Jste zde

Orgasmus a nežádoucí křeče svalů nohou

Orgasmus a nežádoucí křeče svalů nohou

Hlavní téma: "Prožitek a orgasmus".
Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

Nejedna žena zažila velmi nepříjemný a bolestivý pocit křečí ve svalech nohou právě ve chvílích, kdy její vzrušení začínalo dosahovat maximální výše a nastupoval orgasmus... Svalové křeče ve stehnech, lýtku nebo klenbě chodidla, však z očekávaného krásného prožitku udělaly nepříjemný a velmi bolestivý zážitek. Jak je možné, že namísto očekávaných orgasmických stahů, může žena prožít svalové křeče, které zdánlivě se vzrušením a vyvrcholením nijak nesouvisí?

Svalové křeče nohou opravdu se vzrušením ani vyvrcholením přímo nesouvisí. Svalové křeče souvisí s přetížení svalů, které mají problém s nedostatkem minerálních látek a často i vitaminů, které svaly udržují v dobré kondici. Žena by možná křeče prožila i za jiných okolností, než zrovna při vzrušení, těsně před vyvrcholením, v jeho průběhu, či těsně po něm.

Ve chvílích vysokého vzrušení si řada žen "pomáhá" zvyšovat vzrušení až k hranici, kdy nastoupí vyvrcholení, tedy orgasmus zapojením svalů pánevního dna a svalů nohou. Pomocí této svalové tenze, mnohdy ve spojení se zatajením dechu, stažením svalů břicha, pánevního dna a vytvořením napětí nohou, se jejich vzrušení snadněji stupňuje a snadněji dosáhnou hranice za kterou už nastupuje vyvrcholení.

Pokud má žena problémy s nedostatkem minerálních látek v těle nebo někdy s nedostatkem minerálních látek v kombinaci s nedostatkem vitamínů, může dříve než nastoupí orgasmus, zažít nástup svalových křečí. Křeče většinou začnou v těch svalech, které těchto látek mají největší nedostatek, ale mohou postihnout i další svaly, které "se přidají"... Nástup křečí pak může být tak rychlý a intenzivní, že orgasmus už ani proběhnout nemůže, protože nastupující bolest od svalové křeče veškeré vzrušení okamžitě srazí na nulu... Které svalové skupiny nohou, břicha nebo dokonce i pánevního dna budou křečemi postiženy, se dopředu nedá nijak odhadnout. Pokaždé to může být úplně jiná svalová skupina. Nejčastěji a nejsilněji se svalové křeče projevují v lýtku, stehně nohy, ale často je postižena i klenba chodidla nebo svaly prstů nohou. Bolest může trvat několik málo vteřin, ale klidně i několik minut.

Pro další vzrušení je "vražedná" jakákoli svalová křeč. Pokud se však svalová křeč nezastaví u jedné svalové skupiny, ale rozšíří se na další, namísto krásných pocitů orgasmických křečí žena prožije obrovskou bolest, které se často protáhne i na několik minut. Po odeznění zanechá svaly vyčerpané a bolestivě postižené. Podobně může žena zažít svalové křeče v krčních svalech, čelisti nebo i svalových skupinách na zádech nebo v rukách. Záleží na tom, které svaly pro podporu vzrušení a dosažení vyvrcholení zapojila. 

Nejedná se tedy o křeče v přímé souvislosti se vzrušením a vyvrcholením, ale o svalové křeče které vznikly v souvislosti s přetížením svalů zapojených do podpory vzrušení a dosažení vyvrcholení.

Jde o to, že stažené svaly, které žena cíleně do navýšení svého vzrušení zapojila, jsou díky jejich stažení hůře prokrvené a už tak nízká hladina minerálních látek a vitamínů se omezeným průtokem krve ještě více sníží. Následkem je svalová křeč....

Mechanismus vzniku křečí tedy známe. Jak se proti tomu dá bojovat?

Pokud se žena se svalovou křečí při vysokém vzrušení nebo ve chvílích těsně před vyvrcholením, v jeho průběhu, případně po vyvrcholení setká poprvé, nic s tím neudělá. Bude to pro ni nová, nejspíš nepříjemná a bolestivá zkušenost. Opakovat by to však zcela jistě žádná žena nechtěla. Proto je potřeba se z této zkušenosti důsledně poučit... Křečím se totiž dá celkem úspěšně předcházet.

Ty metody jsou tři a ideální je, když se vzájemně doplňují. Ani jedna se bez druhé a třetí zcela neobejde..., ale společně dokáží křečím úspěšně zabránit.

Ty metody jsou

  • posilování svalů nohou, břicha a zádových a krčních svalů cvičením
  • doplnění minerálních látek do těla pomocí zdravé a vhodné stravy bohaté právě na minerlní látky a vitamíny
  • doplňení chybějících minerálních látek do těla pomocí doplňků stravy, případně léků

 

Posilování svalů

Při sexu jednoznačně může dojít (a dochází) k přetížení svalů nohou. Některé sexuální polohy jsou pro ženu velkou svalovou zátěží a když se k tomu přidá přetížení svalů po celodenním "pracovním maratonu", sezení v práci nebo dlouhém stání a pochůzkách po nákupech, je jasné, že posilování svalů cvičením jejich kondici určitě pomůže.

Posilování svalů docílíte jejich zpevnění a ty si pak zvyknou na svalové zatížení a nevyčerpají se tak snadno. Relaxační posilování svalů není nijak náročné a naprosto si vystačíte s pomalejší chůzí na delší vzdálenosti, lehkým pohybem těla, běháním, posilováním břišních svalů "sklapovačkami" a posilováním svalů nohou pomocí dřepů... Určitě mohu pro celkovou relaxaci těla i duše doporučit plavání. Tedy nic, co by se nedalo dělat každý den nebo na co by byly potřeba speciální posilovací stroje. Uvádí se, že stačí 8000 až 10000 kroků chůze denně nebo lehký nenáročný běh 2 až 3 km denně. Dřepů na posílení svalů nohou tak 50 za den a podobně i "sklapovaček" na podílení břišních svalů... Tedy nic, co by se za den nebo dva nedalo zvládnout. Posilování svalů však dlouhodobě pomůže překonat jejich možné přetížení při sexu.

Každé ženě navíc určitě preventivně pomohou lymfatické, relaxační nebo sportovní masáže. Pozorný muž by je mohl ženě dopřát sám, pokud se na to necítí odborně vybaven, může jí je zajistit u kvalifikovaných masérů.


 

Změna stravovacích návyků

Kromě posilování svalů je potřeba změnit stravovací návyky.

Změna ve stravování musí být v první řadě provázena vyhodnocení toho, jak váš současný jídelníček vypadá. Je jasné, že ten, který jste měli doposud neobsahoval dostatek minerálních látek a ty tělu prostě chyběly. Možná byla vaše strava na minerální látky chudá, možná jich jen Vše tělo potřebuje víc, než tělo jiné ženy.

Svalové křeče nejčastěji vznikají v souvislosti s nedostatkem hořčíku, draslíku, vápníku a vitaminu B2, a dalších... Proto je vhodné jít na jistotu a poradit se s lékařem. Ten Vám v rámci preventivních prohlídek může nechat odebat krev a provést její laboratorní vyšetření, které pak může být základem pro jeho správné rozhodnutí. Pokud máte křeče, zcela jistě se to projeví na laboratorních výsledcích. Bude jasné, které minerální látky v těle chybí a lékař podle nich doporučí, na jaké kombinace potravin se v jídelníčku zaměřit. Jsou však stavy, které se bez léků nedají zvládnout. Často se křeče svalů dostavují ve chvílích, kdy je tělo s minerálními látkami "na dně"... Lék zajistí rychlou úlevu a následně většinu problémů už vyřeší vhodná změna stravy.

To první ve změně životosprávy se však netýká jídla, ale pití. Tělo správně funguje tehdy, když je správně a dostatečně hydratované, tedy "zavodněné". I tady je rada lékaře vhodná, protože pokud trpíte nějakou srdeční chorobou, kloubním nebo ledvinovým onemocněním, případně osteoporózou, měl by lékař posoudit vaše zdravotní problémy i v souvislosti se vznikem křečí. Obecně se dá doporučit, že zdravý člověk by měl za den vypít 2 až 2,5 litru tekutin. Uvádí se, že na 15 kg živé váhy by měl člověk počítat s příjmem 0,5 l vody denně. Optimální množství vody však závisí i na ročním období a zátěži organismu. Úplně bude stačit, když přejdete na "vodu z vodovodu". Slazené a "bublinkové" vody jsou spíše pro chuť.

Změn stravy by se měla týkat toho, že do každodenního jídelníčku navíc zařadíte takové potraviny a zeleninu, které přirozeně obsahují právě ty minerální látky, které Vaše tělo postrádá. Naopak se musíte vzdát cukrů a většiny bílého pečiva...

Protože se vhodnou stravou podrobněji zabývá článek "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny", zmíním se jen o hořké čokoládě. Tu mám vyzkoušenou a mohu potvrdit, že je to opravdu nejlepší prostředek proti svalovým křečím nejen při sexu. Pro zvýšení hladiny přírodního hořčíku v těle se doporučuje zvýšená konzumace čokolády. Rozhodně zapomeňte na čokoládu mléčnou nebo obsahující cukr. Na svalové křeče se používá výhradně tmavá čokoláda a to od 70% kakaa a výše. Nejspíš Vám nebude moc chutnat, ale tělo v ní najde přesně to, co při svalových křečích postrádá.

O dalších potravinách, ovoci a zelenině, které Vám pomohou nejen při křečích svalů nohou, se dočtete v článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

 

Literatura a zdroje