Jste zde

Tantrická masáž celého těla - žena

Tantrická masáž celého těla - žena

Hlavní téma: "Umění doteku".
Volné pokračování článku "Umění tantrické masáže".

Tento článek je věnovaný především ženám, které chtějí prožít svou první tantrickou masáž.

Pokud se zamyslíte nad tím, proč je tantrická masáž jiná než jsou masáže sportovní, relaxační nebo intuitivní, nejspíš Vás napadne, že jsou zaměřeny především na vzrušení a erotiku. Může to tak být, ale to, co při takové masáži bude člověk prožívat bude z velké míry záviset na tom, co od masáže bude očekávat a s čím na ni přichází. Výsledek masáže velmi silně ovlivní právě očekávání které si muž nebo žena na masáž přináší.

Když bude převládat touha po přijímání doteků, pozornosti, něhy, jemného hlazení nebo hlubokého odevzdání se, při masáži toto vše přijme a prožije. Možná prožije i okamžiky, kdy tělem projedou pocity vzrušení, ale to bude jen součást celkového prožitku který při masáži bez obav a naplno může přijmout.

Pokud však někdo na masážní stůl ulehá s pocity, že je "nadržený jak polární králík", vzruší ho i masáž chodidel nohou... a masáž skončí tak, jak si celou dobu projektoval.

Tantrická masáž může být příjemná, něžná, uvolňující, meditační i vzrušující, naplněná laskavými až láskyplnými doteky a přitom nemusí být zakončena vyvrcholením. Celkový dojem z ní přitom může být nesrovnatelní s ničím podobným.

Většina žen které jdou poprvé na tantrickou masáž k někomu, kdo ji opravdu umí dát, se nemusí obávat toho, že se masér nebo masérka budou "za každou cenu" snažit dosáhnout jejího vyvrcholení. Kdyby to bylo tak snadné, pak by sexuologové byli bez práce a ženám, které mají problémy s dosažením vyvrcholení by jen rozdávali vizitky se "smluvními tantrickými masérnami". Vzhledem k tomu, že to tak nefunguje, nemusíte se obávat toho, že by na Vaší první tantrické masáži někdo experimentoval s Vaším orgasmem. Tedy pokud si to nedáte jako podmínku Vaší masáže. Ale pokud si něco podobného "předplatíte", pak mezi smluvní podmínky uveďte, že bez orgasmu nebudete platit! A hned se dovíte, že to se přece nedá zaručit!!!

Ženy potřebují větší pozornost a něhu

Mnoha ženám chybí něžný, laskavý až láskyplný dotek. Sex je o něčem jiném než masáž. Muži jsou občas ochotni ženě věnovat i tu masáž, ale přitom jim čas plyne tak nějak rychleji a za chvíli mají pocit, že už je to snad celá věčnost, co se jí věnují... a při nejbližší příležitosti jsou už jinde. Při tantrické masáži ženy je největší pozornost věnována právě masáži, jemným dotekům, něžnému hlazení a doteku v pozornosti.

Základním rozdílem mezi tantrickou a jinými masážemi je v tom, že se při masáži stejná, opakuji stejná, pozornost věnuje celému tělu od hlavy až k patě. Doteky se tedy nevyhýbají ani prsům a pohlaví. Zvláštní je, že i ženy, které si vůbec nedokáží představit, že by se jí na těchto místech dotýkal někdo jiný než partner, najednou podobné doteky přijímají s naprostým odevzdáním se a vůbec nic neřeší...

Základem tantrické masáže pro ženy je dlouhá, pomalá a jemná masáž. Tato masáž někdy více připomíná tantrickou meditaci "Posvátných dotek" než jakékoli jiné běžné masáže. Pokud to masér (masérka) umí pak větší část tantrické masáže provede jako celotělovou ájurvédskou masáž. Tyto předpoklady zcela splňují masáže

Při těchto masážích se žena dokonale uvolní, získá pocit, že si může dovolit vše přijímat bez obav a výčitek a hlavně pocitu nepatřičnosti. Doteky na celém těle, včetně prsou a vnější části pohlaví jsou pak přijímány jako celek a nejsou hodnoceny místem, kudy ruce zrovna prochází. Hlazení prsou, vulvy nebo třísel může být pocitově naprosto srovnatelné jako hlazení kterékoli jiné částí těla. Samozřejmě, tehdy, pokud masér nebo masérka těm "atraktivním" částem těla nevěnují větší pozornost než jiným. Hladina vzrušení pak může být tak vysoká, že takové vzrušení žena nezažívá ani při sexu... Pokud je touha prožít i sexuální uvolnění, dá se poměrně snadno navodit technikami přímé a nepřímé stimulace klitorisu. Kupodivu sexuální uvolnění pak mohou prožít i ženy, které s orgasmem mají v partnerském životě problémy. Prostě je jejich tělo na takové uvolnění připravené.

Ten, kdo si představuje, že tantrická celotělová masáž je vždy završena kompletní tantrickou masáží joni se všemi jejími technikami si musí uvědomit, že po hodině nebo hodině a půl hlazení nebo po ájurvédské celotělové masáži se uvolní lymfa a žena bude donucena jít na WC. Představa, že by ještě "zvládla" kompletní techniky tantrické masáže joni je nereálná. Uvolněná lymfa ji "donutí" jít na WC ať chce nebo nechce. A když se pak vrátí, můžete začít o znovu od úplného začátku.

Tantrické masáže joni se provádí jako samostatné masáže a jsou za podobných podmínek jako tantrická masáž lingamu tak zhruba na hodinu, hodinu a půl. Déle určitě ne.

POZNÁMKA
Vyzkoušejte všechny techniky spojené s Ájurvédskou celotělovou olejovou masáží nebo Ájurvédskou masáží chrámovou nebo Ájurvédská celotělová masáž synchronní a nevynechávejte při nich žádnou část těla. Na závěr přidejte techniky přímé a nepřímé stimulace klitorisu. Vytvoříte tantrickou celotělovou masáž na kterou bude žena dlouho vzpomínat. Pokud budete mít nějaké dotazy, napište je do "Poradny sexuologa". Odpovím Vám a popis technik podle potřeby upravím.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje