Jste zde

První milování může přinést trochu bolesti i kapku krve

První milování může přinést trochu bolesti i kapku krve

Hlavní téma: "První milování".
Volné pokračování článku "Panenství".

Před prvním milováním trpí dívky kvůli strachu z očekávání pocitu bolesti při prvním pohlavním styku. Poprvé pro dívku tento okamžik znamená i fyzickou změnu v jejím pohlaví. Panenská blána (hymen) se zavedením penisu do pochvy většinou jen rozšíří nebo případně protrhne – a tímto okamžikem žena přichází o panenství. Okamžik, kdy dojde k protržení panenské blány penisem se nazývá deflorace. Ta je provázena mírnou bolestí a občas také větším nebo menším množstvím krve. Ne každá žena prožívá při prvním pohlavním styku bolest, stejně jako ne každá žena krvácí. Čím více bude uvolněnější a vzrušená, tím je pravděpodobnější že bude bolest mírnější nebo žádná.

Krvácení může být různé intenzity, většinou malé. Často se stává, že k němu vůbec nedojde. Je vhodné mít pro jistotu připravený papírový kapesníček, vlhčené intimní ubrousky nebo vložku. Co se týká bolesti pak hodně záleží na na tvaru, síle a poloze panenské blány. Bolest však rozhodně není tak silná, jak se mezi dívkami traduje. Je to individuální záležitost a překoná ji každá žena. Pocit bolesti je tím menší, čím více je žena vzrušená a přirozeně lubrikovaná. Důležité je dopředu bolest nepředpokládat a nebát se jí. Uvolněná žena je na defloraci mnohem lépe připravena, jak vystresovaná žena v psychickém a fyzickém napětí.

Pocit bolesti při prvním milování může provázet nedostateční lubrikace při malém vzrušení nebo méně často kontrakce vaginálního svalstva. Nedostatečná lubrikace se dá vyřešit snadno - stačí při prvním milování použít trochu lubrikačního krému nebo lubrikantu na bázi olejů. Jen výjimečně se stává, že deflorace je více bolestivá. Příčinou však nemusí být samotná deflorace, ale někdy je na vině i gynekologický problém, například zánět pochvy, otoku nebo prasklinky na kůži a sliznici. V takovém případě je rozhodně nutné navštívit gynekologa.

Dívka by si měla k prvnímu sexuálnímu styku především vybrat partnera, kterého miluje. V žádném případě nepodléhejte názorům, že "odpanění" je jen technická záležitost a může je provést prakticky kdokoli, nejlépe někdo zkušený. Jsou to názory hloupé a nesprávné.

Při ztrátě panenství, defloraci, se kapka krve v minulosti předpokládala. Byl a je to symbol otevření panenské blány v souvislosti s nevratnou změnou dívky, panny, v ženu. Kapka krve tedy k prvnímu pohlavnímu styku i z tohoto pohledu patří. Není se však rozhodně čeho obávat!!!

Související články

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)