Jste zde

Odmítání orálního sexu pro pocity méněcennosti

Odmítání orálního sexu pro pocity méněcennosti

Hlavní téma: "Orální sex".
Volné pokračování článku "Některé ženy, ale i muži nemusí chtít orální sex".

Orálnímu sexu se vyhýbají také ženy, které si příliš nevěří nebo mají strach ze selhání. Důvodů proč tomu tak je více.

  • Obava, že svého partnera nedokážou plně uspokojit.
  • Nejsou si jisté svou technikou a mnohdy ani neví, co mají dělat.
  • Trápí je pocit nedokonalosti jejich pohlaví.
  • Obava z úniku moči.
  • Obava z ženské ejakulace při orgasmu.
  • Obava z nedostatečné čistoty pohlaví.
  • Obava z tělesných pachů.
  • Obava z nedosažení vyvrcholení.
  • a další

U lidí, kteří se sexem začínají a nemají tedy příliš mnoho zkušeností, se dá předpokládat, že i orální sex je pro ně doposud neznámou nebo málo známou zkušeností. Věřím, že není divné, že si s ním při přijímáním nebo poskytování neví rady. Pokud se vše spojí s komplexy, obavami, strachem a zábranami při sexu..., může to být pro někoho takové trauma, že se raději sexuálním aktivitám, které by mohly být zakončeny orálním sexem začne vyhýbat. Strach pramení z toho, že s orálním sexem nebo i jinou sexuální aktivitou, nemají zkušenosti, případně se obávají že ji nezvládnou. Nechtějí se dostat do situace, kdy budou odmítnuti, případně považováni za úchylného.

Mnoho žen má problémy s dosažením vyvrcholení. Většinou ne pokaždé, ale někdy ať dělají, co dělají, orgasmu nedosáhnou. Na vině může být často velká únava, stres nebo problémy zdravotní, pracovní i rodinné. Určitě každý někdy zažil stav, kdy máte pocit, že usínáte ve stoje nebo uprostřed věty. Pokud to neznáte, pak vězte, že takové stavy jsou při opravdovém pracovním přetížení nebo nedostatku spánků běžné.

Velmi často takovou únavu zažívají kojící matky pečující o malé děti 24 hodin denně. Některé mají pocit, že jejich postava těhotenstvím a porodem utrpěla, další jsou tak fixované na novou mateřskou roli, že mají představu, že když vyhoví muž, bude to na úkor dítěte. Také změny nálad a celková změna priorit v životě jejich pozornost odvádí jiným směrem, než je zrovna sex. Potom se není čemu divit, že pokud mají při nepřetržité péči o dítě ještě absolvovat sex, nebo orální sex, mohou se tomu bránit "zuby nehty". Ženy pak většinou "bolí hlava". Přitom by stačilo si otevřeně promluvit a vysvětlit si, že zítra je také den...

Poznámka pro lepší pochopení:
Muži by v takové situaci měli výhodu - kvůli absenci erekce nebo slabé erekci by se tak nějak moc nesnažili a raději by volili ústup.

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)(O)