Jste zde

Noční poluce je spontánní orgasmus

Noční poluce je spontánní orgasmus

Volné pokračování článku "Prožitek a orgasmus".

K prožití orgasmu může dojít i spontánně, bez jakékoli přímé stimulace pohlavních orgánů. Pro mnoho lidí to je podle situace někdy i trapný, ale většinou velmi příjemným zážitek. Nejčastěji ke spontánnímu orgasmu dochází během sexuálních snů.

Spontánní orgasmus u mužů

Tyto, většinou noční spontánní orgasmy, jsou u mužů nazývány noční poluce. Začínají je prožívat mladí chlapci v období dospívání a postupně se jejich četnost snižuje s věkem. Některým mužům se však podaří tento příjemný noční okamžik prožít i po padesátce.

Sperma se tvoří neustále a má potřebu se nějak uvolňovat, tedy ejakulovat. Pokud mu muž záměrně nepomůže například onanií, příroda to zařídí sama a k uvolnění spermatu dojde noční polucí. Jedná o naprosto běžný jev u chlapců v začínající pubertě a v jejím průběhu. Noční poluci napomáhají erotické sny, případně i plný močový měchýř. Vzhledem k tomu, že se odehrává v období fáze spánku (snění), má trochu odlišný průběh pocitů, je však většinou provázena velmi příjemnými pocity, podobnými jako při orgasmu, mnohdy to může být prožitek plnohodnotného orgasmu, ale bez jakékoli stimulace penisu. Později tento jev (bohužel) samovolně ustane a dospělí muži jej prožijí už jen výjimečně.

Poluce nemusí nastat pouze v noci, ale můžete ji zažít i přes den při spánku a vědomě se jí prakticky nelze vyhnout. Prožívané pocity nejsou nijak nepříjemné, naopak, ale k patří k ní ejakulát a ten vám může znepříjemnit probuzení, zejména pokud jste na pokoji s někým dalším. Mokré spodní prádlo nebo pyžamo může způsobit nechtěné problémy, proto je vhodné s tím počítat a mít nějaké další prádlo v záloze. Za asi jedinou možností jak poluci omezit, je považováno uvolňování semene pravidelnou onanií. Ani tato "metoda" však nemusí být na 100% účinná...

Jednou z méně příjemných forem spontánního orgasmu je stav, kdy muže natolik vzruší jeho představy nebo vizuální podněty, že u něj dojde k erekci a následně k ejakulaci ve chvílích, kdy to zrovna nepotřebuje.... Může se to například stát u mužů kteří dlouho sexuálně abstinují nebo jsou příliš vzrušení svými představami. K této situaci může dojít například při společném sledování pornografických snímků, ale také i při sexuálně motivovaném doteku ženy. Tyto situace nemusí být muži zrovna příjemné a jedinou ochranou je vyvarovat se jim nebo snížit svoji vnímavost pravidelnou masturbací. Pokud je tento stav spojen s plánovaným sexem, pak je možné hovořit o předčasné ejakulaci.

 

Poznámka:
Výraz "Poluce" pochází z latinského polluo (poskvrnit) a jedná se o samovolné uvolnění semene (ejakulaci). Poprvé jev poluce popsal Krafit-Ebinger v roce 1888.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje:

(AK)(Z)(L)