Jste zde

Bolestivé noční erekce

Bolestivé noční erekce

Volné pokračování článku "Erekce penisu".

Muži nad 50 let si někdy stěžují na spontánní noční erekce, které bolí. Příčinou těchto potíží bývají poruchy topořivých těles. Na základě erotického podnětu ve stavu snění nebo vlivem přirozené fáze vzrušení v nočních nebo ranních hodinách dochází k erekci penisu. To je normální a přirozené, Často je tento jev provázen i noční polucí spermatu a spontánním orgasmem. S věkem četnost spontánních erekcí penisu slábne. Mimochodem - bývá to i jeden z průvodních jevů začátku problémů s nedokonalou erekcí nebo příznak kardiovaskulárních problémů muže. Noční erekce je tedy přirozená a většinou velmi příjemná.

Problém nastává tehdy, když dochází k poruchám topořivých těles penisu, která nedovolí erekci ve spánku ráno dokonale odeznít. Pokud muže má tyto noční potíže postihnou, v běžném sexu žádné potíže mít nemusí.

Problémy s bolestivou noční erekcí se většinou nemusí nijak léčit. Po probuzení, když muž vstane a začne chodit, erekce postupně opadne a vymizí. Muž ji "rozchodí". Pokud by ale potáže přetrvávaly nebo byly pravidelné, je potřeba zjistit příčinu potíží, najít řešení a zahájit léčbu.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje