Jste zde

Nebojte se orálního sexu - cunnilingusu

Nebojte se orálního sexu - cunnilingusu

Volné pokračování článku o orálním sexu poskytovaném ženě - cunnilingusu.

V článku "Proč mají ženy orální sex raději než soulož" jsme řešil tuto zajímavou otázku a došli k závěru, že ženy prostě ví, jak dosáhnout vyvrcholení pro ně nejsnadnější a nejpříjemnější cestou. Tento článek by se možná mohl jmenovat "Proč se někteří muži orálního sexu bojí nebo jim moc nejde". Ale raději jsem zvolil název "Nebojte se orálního sexu poskytovaného ženě - cunnilingusu". Pro muže to bude název přijatelnější.

Je zajímavé, že lesbicky založené ženy většinou se vzájemným orálním sexem problémy nemívají. Může to být tím, že žena ví, co má ráda a je tedy i schopna to své partnerce podvědomě poskytnout. Určitě to bude správná úvaha, jen je k ní potřeba doplnit, že ženy si také přirozeněji sdělují to, co se jim líbí a co ne. Lesbické ženy jsou k sobě navzájem i mnohem jemnější, více pozorné a jedna druhé se snaží dát co nejvíce. Ví, že že co dá, to také může očekávat že dostane...

To se v heterosexualním vztahu mnohdy ženám, ani mužům až tak moc nedaří. Žena může přímo milovat, když jí muž poskytne orální sex, ale mnohdy mu neumí nebo se bojí naznačit, co má nejraději. Je sice vynikající, že se muž může na orální sex teoreticky připravit, ale jak má v praxi vědět, že to dělá správně? On své pocity a touhy zná, ale pocity ženy mou být diametrálně jiné! Když mu žena nenaznačí, co se jí líbí a co ne, tak postupuje podle toho, co si někde nastudoval a snaží se to tak dělat. Žena která nevydá ani hlásek, ani se nepohne, slastně nevzdychne nebo jinak nevyjádří, že se jí jeho snaha líbí, může muže značně znervóznit, rozhodí ho to a mnohdy až zpanikaří... On už prostě neví, co by udělal, aby ho žena pochválila nebo alespoň vyjádřila své vzrušení nebo radost z orálního sexu. Tento přístup ženy ve stylu "němý Bobeš" muže nakonec přesvědčí, že se ženě asi orální sex nelíbí a raději dalších pokusů mnohdy zanechá. Přitom je hodně žen, které při orálním sexu orgasmus prožijí, jen ho nijak nedají najevo....

Obavy z orálního sexu mají muži i ženy

Nejde jednoznačně zhodnotit, kdo je ve vztahu tím, kdo má z orálního sexu - cunnilingusu častěji obavy. Problémy mohou nastat jak na straně ženy, která jej přijímá, tak na straně muže (nebo i ženy), která jej poskytuje. Nejčastěji tyto obavy provázejí začátek společného sexuálního života partnerů a to jak v případě, kdy se jedná o první experimenty s touto sexuální aktivitou v životě, tak při orálním sexu v novém vztahu. Setkat se mohou lidí, kteří nemají žádné zkušenosti, ale také lidé s různou úrovní těchto zkušeností a některé z nich nemusí zrovna pozitivní. Co pár, to jiné zkušenosti a jiné prožitky, Nedá se tedy jednoznačně zobecňovat, nebo univerzálně radit. Vždy je potřeba přistupovat k partnerovi tak, aby měl prostor se vyjádřit k tomu, co se mu líbí a co by již nechtěl prožívat. Velmi důležitá je tedy otevřená partnerská komunikace a ideální je, když se k ní odhodláte ještě dříve, než začnete tyto techniky uplatňovat ve vašem společném sexuálním životě. To, co jeden považuje za samozřejmé, může být pro druhého nepřekonatelný problém. Přitom největší zábrany a odpor k orálnímu sexu mají na svědomí předsudky a negativní zážitky. Takovéto bariery se nadají překonat násilím nebo výčitkami. dají se však překonat ohleduplností, něžností a trpělivostí.

Problém může být například v tom, že žena má k orálnímu sexu nevyhrazený vztah, ale bojí se přiznat, že se jí líbí. Nejčastěji jsou důvody psychického charakteru, kdy žena může mít obavu z toho, že by si muž mohl myslet něco nepěkného, protože při orálním sexu orgasmu dosáhne a při klasické souloži ne. Velká část mužů, ale i žen má někdy zábrany při poskytování orálního sexu - cunnilingusu. Stejně vážný problém však mohou představovat i zábrany žen při přijímání orálního sexu - cunnilingusu.

Co mohou udělat ženy

Co může žena udělar pro zlepšení svého postoje k orálnímu sexu? Sama, bez snahy a pochopení partnera toho moc neudělá. Měla bvy si včak uvědomit, že každá změna by měla začít u toho, kdo ji očekává.

Je potřeba vytvořit vztah postavený na vzájemné důvěře partnerů

Jak již bylo řečeno, nejdůležitější je vytvořit takový vzájemný vztah mezi partnery, který bude založený na vzájemné důvěře. Když si partneři vzájemně důvěřují, pak mnoho obav nebo předsudků prostě potlačí právě ten pocit důvěry a touhy navzájem si vyjít vstříc. K důvěře neodmyslitelně patří i to, že se partneři nebojí mluvit o svých pocitech, obavách, strachu nebo touhách. Žena by měla svému partnerovi říct, co se jí líbí.

Pokud žena ještě sama neví, co by se jí mohlo líbit, protože s touto technikou nemá zkušenosti, pak by měla o svých pocitech mluvit poté, co něco nového společně s partnerem prožijí. V tantře se tato technika sdílení pocitů považuje jednu ze základních cest rozvoje sexuality. Platí to však nejen u lidí, kteří se chtějí zabývat tantrou. Sdílení pocitů, po jejich prožití, otevírá prostor pro pochopení potřeb, prožitků i postojů toho druhého. Není nic špatného na tom, promluvit si o svých pocitech ať příjemných, neutrálních nebo i nepříjemných. Je to nejsnadnější cesta jak se těm negativním příště vyvarovat a dát větší šanci vyniknout těm příjemným. 

Vše potřebuje svůj čas a trpělivost

Dalším faktorem, který výrazně ovlivňuje prožitky při orálním sexu je čas a zkušenosti. Nic se nedá naučit z jedné jediné zkušenosti. Proto platí, že nespěchat a zkoušet je správná cesta kterou se zkušenosti dají postupně získávat. Ten, kdo spěchá, vlastně vyjadřuje svou nejistotu, obavy, nezkušenost, protože vlastně ani neví, co ten druhý skutečně hledá a potřebuje. Tápe a proto spěchá. Výsledek je pak, že to sice nějak dopadne, ale celkový dojem z orálního sexu je malý, ne-li nejistý. Jak máte poznat, že se vám něco líbí, když v okamžiku, kdy se vám nějaká technika začíná líbit, je už metodou omyl-pokus zkoušeno něco jiné. Každá technika potřebuje čas. Teoretické znalosti nejsou zkušenost. A zkušenost je k ničemu tam, kde nejde ruku v ruce s ohleduplností a touhou poskytnout ty nejkrásnější prožitky po co nejdelší dobu.

Dá se to přirovnat k setkání dvou lidí, kteří se chtějí domluvit cizí řečí. Jeden je zkušený, pokročilý a druhý začátečník. Když ten zkušený nebude s tím začátečníkem trpělivý a nebude se snažit své vyjadřování přizpůsobit tomu druhému, nedomluví se.

Zkušenosti se dají získat jen praktikováním

V praxi přístup k získávání zkušeností učením od partnerky není až tak moc složitý nebo nepřijatelný. Říká se, že žena si nekrásnější milování prožije s partnerem, začátečníkem (zajíčkem), kterého naučí dělat vše tak, jak to má ráda. Co s mužem, který si o sobě myslí, "že ví", co na ženy platí a tvrdě se to snaží při milování prosadit? Naopak muž, kterého žena vede a učí, se hodně naučí. A učit se dá v každém věku. Rozumný muž, který není sobec, se nebojí přijmout to, co mu žena o svých potřebách sdělí. Ocení, když ho vede a učí. Nebojte se, že to bude napořád! Právě takový muž, který ženě v jejích potřebách naslouchá, se umí vypracovat v mistra, kterého už žena po nějaké době nemá co naučit, protože je lepší, než si kdy uměla představit.

Nemusí se přitom jednat o žádné přednášky nebo učené výklady. Úplně stačí muže správně nasměrovat, přitáhnout mu hlavu ke správnému místu nebo vzrušeným hlasem jej navigovat například "trošku výš", "rychleji, ano to je krásné" nebo "zpomal, je to nádherné", "pokračuj, ať si to ještě chvíli mohu prožívat" .... Fantazii se meze nekladou. Mělo by to však být spontánní, nenucené, láskyplné... Rozhodně se vyvarujte příkazům TROCHU VÝŠ, PŘITLAČ, POVOL, NE TAK RYCHLE a podobně. Pokud se nejedná o vztah "dominy a otroka" v SM sexuálním vztahu, tak normálního muže by takováto rétorika jistě nenadchla. A naprosto zásadně se vyhýbejte výčitkám, nadávkám nebo srovnávání s jinými partnery nebo partnerkami. To je bezpečná cesta do pekla...

Partnerská komunikace vše zjednodušuje

Když se žena nebojí muže vést a muž se vést nechá, je to nejsnadnější cesta jak v nejkratší době získat ty nejcennější zkušenosti s orální sexem - cunnilingusem

K partnerské komunikaci při sexu nepatří jen to, že si řeknete o to, co se vám líbí. Naprosto stejný význam má i to, že když příjemné pocity prožíváte, dáte je partnerovi najevo. Ať už pohybem těla, vzrušeným citoslovcem nebo pohlazením či pochvalou.

Muže může nesmírně povzbudit i vzrušit taková zdánlivá maličkost, jakou je to, že se žena při orálním sexu trochu zapojí a muži pomůže. Například tím, že si sama prsty stáhne předkožku klitorisu (klitoridální kapuci) a usnadní tak muži přístup ke klitorisu. Tlakem a tahem prstů dojde k podráždění hlubších vrstev tkání klitorisu a napnutí nervových vláken této oblasti. To se projeví tak, že dojde ke zvětšení jejich citlivosti a vnímavosti na doteky a stimulaci. Pro muže to však bude obrovský psychologická stimul, kdy může ženě laskat kromě klitorisu i její prsty a vnímá, jak se mu žena ještě víc vědomě otevírá. Tato zdánlivá maličkost doprovázená slastnými vzrušenými projevy, může muže přesvědčit, že je na správné cestě a s nadšením se "vrhne" do dalšího snažení...

Pokud žena orální stimulaci, v provedení svého partnera, až tak moc jako vzrušující nevnímá, ale chce muži pomoci, pak by své "vzrušení" neměla přehánět, aby to muž neprokoukl. Muž může být nejistý, ale nemusí být úplně blbý. Pak by mohl získat pocit, že si z něho žena dělá legraci ... a že se mu vysmívá. To by však rozhodně nepomohlo ani jí a už vůbec ne partnerovi.

Další podpůrnou technikou může být to, že si žena během orálního sexu sama začne navíc stimulovat klitoris. Tato "výpomoc" opět provázená přiměřenými projevy vzrušení muži naznačí, že se jí to líbí. Zvláště když po stimulaci klitorisu začne muži hladit vlasy a tlačit jeho hlavu ke svému přirození. Jsou to maličkosti, ale potěší ...

Nezapomínejte chválit. Chvála rozhodně neublíží...

Na závěr jsem si nechal to nejdůležitější - pochvalu. V sexu neplatí, že chválit tehdy až je za co. někdy právě chvála i za maličkosti dodá odvahu, sebevědomí a touhu být ještě lepší. Když se něco ženě líbí a řekne si o to znovu ještě jednou, muž by se "přetrhl" aby vyhověl. Příště se bude určitě snažit být ještě lepší...!!! Některým mužům stačí i malá pochvala, aby je trochu "nastartovala", zklidnila, pomohla překonat obavy a strach .... a zbytek se poddá... Přitom to nemusí být nic moc - někdy stačí jen slastně vyslovit ANoooo, TO JE KRÁSNéééé, JEŠTěěěě, OOOooo. JSI DKONALýýýý atd....

POZOR!!! Nikdy neříkejte JSI NEJLEPŠííííí. Mohl by znejistět...

Jak vidíte, je celá řada jednoduchých fint, jak zahnat strach obavy, ocenit a podpořit snahu toho druhého a hlavně ho naučit tomu, co máte rády (rádi).

 

Jak mohou muži pomoci ženě

Obdobně je to s podporou ženy. Vnímavý muž jí může pomoci zaplašit její obavy z orálního sexu. Nesmíme zapomínat na to, že i ženy mají někdy, zvláště při prvních pokusech, problémy přijímat orální sex. Někdy však stačí tyto obavy prolomit už vyjádřením toho, jak je žena úžasná, krásná, vzrušující, jedinečná. Jak je tam dole dokonalá, nádherná, voňavá. Jaká je chuť a vůně jejího pohlaví úžasná. Že je to něco dokonale smyslného, vzrušujícího, nenapodobitelného. To ženy těžko pochopí, ale kam se hrabou nejdražší parfémy oproti její přirozené vůni. Ani nejlepší delikatesy nemají šanci oproti její chuti... Pravdou však je, že žena obdarovaná drahým parfémem nebo nějakou delikatesou je vstřícnější...

Zase to ale nepřežeňte, ať nemá pocit, že mluvíte z hladu....

Pokud by z tohoto článku mělo vzniknout nějaké poučení, pak by to mohlo být například "Žádný učený z nebe nespadl" nebo "Opakování je matka moudrosti". Dovolím si přidat "Nebojte se orálního sexu, stojí za to!"

 

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: