Jste zde

Masáž Šakti

Masáž Šakti

Volné pokračování článku "Tantra".

Jako masáž Šakti jsou označovány masáže ženy. Jejich délka se pohybuje mezi 1,5 až 2 hodinami. To je optimální doba trvání celotělové masáže při které se žena dokáže uvolnit fyzicky i psychicky. Jedná se o pomalé, klidné a vzrušující masáže, při kterých je žena naladěna na vnímání nových pocitů a prožitků. Často jsou tyto masáže spojeny i s masáží pohlaví a závěrečným prožitkem vyvrcholení. Orgasmus ale není podmínkou této masáže.

Tantrickou masáž Šakti" může jako dávající provádět muž i žena.

  • Muž má tu výhodu, že ženě předává masáží také mužskou energii.
  • Žena zase více rozumí ženské energii.
  • Pokud je masáž spojena s technikami masáže pohlaví, pak žena může přijmout jeho stimulaci až k vyvrcholení jak od muže, tak také od ženy. Takováto masáž není považovaná za lesbickou. 
  • Za lesbickou by mohla být považována tehdy, pokud by ji prováděla žena stejně orientovaná (na ženy) s cílem ženu uspokojit sexuálně, ne naplnit tantrické cíle její masáže. Přijímající žena by si pak musela být vědoma, že hlavním cílem přijímané masáže není tantrický prožitek, ale dosažení vyvrcholení.
  • Pokud dává tantrickou masáž lesbicky orientovaná žena s cílem naplnit cíle tantrické masáže, nejedná se o lesbickou masáž.

Tantrická masáž Šakti má svá pravidla, postupy i cíle. Vždy je zahájena úvodním rituálem, který může mít různé podoby. Cílem rituálu je oddělit to "co bylo" od toho "co bude". ˇUvodní rituál masáže zároveň otevírá "posvátný prostor" pro přijímání a dávání masáže ve spirituálním rámci. Tento prostor se pak stane "bezpečným" pro otevření se a přijímání i těch nejintimnějších doteků. Rituál tantrické masáže sestává z několika techniik, které si každý může upravit tak, aby vyhovovaly cílům masáže a podmínkám masáže. Tyto techniky mají velký význam pro vzájemně naladění přijímajícího a dávajícího a pro navázání vzájemné důvěry. Masáže se pak provádí podle tantrických postupů pro jednotlivé druhy tantrických masáží.

Více o úvodním rituálu tantrických masáží nalezbete v článku "Rituály a úvodní část tantrických masáží".

Vlastní technika tantrické masáže je složena především z jemných masážních technik a hlazení, jejich cílem je probuzení energetického těla. Při masáži dochází i k probuzení sexuální energie. Vzrušení, případně i vyvrcholení, může být přirozenou součástí masáže.

 

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: