Jste zde

Rituály úvodní části tantrických masáží

Rituály úvodní části tantrických masáží

Hlavní téma: "Umění tantrické masáže".
Volné pokračování článku "Rituály tantrických masáží".

Tantrická masáž má svá pravidla, postupy i cíle. Vždy je zahájena úvodním rituálem, který může mít různé podoby.

Rituály jsou součástí jakékoli tantrické masáže. Každá masáž může mít svůj vlastní rituál, dokonce každá tantrický masér může mít rituál, který si pro svou masáž sám vytvoří. Rituál slouží k oddělení toho "co bylo" od toho "co bude".

Součástí tantrické masáže je vždy uvítání.

Rituál se však většinou neprovádí bez oblečení. Pokud je bez oblečení, pak není možné vyloučit nějaký sexuální podtext, který by takové objetí mohlo přinést.

Úvodní rituál masáže zároveň otevírá "posvátný prostor" pro přijímání a dávání masáže ve spirituálním rozměru. Tento prostor se pak stane "bezpečným" pro otevření se a pro přijímání i těch nejintimnějších doteků. Techniky rituálu mají velký význam pro vzájemně naladění přijímajícího a dávajícího a pro navázání jejich vzájemné důvěry. masáže se pak provádí podle tantrických postupů pro jednotlivé druhy tantrických masáží.

 • Tantrický rituál svlékání při tantrické masáži.
 • Rituál oblékání do tradičního oděvu lunghi. Může to však být jakékoli jiné oblečení, které je pohodlně a které má dávající a přijímající partner před masáží na sobě... Tradiční tantrický oděv lunghi je však nejvhodnější, Je to lehký indický šátek omotaný okolo těla, zakrývající pohlavní orgány. Pro tantrické masáže je to ideální oblečení...
 • Klasickým úvodním tantrickým rituálem je objímání. Provádí se ve stoje a nemá žádný sexuální podtext. Jedná se o objetí dávajícího a přijímajícího a vyjadřuje jejich vzájemnou úctu a respekt.
 • Pokud k tomu jsou vytvořeny podmínky, může masáž začínat vleže rituálním omýváním těla nebo částí těla.
 • Pokud k omývání těla podmínky nejsou, může ho nahradit rituál omývání horkými ručníky.
   
 • ​Tantrická masáž vždy začíná navázáním kontaktu s partnerem. Společně se vydáte hlubokým dýcháním "cestou dechu" - zklidníte se, uvolníte psychické napětí, sjednotíte dýchání a pozornost.
 • Můžete se posadit do "tureckého sedu" proti sobě. Žena i muž si zahřejí vlastní ruce třením o sebe a položí si je zlehka vzájemně na kolena. Chvíli tak setrvejte a prožívejte svá těla a společný dotek.
 • Žena pozdraví muže a muž pozdraví ženu pozdravem "Namasté". Vzájemně si na pozdrav odpoví stejným pozdravem.
 • Ten, kdo vede masáž nabídne společné hluboké dýchání. Začnete společně zhluboka dýchat pod vedením toho, kdo bude masáž dávat. Se zavřenýma očima veškerou svoji pozornost soustředíte na společné nádechy a výdechy. Po chvíli společného dýchání dojde k oboustrannému zklidnění a ztišení.
 • Hlavní část masáže začne tím, že přijímající se pohodlně položí na masážní podložku a zavře oči. Dávajícím je přikryt.
 • Úvodní mantra a dotek "Božího prstu" dávajícího na "třetí oko" masírovaného.
 • Následuje rituál přikládání rukou a jemného hlazení ...
 • Pokračuje se technikami nezvyklých doteků, jako je "masáž perlami", masáž štětečky, masáž kožešinami nebo hedvábným šátkem.
   
 • Každý druh tantrické masáže má svá vlastní pravidla. Vlastní tantrická masáž začíná přiložením rukou dávajícího na tělo přijímajícího. Jedná se pouze o navázání doteku s přijímajícím. Ten se nadále bude v průběhu masáže věnovat jen pomalému hlubokému dýchání, přijímání a prožívání doteků i vzrušení.
 • Pak nasleduje zvolená tantrická masáž bez oleje nebo masáž olejová.

Veškeré doteky po celou dobu masáže jsou jemné, něžné a uvolňující. Používají se horké přírodní oleje, nejlépe olivový, případně masážní esenciální oleje připravené pro nadcházející masáž. Tantrické masáže jsou pomalé a jejich cílem rozhodně není hned v úvodu o navození nebo probuzení vzrušení.  Vše má svůj smysl a každý dotek umocňuje hloubku masáže.

Vlastní technika tantrické masáže je složena především z jemných masážních technik a hlazení, jejich cílem je probuzení energetického těla. Při masáži dochází také k probuzení sexuální energie. Vzrušení, případně i vyvrcholení, může být přirozenou součástí masáže, ale nemusí. 

Úvodní část tantrické masáže trvá okolo 5 minut

 

Články s podobnou tematikou