Jste zde

Kandaulismus

Kandaulismus

Volné pokračování článku "Sexuální odchylky".

Mezi známé typy sexuálního chování a sexuální fantazie mužů i žen rozličných sexuálních orientací patří kandaulismus, exhibicionismus a voyeurismus. Společné je pro ně, že lidé, kteří se takto dají zařadit, vzrušuje když mohou skrytě pozorovat nahé lidské tělo, sexuální aktivity nebo jsou při nich viděni.

Kandaulismus je sexuální praktika nebo sexuální erotická představa, fantazie, ve které muž ukazuje svoji partnerku (milenku, družku, manželku) nebo její nahé obrázky jiným lidem, zejména mužům pro své vlastní sexuální potěšení. V běžním životě je kandaulismus často spojován se sexuálními odchylkami jako je voyeurismus a exhibicionismus.

Extrémní forma kandaulismu, která ovšem už neumožňuje realizovat plnohodnotné sexuální vztahy, je definována jako tzv. cuckold.

Několik poznámek ke kandaulismu

Historie kandaulismu sahá až do středověku a možná ještě dále. Král Kandaul rád ukazoval svou manželku svým služebníkům a poddaným nahou nebo během sexuálních hrátek. Tato praktika byla pro něj velmi vzrušující a nemohl s ní přestat.

Iniciátorem této sexuální praktiky bývá častěji muž. Kandaulismus má více projevů od touhy povídat si o svých představách a partnerkou až pro realizaci těchto představ v praxi. Přestože tyto představy mají hlavně muži, týká se tato touha i žena to v opačné roli, kdy chtějí "sdílet" svého muže s jinými ženami nebo v roli, kdy využijí možnosti "užívat si s jinými muži. Dominantně se však kandaulismus týká hlavně mužů.

Někteří muži touží po tom, aby jejich ženu (družku, manželku, přítelkyni) pozorovali i jiní muži v situacích, kdy se svléká, koupe nebo je obnažená.

Někteří muži po ženě požadují, aby byla na veřejnosti vyzývavě oblečená nebo aby se chovala tak, že bude středem pozornosti společnosti pro své oblečení. Jde o to, že žena je pak proti své vůli nucena nosit oblečení, které vyzývavě odhaluje její fyzickou přitažlivost. Takovéto typické oblečení, které má za úkol zajistit pozornost okolí, jsou například přiléhavé, průsvitné šaty nebo šaty s výrazným výstřihem bez spodního prádla. Často je pak žena navíc ještě "naostro", tedy bez kalhotek...

Některé ženy takové oblečení ale nosí také proto, že jsou rády středem pozornosti mužů (nebo i žen) a nepotřebují k tomu ani podněcování od muže.... V případě, že je k vyzývavém oblékání a chování vyzývá jejich muž, nejspíš se jedná právě o tuto sexuální praktiku, kterou si muž udržuje vysoké psychické a někdy i fyzické vzrušení.

Vyšší forma kandaulismu je pak nucení partnerky k tomu, aby se zapojila do sexuálních vztahů s třetí osobou například při sexu ve třech nebo při výměně partnerek. Výrazně se pak tato odchylka projevuje na sexuálních akcích typu "swingers".

Zpravidla se se v rámci partnerského svazku jedná o nevratné rozhodnutí. Pro některé ženy je tato sexuální praktika nepřijatelná a odmítají se jí podrobit. Může se však stát, že když si žena ověří, že je stále atraktivní a že může udržovat další sexuální vztahy bez následků, zpravidla už není ochotna se této výhody vzdát. V obou případech to může vést k partnerským problémům.

V některých případech kdy se partnerka zapojuje do sexuálních vztahů se třetí osobou, může být kandaulismus spojený se sexuální odchylkou, při níž se muž ukájí při pohledu na muže, který má sexuální styk s jeho partnerkou, kterou mu kandaulista (deviant) poskytl bez jakékoliv sexuální motivace.

Extrémní forma kandaulismu, která ovšem už neumožňuje realizovat plnohodnotné sexuální vztahy, je definována jako tzv. cuckold. Ta spočívá v tom, že partnerka žije pravidelným sexuálním životem s jiným mužem (jinými muži) a ona sama svému partnerovi odepírá nebo omezuje pohlavní sexuální uspokojení. V těch nejtěžších případech odchylky nosí partner "pás cudnosti", který zabraňuje jeho masturbaci v podobě onanie. To už má velmi blízko k sexuálním praktikám BDSM, kdy muž vystupuje navíc v submisivní roli "otroka".

Zdroj článku: https://cs.wikipedia.org/wiki/Kandaulismus

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje