Jste zde

Ženy masturbují v každém věku

Ženy masturbují v každém věku

Volné pokračování článku "Autoerotika - masturbace a onanie".

Ve Velké Británii proběhla lékařská studie, která byla zaměřena na sexualitu starých lidí. Studie ukázala, že ve starším věku, mezi 60 a 69 lety, příležitostně masturbuje přibližně 30% vdaných žen. V pozdějším věku od 70 let to bylo 12% u vdaných žen a téměř 50% žen žijících samostatně.

Možná vás napadlo, že vlastně není důvod proto, aby v každém věku masturbovali i muži. U těch je to trochu problematičtější. Muži jsou nejvíce sexu užívají především v mladém věku, ženy spíše ve středním. S příchodem zdravotních problémů mužská potřeba sexu postupně klesá. Za touto změnou stojí především problémy s erekcí, nastupující problémy s prostatou a celková změna životních priorit. Touha po sexu u mužů pod vlivem těchto potíží klesá. Většinou si vystačí s partnerským sexem a touha po masturbaci už nebývá tak silná. Samozřejmě se to nedá brát jako o něco, co se týká všech mužů. Dá se však vysledovat, že zájem o masturbaci se s věkem u mužů prostě snižuje. Zcela jistě se najdou muži, kteří mají sexuální potřebu vysokou do vysokého věku. Bude jich však mnohem méně, jak žen ve stejném věku.

Není to však žádná tragedie. sexuální potřeba lidí se v průběhu života mění u každého jednotlivce. masturbace je určitý sexuální ventil. pokud jej lidé nepotřebují využívat, Je to proto, že masturbaci k naplnění sexuální potřeby tolik nepotřebují. Není to nic problémového nebo něco, co by bylo nutné řešit nebo "léčit".

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)