Jste zde

Footjob - masáž pohlaví pomocí nohou

Footjob - masáž pohlaví pomocí nohou

Volné pokračování článku "Sexuální praktiky - přehled".

Masáž erotogenních zón a přirození pomocí nohou je sexuální praktika, která bývá zařazována do nepenetrační sexu. Používá se jako součást milostné předehry nebo se při ní může partner nebo partnerka vzrušit tak silně, že dosáhne orgasmu. Nejznámější název pro tuto techniku stimulace pohlavních orgánů a erotogenních zón pomocí nohou je Footjob. Název zdomácněl i u nás především díky pornografii, ve které je tato technika používána při párovém sexu heterosexuálním, homosexuálním i skupinovém. Technika zahrnuje tření těla, erotogenních zón a pohlaví partnera nebo partnerky pomocí nohou. Doteky a stimulace mají za cíl vyvolat sexuální vzrušení nebo až orgasmus.

Stimulace mužského penisu pomocí nohou je nejčastěji prováděna ženou. Většinou se začíná tak, že žena muže nejdříve svádí nabízením nohou k líbání a laskání a jen jakoby náhodou mu nabízí pohledy do otevřeného klína... Většinou nedovolí nic víc, než líbání nohou. To mnohé muže velmi silně vzruší... Pak muže začne nohama obratně hladit a vzrušovat po celém těle, až nakonec skončí v oblasti třísel a přirození. Vrcholem této techniky je, když nakonec provede masturbaci penisu mezi chodidly. Není to zase až tak snadné a vyžaduje to od ženy nejen dostatek času, velkou snahu, ale i nápaditost a jistou šikovnost. Základním předpokladem je samozřejmě dostatečná lubrikace nohou a penisu a to v tomto případě nejlépe pomocí olejíčku. Ten jednak zjemní kůži jejích nohou a samozřejmě vytvoří lepší třecí podmínky pro stimulaci penisu.

To, jestli muže dovede až k vyvrcholení záleží na tom, co s ním chce udělat. Většinou se však jedná jen o techniku milostné předehry po které může následovat jakákoli jiná. Muže takováto hra na nezvyklé doteky vzrušuje nejen díky vlastní masáží nohama, ale především proto, že žena nabízí po celkem dlouhou dobu také netradiční pohledy na pohlaví a ňadra. To pak některé muže, v kombinaci s pocity stimulace, dovede až k vyvrcholení...

Ke hlazení, dráždění a stimulaci jsou používány i prsty na nohou, ale především palce a chodidla. Stimulace partnera může být třením nebo hlazením a dalšími technikami, které v daleko omezenější podobě než rukama, umožňují kontakt v oblasti pohlavních orgánů a v nich, pomocí nohou. Opačně může být Footjob také využíván ke stimulaci ženy nohama muže a to jak na erotogenních zónách, tak také na prsou (viz článek "Stimulace prsou a bradavek") nebo ve vaginální oblasti. Nebývá to však tak časté a většina žen ani po takovéto stimulaci moc netouží.

Především je potřeba dávat velký pozor na zranění genitálií partnera (viz článek "Pohlavní soustava muže") nebo partnerky (viz článek "Pohlavní soustava ženy").

Techniky stimulace penisu pomocí nohou se provádějí naboso, ale i v ponožkách, punčocháčích, punčochách, erotické obuvi nebo i pomocí bot s vysokými podpatky. Některé muže, zvláště ty, kteří patří mezi "fetišisty", vzrušuje dotek přes látku, silon, vlnu nebo jiné materiály. Takováto stimulace pomocí nohou a látky je pak pro ně naprosto dokonalou technikou, která spojuje vzrušení, pocity podřízenosti a naplňuje potřeby jejich zaměření na fetišismus.

Techniky masáží nohama mohou být zcela jistě považovány za fetišismus zaměřený na nohy.

Lehké formy stimulace těla partnera však mohou být také zajímavým zpestřením milostné předehry při které se někdy může podařit vzrušení dovést až k vyvrcholení.

Spíše se však jedná o experimentování, jak o pravidelnou sexuální praktiku v běžném partnerském životě.

Techniky stimulace pomocí nohou

Existuje celá řada variací jak provádět masáž a stimulaci pohlavních orgánů partnera nebo partnerky nohama (footjob). Neexistuje asi ani přesný návod, jak by se tato technika měla provádět. Zásadní však bude cíl masáže. Jestli se má jednat o netradiční milostnou předehru,  masáž až k navození orgasmu nebo je cílem vyzkoušet něco nového hravou a zábavnou formou.

Tato technika je více oblíbena muži, než ženami. Muži, pokud iniciativa přichází spontánně od ženy, ji považují za vzrušující změnu. Hlavně je vzrušuje vědomí, že s tím žena přišla tak nějak "sama od sebe..." Každý však bude mít jiné představy a očekávání. Jiné představy a požadavky se dají předpokládat u fetišisty, který je zaměřený na nohy, jiné od muže kterého touto technikou žena překvapila.

Také je vhodné vědět, že fetišistické praktiky zaměřené na stimulaci nohou často poskytují specializované kluby, které se fetišistickými praktikami zabývají. Pokud nějaký muž nebo žena mají potřebu takovouto sexuální praktiku vyzkoušet, mohou o ni požádat partnera nebo partnerku. V rámci netradičního milování jim jistě bude vyhověno...

Základní techniky mohou zahrnovat:

  • Střídavě nebo současně hlazení nebo stimulace partnerových genitálií pomocí nohou, chodidel a nártů nohou .
  • Toejob: dávající využívá zejména prsty nohou, kterými hladí nebo tře penis partnera. Složitější a náročnější technika je stimulace žaludu penisu nebo celého penisu mezi palcem a druhým prstem.
  • Solejob: dávající využívá především plosky chodidel pro hlazení nebo stimulaci partnerova penisu.
  • Stepping: dávající vyvíjí tlak na okolí penisu partnera tím, že na něj opatrně šlápne. Tlak může být vyvinut pomocí boty s podpatky, naboso nebo s jinou, většinou "erotickou obuví".

Téma pokračuje článkem "Polohy pro techniky stimulace pomocí nohou".

 

Poznámka:

Věřím, že každý chápe, že kůže nohou musí být jemná a nehty nohou zabroušené. Zrohovatělá kůže nebo dlouhé nehty nohou by mohly způsobit nepříjemné odření penisu nebo dokonce jeho zranění. Proto je ošetření nohou a zjemnění jejich kůže podmínkou pro to, aby se masáž muži líbila.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)