Jste zde

Nesoulad v potřebách sexu je normální

Nesoulad v potřebách sexu je normální

Hlavní téma: "Sexuální potřeba".
Volné pokračování článků "Rozdíly v sexuálních potřebách partnerů" a "Lesbický sex - nesoulad v potřebě sexu".

Nesoulad v sexuálních touhách, potřebách, stylu milování nebo v odlišné formě sexu nebo sexuálního uspokojování, je zcela běžnou záležitostí, která partnerský život provází. Není na tom nic divného. Vždyť lidé se mnohdy nemohou domluvit ani na jednoduchých věcech běžného všedního života. To, že se někdy nemohou shodnou i v sexu se pak dá celkem očekávat.

Základním problémem partnerského intimního života však není to, jestli se partneři shodnou nebo neshodnou. V partnerském životě jde také i to, jestli si o svých potřebách, touhách i přáních umí společně otevřeně promluvit a následně zda se dokáží domluvit, vyjít si vstříc.

Je velkým uměním dokázat naslouchat přáním druhého a snažit se pochopit jeho potřeby a přání. Musí to samozřejmě fungovat oboustranně, jinak by takový vztah byl značně asymetrický.

Stejně důležité je, aby si partneři dokázali stanovit hranice, kam až ve svých přáních a představách jsou ochotni společně jít. Říká se tomu "umění kompromisu" a to je jedním ze základů spokojeného a šťastného manželství nebo partnerství. kompromisy musí člověk dělat v každodenním životě a také v sexu. Lidé, kteří dokáží vyjít jeden druhému vstříc i tehdy, když se jim to zrovna nehodí nebo když se jim skoro nechce, prožívají podstatně méně partnerských problémů nebo konfliktů. Znovu však opakuji, že to nesmí být jednostranné "vycházení vstříc".

V partnerském životě by se vždy mělo jednat o postoj, který vychází z toho, že toho druhého miluji a proto mi není zatěžko mu vyhovět. A platí to nejen v sexu. Jedině tak se dají sladit vzájemné představy a potřeby obou partnerů k oboustranné spokojenosti.

Kompromis nemusí spočívat například v tom, že se budeme milovat 7x týdně, ale v tom, že se budete milovat třeba dvakrát týdně a někdy navíc, když to na jednoho z vás prostě přijde... a každý den se budete vzájemně mazlit, tulit, lehce vzrušovat...

Tyto "zásadní" otázky se většinou řeší jen na počátku vztahu. Časem se potřeby partnerů sladí, "utřepou"... Dlouhodobí partneři nebo manželé mají výhodu v tom, že už se znají a také v tom, že ví, že určité rozdíly v sexuálních potřebách mají a postupem času se naučili s nimi žít... Příchod dětí na svět, domácnost, péče o rodinu, to jsou intenzivní brusné kameny, které přehnané sexuální nároky srovnají do "normálu". Vycházejte si vzájemně vstříc, zkoušejte nové věci učte se prožívat naplno, co vám váš partner poskytuje.

Hlavně však nikdy nezdůrazňujte, že to děláte kvůli partnerovi nebo partnerce.
Možná ano, ale on nebo ona zase možná něco jiného dělá kvůli vám.

Muži by měli respektovat to, že žena má právo na orgasmus a měli by se naučit jí ho poskytnout i jinými technikami, než jen souloží. Jednak proto, že při souloži se to většině mužů moc nedaří, ale také proto, že žena daleko více oceňuje něžnosti, mazlení, tulení, pozornost i jemnost a hlavně dlouhou milostnou předehru. A to jsou oblasti, kde žádná dohoda snad ani být nemusí. To by měl každý muž považovat za samozřejmost. V každém případě by muži měli mít na zřeteli, že většina žen má orální sex raději jak soulož.

 

Pro zasmání

Kdy žena prožije šokující milování? - Když místo očekávaného orgasmu přijde nečekaně manžel.
(internet)

Je dobře po milování prohodit s manželkou pár slov? - Doporučuje se to – když už máme ty mobily... 
(internet)

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)