Jste zde

Proč je masáž prostaty pro muže příjemná a vzrušující?

Proč je masáž prostaty pro muže příjemná a vzrušující?

Hlavní téma: "Anální sex".
Volné pokračování článků 

S masáží prostaty nebo technikami masáže "Třinácté komnaty a léčení rozety" jsme se již seznámili. Protože jsem však obdržel i několik dotazů na téma "proč je vlastně mužům masáž prostaty tak příjemná?", rozhodl jsem se touto otázkou zabývat v samostatném článku. Dopředu však musím konstatovat, že vyčerpávající a tedy "učebnicová" odpověď asi neexistuje. Kolik je mužů, tolik bude i maličkých důvodů, které nakonec složí dohromady touhu něco podobného zažít.

Prostata je známá jako mužský G-bod. V tantrické nauce o sexuálních energiích je bod-G považovaný za centrum mužských emocí. Je velmi pravděpodobné, že tomu tak je. Muži se zdravou a silnou prostatou daleko lépe a intenzivněji prožívají svůj sexuální život a zcela nepochybně i ten běžný. Oslabená nebo přímo zdravotně postižená prostat znamená komplikace v běžném životě a to se samozřejmě projeví i v tom sexuálním. Muži se však o svou prostatu moc nezajímají a většinou o jejím významu ani moc nepřemýšlejí. Začne je zajímat spíš až v okamžiku, když začnou problémy. A to je pozdě.

Kde prostata je a jak je ji možné vyšetřit?

Prostata se nachází těsně pod močovým měchýřem v oblasti kořenu penisu, který obkružuje. Může být diagnostikována pohmatem přes konečník, přes stěnu konečníku nebo ultrazvukovým vyšetřením. O takovémto vyšetření však většina mužů určitě netouží. Více informací naleznete v článku "O prostatu musí muž pečovat". Masáž prostaty je možná přes konečník, případně je možná vnější masáž prostaty přes bod na hrázi (pod šourkem), pod kterým se uvnitř těla nachází.

Tak proč?

Nejdříve je asi vhodné se nyní se zamyslet nad důvody, pro které muži o masáži prostaty nejen přemýšlejí, ale po ní mnohdy přímo touží. Většina mužů a žen techniku vnější masáže prostyty nezná a proto si masáž prostyty spojují s technikou masáže prostaty přes konečník.

Nejčastější důvody, proč muži chtějí masáž prostaty a pocity, které ji provází poznat, bývá:

 • Je to něco jiného, než "běžný sex".
 • Představa, že do vás někdo proniká může být už sama o sobě vzrušující.
 • Mnoho mužů se touto masáží podvědomě snaží zjistit, jaké pocity žena zažívá, když do ní vstupuje muž.
 • Muži podvědomě vnímají, že dotek na hýždích a konečníku při jiných sexuálních aktivitách je příjemný a proto očekávají něco nového, vzrušujícího i od penetrace konečníku.
 • Nezapomínejme však na jeden z nejdůležitějších důvodů, proč se masáž prostaty tak v posledních desetiletích dostala do podvědomí lidí. Tím důvodem je samozřejmě větší informovanost mužů i žen o stimulaci análu a prostaty získaná při sledování pornografie. Také média, která se masáží prostaty otevřeněji zabývají mají vliv na vyšší informovanost lidí. Díky tomu se řada lidí myšlenkou na "novou" sexuální aktivitu začne zabývat. Muži pak většinou začnou přemýšlet, jaké by to asi bylo. Při snění je už jen ta představa vzrušující. Když se k tomu přidá i přemítání, jak o své touze partnerce řeknou, jak ji přesvědčí, aby ji realizovala, má mnoho mužů na vzrušení přímo zaděláno.

Masáž prostaty se tak řadí mezi sexuální praktiky. Proto je potřeba o ní i něco vědět.

 • Důležitá je znalost anatomie mužského pohlavního orgánu. Zhruba 1/3 penisu a jeho nervových zakončení se nachází uvnitř těla.
 • Při masáži kořenu penisu a hráze dochází k zapojení těch, doposud skrytých citlivých nervových zakončení, která vedou k nárůstu vzrušení a spolupůsobí, společně s masáží prostaty, k prožitku velmi silného erotického zážitku. Toho se využívá při vnější masáži prostaty, což je jedna z tantrických technik stimulace muže.
 • Konečník a okolí konečníku je velmi silně inervováno. Dotek na hýždích a v okolí konečníku je už sám o sobě nejen příjemný, ale i vzrušující. Nenásilný vstup do konečníku a další stimulace jeho vnitřní části vede k uvolnění, napětí a nárůstu vzrušení.
 • Hlazení nebo masáž konečníku a okolí (anální masáž), může být překvapivě vzrušující a to především díky zcela novým a doposud nepoznaným pocitům.
 • Masáž prostaty přes konečník, může být pro hodně mužů až neuvěřitelně vzrušující.
 • Poměrně často tato masáž, spojená s další stimulací penisu a jeho okolí, vede i k navození orgasmu.
 • I samotná masáž prostaty, bez další stimulace penisu, může vést k ejakulaci.
 • Orgasmus navozený kombinací masáže prostaty a stimulace penisu mívá trošku jiný průběh a mnohdy je mnohem intenzivnější, jak ten "běžný" orgasmus.
 • Kombinace masáže prostaty vede k intenzivnímu nárůstu vzrušení a prožívání pocitů, jinak těžko dosažitelných.
 • Je nutné si uvědomit, že takováto masáž je nesmírně intimní a to u mnoha mužů může vést k pocitu vděčnosti, radosti i sounáležitosti s partnerkou (nebo partnerem).
 • Masáž mužského bodu-G, intimita okamžiku a síla (ne fyzická) dotyku v této oblasti může uvolnit opravdu velké množství emocí, doposud nepoznaných.

Je potřeba se vzájemně sladit

 • Přesvědčit někoho, aby Vás masíroval na hýždích, konečníku a přes konečník na prostatě, není až tak samozřejmé a mnohdy ani jednoduché. Když už se partnerka odhodlá k takovéto masáži, pak to vyžaduje velkou důvěru a intimitu, kterou muži poskytuje. Opačně je takovýto dotek i pro muže nesmírně intimní a i přes jeho očekávání a touhu vyžaduje od něj velkou důvěru a odevzdání se.
 • Většina mužů má za to, že když sex bude probíhat podle nich, dostanou (nebo si vezmou) víc. Z povahy mužů je sex o jisté mužské dominanci.
 • Muži jsou zvyklí mít vše pod kontrolou a své pohlaví považují i za symbol svého mužství.
 • Mnozí muži, kteří masáž prostaty prožili, si ani neuvědomují jak velké partnerské důvěry se jim dostalo. Někteří masáž prostaty vnímají jen jako cestu k silnějšímu vyvrcholení a často ji považují za něco "na co mají nárok"...
 • K masáži prostaty přistupují jen jako k jedné z forem sexu a nechápou, že se může jednat i o "posvátný prožitek". Masáž prostaty vnímaná jako tantrický prožitek, kdy se muž ženě naprosto odevzdá a dopřeje si přijímat vzrušení, potěšení, pozornost druhého člověka, umožňuje prožít mnohem víc.
 • Pro muže je situace, kdy jsou ženě odevzdáni, nezvyklá. Mnohdy je však pro ně právě toto odevzdání se ženě velmi silným erotickým stimulem. Nejedná se o podřízení ženě, ale o odevzdání se do její péče a přijetí její něhy a lásky na energetickém centru mužské sexuality a emocí.
 • Takto hluboký prožitek muže příjemně překvapí a proto později touží po opakování.

Masáž prostaty může mít pozitivní dopad na sexuální zdraví muže.

 • Masáž prostaty má navíc i léčebné účinky. Pomáhá prokrvit prostatu a uvolňuje místní zatuhnutí v tomto orgánu a jeho okolí. Každá masáž, je-li správně vedena, má léčebné účinky. Není tedy vůbec možné zpochybnit, že své účinky musí mít i tato masáž.
 • Navozuje u masírovaného stavy radosti, potěšení, někdy až extáze a vděčnosti. To jsou pocity, které mnohdy muži při "běžném" sexu už tolik nevnímají, ale intimita masáže prostaty jim je znovu připomíná.

Důvody, proč je masáž prostaty pro muže příjemná a vzrušují, jsme zcela jistě nevyčerpali. Pokud znáte své důvody a budete ochotni se o ně podělit, stačí je napsat do diskuse nebo na mail milovani@centrum.cz.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: