Jste zde

Masáž "Třinácté komnaty" a "Léčení rozety"

Masáž "Třinácté komnaty" a "Léčení rozety"

Hlavní téma: "Tantrické léčení", "Umění tantrické masáže".
Téma následně pokračuje článkem "Masáž "Třinácté komnaty" a "Léčení rozety" - technika".


 

Tantrické masáži anální oblasti se říká masáž "Třinácté komnaty" nebo "Léčení rozety" a pod těmito názvy se jí budeme dále zabývat.

Podobné nebo stejné masážní techniky se používají i při erotické masáži nebo smyslné masáži. Tyto masáže však mají za cíl dosažení nebo zvýšení sexuálního vzrušení masírovaného. Masáž anální oblasti vede ke zvýšení sexuální energie, zvláště tehdy, je li tak vedena. Anální masáž je u těchto druhů erotických masáží většinou v závěru spojena s análním sexem, masáží prostaty nebo s dalšími technikami, které mohou vést k vyvrcholení.

Tantrická masáž "Třinácté komnaty", někdy nazývaná "Léčení rozety", nemusí vůbec vést ke vzrušení. Zvláště tehdy, když není s tímto úmyslem (navození vzrušení) vedena.

Tantrická masáž "Třinácté komnaty" nebo "Léčení rozety" je prováděna především s cílem navození hluboké relaxace, odstranění napětí a bloků v oblasti pánevního dna. Její součástí je navození stavu klidu a meditačního prožívání nastupujícího vzrušení nebo uvolnění. Tantrická masáž nemusí být spojena s další stimulací pohlavních orgánů a dosažení vyvrcholení. To je jeden ze zásadních rozdílů mezi tantrickou a erotickou či smyslnou masáží této oblasti. Jedná se tedy především o ucelenou meditační masážní techniku mezi partnery nebo masérem (masérkou) masírovaným.

Považuji za zbytečné rozebírat, jak se provádí erotická nebo smyslná masáž anální oblasti. Touto technikou se zabývá článek "Anální masáž". Raději se proto budeme zabývat přímo tantrickou variantou, která je ucelená, má svoji filosofii, posloupnost technik, své cíle a hlavně výsledky. Jednotlivé postupy je samozřejmě možné zařadit i do jakékoli jiné masáže a případně i mezi jiné sexuální techniky při milování.

Anální masáž "Třinácté komnaty" ("Léčení rozety") bude popsána v její meditační podobě, po které může následovat jak masáž prostaty u mužů, tak další stimulace penetrací penisem či sexuální pomůckou.

Proč masáž hýždí, hráze a konečníku?

Rozeta - konečník je pro většinu lidí místem, které je často spojené s představou něčeho nevhodného, nečistého. Jenže i toto místo je součástí našeho těla a záleží jen na nás, jak k němu budeme přistupovat. Mnoho lidí má problémy i v této oblasti a ani si nedovedou představit, že mnoho z nich jde určitými technikami zmírnit nebo až odstranit. A mnohdy se tato léčba promítne i do změn psychiky a vnímání celého těla. Citlivá masáž této oblasti jemnou a důslednou tantrickou technikou odstraňuje svalové napětí a uvolňuje permanentní stažení v této oblasti. Pro mnoho lidí, kteří masáž této oblasti zažili, znamenala osobní změnu v přijetí nejen svého těla a jeho opomíjených částí, ale i přijetí sebe sama. Může se stát, že v technice masáže rozety najdete potěšení a zařadíte ji mezi sexuální praktiky ve vašem partnerském vztahu.

Technika masáže "Třinácté komnaty" je stejná pro muže i pro ženy

Technika masáže "Třinácté komnaty" je stejná pro muže i pro ženy. Citlivost hýždí, perinea (hráze), inervace kůže i okolí análu je stejná u mužů i žen. Také pocity z doteku na perineu (hrázi) jsou u mužů i žen podobné. Někdo možná bude vnímat doteky v této oblasti intenzivněji jak druhý. Obecně se však dá říct, že když bude masáž provedena správně, pomalu a s cílem navození uvolnění a zklidnění, bude vnímána podobně muži i ženami. Také léčebné výsledky jsou u obou pohlaví podobné. Možná u žen masáž navodí větší zvolnění svalstva pánevního dna. Bude to však spíše individuální pocit.

Doteky, hlazení a stimulace anální oblasti jsou příjemné

Lidská kůže je největším orgánem těla s tisíci nervovými zakončeními, jejich dráždění, například dotekem, stimuluje všechny naše smysly. Hýždě, perineum (hráz) i celá anální oblast má velké množství nervových zakončení a proto je na doteky a hlazení mimořádně citlivá. Pocity, které hlazení nebo doteky v těchto místech vyvolává, jsou pro většinu lidí mimořádně příjemné a vzrušující.

Základním předpokladem je samozřejmě úplné uvolnění a odložení všech zábran a obav.

Jak se na anální masáž připravit

Jakékoli masáži, dotekům a stimulaci anální oblasti by vždy měla předcházet důsledná hygiena. To se samozřejmě týká i normálního sexu, ale v případě análních stimulací je to jeden ze zásadních předpokladů odbourání stresů a obav spojených se studem a nepříjemnými pocity nedokonalé očisty těla. Otázky, jak se dá při análním sexu udržet hygiena, jsou řešeny v článku "Je anální sex "nečistý"?" a v článku "Anální sex a hygiena".

V partnerském životě by obavy z doteku na těchto méně obvyklých místech neměly být se studem nebo zábranami spojeny. Je však nutné se na takovouto stimulaci dopředu připravit nejen fyzicky, ale i psychicky. Dokonalá hygiena je samozřejmě jedním z předpokladů o kterém nemá smysl diskutovat.

Důležitá je samozřejmě i určitá psychická příprava a odstranění zábran a obav u obou partnerů. Proto je nutné si o těchto technikách vzájemně promluvit a vysvětlit si o co půjde a kam až je možné zajít. Tyto masážní techniky, stimulace a doteky rozhodně není vhodné provádět jako "překvapení" partnera nebo partnerky. Než se k takovému rozhovor odhodláte, přečtěte si článek "Jak se svěřit, že toužím po análním sexu". Věřím, že tam najdete i odpovědi týkající se masáže anální oblasti.

To, že váš partner je ochoten prozkoumat pocity při doteku v této oblasti ještě nemusí znamenat, že hned souhlasí například s análním sexem! Souhlas s doteky v anální oblasti především znamená, že partnerka nebo partner je ochoten zkusit jaké to je... Anální masáž "Třinácté komnaty" a "Léčení rozety" není anální sex!!!. Je to opravdu masáž hýždí, hráze a rozety.

Anální masáž "Třinácté komnaty" a "Léčení rozety" by měla vždy předcházet případné další stimulaci spojené s penetrací análu. Samotná masáž však není nutně spojená ani s penetrací, ani s análním sexem!!!


Téma pokračuje článkem "Masáž "Třinácté komnaty" a "Léčení rozety" - technika".


 

Články s podobnou tematikou

(AK)(Z)(L)