Jste zde

Masážní prostředky vhodné pro masáž prostaty

Masážní prostředky vhodné pro masáž prostaty

Hlavní téma: "Anální sex".
Volné pokračování článku "Použití olejů a esencí pro masáž".

Anální sex nebo anální masáž je bez dostatečné lubrikace bolestivá a velmi nepříjemná záležitost. Ani při sebevětším vzrušení není anální oblast nijak přirozeně lubrikovaná. Proto je správný výběr lubrikantu velmi důležitý.

Nikdy nepoužívejte žádná maziva ani vazelíny, které se v běžně prodávají v obchodech. Podobně určitě nepoužívejte ani žádné náhradní prostředky, které sice lubrikanty připomínají, ale jsou určeny pro jiné použití. Například krémy na ruce, pleťová mléka, léky obsahující tukový základ, opalovací prostředky a další. To, že obsahují olej nebo tuky ještě neznamená, že jsou vhodné jako lubrikanty nebo že mohou být určeny pro vnitřní užití, za což kontakt se sliznicemi rekta je možné považovat. Tyto přípravky a léčiva jsou totiž určeny pro naprosto jiné použití a mají jiné, než masážní cíle.

Léčiva mají tukový základ pro zajištění přenosu léčiva přes kůži do organismu a pro zajištění snadnějšího roztírání.

Kosmetické přípravky nebo krémy a vazelíny mohou obsahovat stopová množství acetonu, kyselinu karbalovou, dibutylftalát, oxidy železa, přísady a aditiva. Některé přísady snižují třecí vlastnosti přípravku a případně i dráždí sliznice. Pro vnitřní použití jsou však nepřijatelné. Některé ze stopových látek, které mohou obsahovat, jsou považované za potenciálně rakovinotvorné. Při použití, pro které byly vyrobeny, tyto stopové přísady nevadí. Stěna střeva však rychle a velice účinně vstřebává i tyto látky a jejich nahromadění se projevuje především v prostatě, kde mohou vyvolat podráždění, zánět nebo v krajním případě podpořit rozvoj rakovinného bujení.

Pro masáž prostaty nejsou vhodné ani běžné masážní prostředky využívané pro klasickou nebo olejovou masáž.

Mnohé "klasické" masážní oleje jsou často "navoněné" esenciálními oleji. Jsou příjemné při masáži na kůži, dráždí však sliznice. Prostě oleje obsahující jakékoli vedlejší přísady nebo jiné éterické oleje jsou pro vnitřní použití při masáži prostaty nevhodné, nepříjemné nebo dokonce nebezpečné. Jejich použití může vyvolat i záněty, podráždění konečníku a jeho okolí nebo pocity pálení a svědění.

Rozhodně nepoužívejte jakékoli masážní emulze a zvláště ne jakékoli masážní prostředky obsahující přísady, které zajišťují prohřívání pokožky nebo naopak její ochlazení. Ty prohřívající obsahují například papriku a o jejím dopadu na sliznice snad nikdo pochybovat nebude...

Pro masáž prostaty používejte především BIO oleje nebo lubrikanty na vodní bázi. Lubrikanty i oleje by měly být určené a schválené pro sexuální aktivity. Zakoupit se dají především v lékárnách, v některých prodejnách s drogerií a na internetu v e-shopech se sexuálními pomůckami. Vždy se přesvědčte, že se jedná o lubrikanty určené pro kontakt pohlavních orgánů. Jedině tak zabráníte zakoupení nevhodného nebo dokonce zdravotně závadného přípravku.

Koupit se dají také speciální lubrikanty obsahující i látky, které omezují choroboplodné zárodky, které se v anální oblasti přirozeně mohou vyskytovat. Vzhledem k tomuto vedlejšímu účinku jsou možná pro anální sex vhodnější.

Pro anální masáž je vhodný například třezalkový olej, který má i jiné pozitivní účinky. Pokud použijete za studena lisované Bio oleje, pak dejte přednost takovým, které neobsahují příliš velké množství minerálních látek. Pro sliznici by mohly být příliš dráždivé.

Jako základový olej je vhodný například slunečnicový nebo olivový Bio olej a to takový, který neobsahuje mnoho minerálních a esenciálních látek. Je "hladký", nedráždí a dobře se roztírá.

 

Články s podobnou tematikou

(AK)(Z)(L)