Jste zde

DOTAZ: "Vyvrcholení muže, anální sex po operaci"

DOTAZ: "Vyvrcholení muže, anální sex po operaci"

Dobrý den, s přítelem jsme již dva roky. Já jsem přibližně 1/2 roku po operaci výhřezu disku, kdy jsme měla i potíže s cauda syndromem. Po operaci se tento syndrom bohužel ještě stále občas objevuje. Mívám problémy, kdy musím držet dietu, jelikož mívám průjmy. Průjmy mám třeba z mastnějšího jídla nebo z ovoce. Nikdy nevím, co mi z potravin a ovoce bude vadit.

Nyní tedy k dotazům:

 • Jeden problém je ten, že sice přítel nemá problém se ztopořením. Po souloži je jeho penis stále ztopořen, ale s vyvrcholením a ejakulací mívá problém. Nevím, zda je to problém z mojí strany, kdy možná nedokážu pochvou dostatečně stimulovat jeho penis (stává se mi to však až teď, jen se současným přítelem). Jeho penis je přitom větších rozměrů. Jestli já ho dostatečně nevzruším, že nedojde k ejakulaci anebo je unavenější. Fyzicky je vysoký a zdatný, je mu přes 45 let. 
 • Přítel má rád i jiné sexuální praktiky a také anální sex.
 • Moc se o tomto problému s problémy s jeho vyvrcholením nebavíme.
 • Nepotřebuje sex pravidelně.
 • Nevím, jestli on sám sex pravidelně nechce, protože je pracovně vytížený jak v práci tak doma.
 • Nebydlíme spolu a setkáváme se občasně.
 • Mám pocit, že potřebuje dostatečný čas k vyvrcholení a jakmile se něco přeruší - buďto poloha nebo něco jiného, tak už to prostě nejde.
 • Rukou ho po určité době mohu "dovést" k vyvrcholení.
 • Mám však pocit, že jeho penis byl zvyklý i na jiné praktiky a na pevnější sevření.
 • Nebo ho dostatečně nepřitahuji?
 • On se v průběhu milování nijak moc neprojevuje, je klidný, nehlučný.

Sex má rád a když jsme si povídali, tak se mne ptal, zda bych byla svolná k sexu i několikrát denně. Nyní to vše nějak opadlo, jakoby po prvotní zamilovanosti i ta touha ubyla... Jenže po dvou letech se mi to zdá brzy.

Líbání ústy na ústa i třeba při orální dráždění klitorisu, to nikdy nemusel. Líbání mu není nijak přirozené, natož laskání klitorisu, hráze... Ano rád si hraje s prsy ....

Další problém je, že on má rád anální styk. Mě to také není lhostejné. Jelikož však mám problémy po operaci, kterou jsem popsala a časté průjmy, nemohu docílit toho, abych si byla jistá, že jsem na anální sex dostatečně připravená. I při sebemenším dráždění střeva vytvářejí hlen, který pak po styku konečníkem vylučuji. Je toto normální? Je to pro mne velmi nepříjemné a moc se za to stydím. Také se nedokážu a ani nemohu vyprázdnit na povel. Kvůli problémům s průjmy také beru léky Loperon na průjem a tím vlastně ani nevím, jestli jsem dostatečně vyprázdněná. Mám strach z průjmů, ale na druhu stranu zase občas nemohu stolici vytlačit a mám problémy se zácpou. Prostě mám pocit, že svaly konečníku nefungují tak, jak by měly. Nevím jestli to bylo jen po operaci a nebo také způsobené poraněním konečníku. Nevím, jak na anální styk, když klystýr v mém případě není úplně to nejlepší. Vyprázdnění alespoň hodinu před stykem by bylo možné, ale nevím jestli to zvládnu tak, aby nenastal problém... Nechodím na WC pravidelně, někdy nemohu jít celý den a pak třeba jdu vícekrát.

Ráda bych přítele uspokojila. Pochvu stahuji, i když ne asi celkově, ale nikdo jiný si před ním "nestěžoval". Také jsem si všimla, že je problém i v tom, že stačí jiný pohyb nebo malé vyrušení a je veškeré jeho vzrušení je pryč. Nevím, možná se tím i trápí i on. Nevím, je to chlap oproti mně jako hora. No a anální styk je díky jeho většímu rozměru penisu pro mne moc komplikovaný. Často pak mívám zdravotní komplikace.

Můžete mi poradit?
Děkuji moc za pomoc.

POZNÁMKA:
Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://kamasutra.cz/contact.
Datum: 08.08.2016. Poradna sexuologa 2016.
Zpráva byla upravena, odstraněny kontaktní informace i částečně text.


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Vyvrcholení muže, anální sex po operaci"

Dobrý den.
Děkuji za Vaši důvěru a Váš dotaz.

Děkuji za celkem vyčerpávající popis problému. Budu vycházet z toho, co jste mi popsala. Jedná se sice o Váš pohled, ale je dostatečně srozumitelné, co Vás trápí. Váš problém jsem si rozdělil na tři dílčí části, které se vzájemně doplňují, ale je potřeba je řešit samostatně. 

 1. Váš přítel má pravděpodobně problém s retardovanou ejakulací, tedy s obtížným dosahováním vyvrcholení
 2. Váš přítel má souběžně s retardovanou ejakulací nejspíš problém i s udržením erekce nebo s udržením pozornosti na podněty vzrušení.
 3. Váš přítel má rád anální sex. Vy, vzhledem ke svým zdravotním potížím, anální sex prostě provozovat nemůžete.

Začnu tím, že i v sexu jsou preference každého z nás jiné. Není tedy nic divného na tom, že

Přítel má rád i jiné sexuální praktiky a také anální sex.

Líbání ústy na ústa i třeba při orální dráždění klitorisu, to nikdy nemusel. Líbání mu není nijak přirozené, natož laskání klitorisu, hráze... Ano rád si hraje s prsy ....

Každý preferuje některou stimulaci nebo praktiku více či méně. Vy nejspíš máte také některé techniky raději než jiné. Jde o to se vzájemně domluvit a hlavně naučit se vycházet vzájemně vstříc.

Zastavím se u těchto bodů Vašeho popisu situace

 • Nepotřebuje sex pravidelně.
 • Nevím, jestli on sám sex pravidelně nechce, protože je pracovně vytížený jak v práci tak doma.
 • Nebydlíme spolu a setkáváme se občasně.

Více to neupřesňujete, ale vychází mi, že Váš přítel je nejspíš ženatý nebo žije v dalším svazku s jinou ženou. To by hodně objasňovalo. Pokud tak tomu skutečně je, pak si uvědomte, že sexuálně žije se dvěma ženami a každá z nich má svá očekávání. To se dá zvládat na začátku druhého vztahu, většinou však po nějaké době dojde k útlumu vášně a to u obou vztahů... prostě se to nedá zvládat...

Co se retardované ejakulace týká, je nutné, aby Váš partner tento svůj problém řešil se svým lékařem. Přečtěte si o retardované ejakulaci články a odpovědi na dřívější dotazy, které se tímto problémem zabývají. Najdete je ZDE.


Ráda bych přítele uspokojila. Pochvu stahuji, i když ne asi celkově, ale nikdo jiný si před ním "nestěžoval". Také jsem si všimla, že je problém i v tom, že stačí jiný pohyb nebo malé vyrušení a je veškeré jeho vzrušení je pryč. Nevím, možná se tím i trápí i on. Nevím, je to chlap oproti mně jako hora. 

Váš přítel má pravděpodobně souběžně s retardovanou ejakulací nejspíš problém i s udržením erekce nebo s udržením pozornosti na podněty vzrušení. Pokud se sexuálně "stará" o sexuální vyžití dvou žen, může to být jedno z možných vysvětlení. Další vysvětlení, velmi pravděpodobné je to, že ve svých 45 letech už nemůže být tak sexuálně aktivní, jak to šlo dříve. Není to o tom, že byste ho nevzrušovala. Prostě začíná mít nejspíš stejné problémy, jaké má řada mužů jeho věku. Není toc nenormálního, je to jen realita dnešní doby.

Menší podněty vzrušení při pohlavním styku mohou vyvolat potřebu dlouhé stimulace. Většinou je však problém spíše v retardované ejakulaci, než v nedostatečně pevném sevření pochvy. Větší rozměry jeho penisu by navíc takovouto nekompatibilitu eliminovaly.

Existují léky na podporu erekce. Když bude Váš přítel u lékaře řešit své problémy s retardovanou ejakulací, stačí zmínit problémy s erekcí, případně s udržením pozornosti na sexuální podněty. Lékař mu ty potřebné léky předepíše.


Odpověď na další část Vašeho problému je snadná. Jen připomenu, o co se jedná:

Další problém je, že on má rád anální styk. Mě to také není lhostejné. Jelikož však mám problémy po operaci, kterou jsem popsala a časté průjmy, nemohu docílit toho, abych si byla jistá, že jsem na anální sex dostatečně připravená. 

No a anální styk je díky jeho většímu rozměru penisu pro mne moc komplikovaný. Často pak mívám zdravotní komplikace.

Anální styk není běžnou sexuální praktikou. Často je tak v médiích i pornu prezentovaný, ale stále je to okrajová forma sexuálního spojení. Vyzkoušet anální styk není nic, za co by se partneři měli stydět. Prostě je to jedna z forem experimentování při milování. Ale pokud je to pro jednoho z partnerů problém, pak je potřeba si o tom společně promluvit a anální sex prostě nevyužívat. nemá smysl to dále rozebírat. Promluvte si s partnerem a vysvětlete mu, že byste mu ráda vyšla vstříc, ale že ze zdravotních důvodů nemůžete!!!

Vůbec o tom nehodlám diskutovat. Prostě mu řekněte NE!!!

Pokud je Váš partner rozumný, pochopí to a anální sex po Vás chtít nebude. Pokud rozumný nebude, kupte největšího "Robertka", jaký je na trhu k sehnání a domluvte se s partnerem, že každý anální sex, který mu dopřejete Vy, chcete vyvážit análním sexem s ním. "Robertka" nijak nelubrikujte, v tomto případě by to byla škoda lubrikantu. A vysvětlete mu, že Váš "Robertek" trpí retardovanou ejakulací a že to bude dlouhé....

O Vašich společných problémech si musíte spolu promluvit. Možná se pak Váš sex stane příjemnější pro oba.

Děkuji Vám za Vaši důvěru.
S úctou Administrátor webu www.milovani.cz


POKRAČOVÁNÍ KORESPONDENCE

Datum: 11.08.2016

Dobry den, děkuji za odpovědi.
Protože v některých otázkách jste mne nepochopil, upřesňuji proto informace a situaci. Přítel nemá další ženu, žije sám, ale protože jsme spolu teprve rok a bydlíme dál od sebe, stýkáme se méně často. Další věc - on nepotřebuje sex pravidelně, to mi alespoň tvrdí. Občas se koukne na film s pornografickou tematikou, ale to bych předpokládala, že je jako jiní muži. Masturbuje a pozoruje film...

Myslím, že může mít problém se sexuální poruchou z důvodu pracovního přetížení následkem práce v zaměstnání a pak při práci na nedostavěném domě apod. Možná také důvodem mohu být i já... Myslím si, že starosti a problémy vznikaly i po mé operaci. Buď se boji a nebo nemá už tu touhu. Navíc já jsem vice nervóznější, pokládám mu různé otázky, protože on se moc neprojevuje. To je tedy k vyvrcholení a jeho sexuální touze...

Žije sám a jinou partnerku nemá... Proto jsem to i psala, jestli v jeho věku může nastat situace, že jeho sexuální touha se snižuje vzhledem věku a práci vystiženosti. Stalo se, že kvůli práci nebyl schopny mne za cely měsíc pozvat abych přijela za ním, protože stále pracuje.

Další upřesnění se týká análního sexu. Já po něm toužím také, ale nevím jak to provést aby to bylo v pořádku a nehrozila nějaká trapná situace. Mám občasné průjmy, ale ne porad. Já nevím, jak se mám připravit, abych byla méně stresovaná a přitom to bylo hezké pro oba. S nim mne jakákoli sexuální aktivita moc baví, jen mne trápí, že ho nevzruším pokaždé až do vyvrcholení a ejakulace.

Take mne trápí, že je schopný mít sexuální styk až třeba po měsíci, že mu to nechybí. Když jsme spolu týden tak až po třech dnech styk může být... Nemá prostě takovou chuť, jako měl před rokem... Nevím, jestli je to tím, že se třeba tolik nevzruší nebo tím, že má na sex menši chuť.

Tak teď znáte přesnější udaje. Jestli tedy mžete být tak hodný a poradit mi. Nevím, jak se zachovat aby si nemyslel, že do něj jen rýpu a stěžuji si. On také byl dříve vice otevřený... Je stydlivý a moc se o jakýchkoli problémech nebaví...

Děkuji za rady

Hezky den


 

ODPOVĚĎ na pokračování korespondence

Dobrý den

Děkuji za upřesnění. Nijak zásadně to však moji odpověď nemění. pokud nemá další ženu a přitom je jeho sexuální potřeba tak výrazně nižší, že Vám to vadí, pak je potřeba si otevřeně promluvit o tom, jak v budoucnu představu sexuálního vyžití budete řešit. Běžně se stává, že partneři mají v otázkách sexu jiné představy. musí se domluvit. pokud Váš partner trpí problémy s ejakulací, je to možná také důvod, proč se sexu víceméně vyhýbá. V první odpovědi jsem Vám nastnil, co je potřeba uělat. To se nezměnilo ani po Vašem upřesnění situace. Stále jsem opřesvědčen, že je velmi vhodné, aby navštívil lékaře a problém s retardovanou ejakulací s ním řešil.

Píšete: "Myslím, že může mít problém se sexuální poruchou z důvodu pracovního přetížení následkem práce v zaměstnání a pak při práci na nedostavěném domě apod. Možná také důvodem mohu být i já... Myslím si, že starosti a problémy vznikaly i po mé operaci. Buď se boji a nebo nemá už tu touhu. Navíc já jsem vice nervóznější, pokládám mu různé otázky, protože on se moc neprojevuje. To je tedy k vyvrcholení a jeho sexuální touze..."

Dále: "Take mne trápí, že je schopný mít sexuální styk až třeba po měsíci, že mu to nechybí. Když jsme spolu týden tak až po třech dnech styk může být... Nemá prostě takovou chuť, jako měl před rokem... Nevím, jestli je to tím, že se třeba tolik nevzruší nebo tím, že má na sex menši chuť."

Sexuální poruchy souvisejí velmi často s pracovním nebo psychickým přetížením. Podle toho co píšete, se jedná o kombinaci obou problémů současně. Navíc sexuální touha se přirozeně snižuje věkem a s prácovní vystižeností. Může to být důvod, domnívám se však, že jen jeden z vedlejších. Pravděpodobnější je to, že jeho sexuální potřeba je podstatně menší, než je ta Vaše. To se běžně stává a je to jeden z nejvýznamnějších vztahových problémů týkajících se sexu... Znovu však apeluji na návštěvu odborného lékaře. Ten z přímého rozhovoru s ním a s Vámi zjistí více a hlavně zjistí souvislosti, které mnohem lépe objasní příčiny a nastíní podstatu problému. Může položit řadu otázek, které situaci objasní z obou stran, nejen z té Vaší...

Píšete: "Další upřesnění se týká análního sexu. Já po něm toužím také, ale nevím jak to provést aby to bylo v pořádku a nehrozila nějaká trapná situace. Mám občasné průjmy, ale ne porad. Já nevím, jak se mám připravit, abych byla méně stresovaná a přitom to bylo hezké pro oba. S nim mne jakákoli sexuální aktivita moc baví, jen mne trápí, že ho nevzruším pokaždé až do vyvrcholení a ejakulace."

Ve Vašem případě Vám nemohu poradit nic jiného, než s partnerem otázku análního sexu otevřeně prodiskutovat. Závěr pro Vás oba by pak měl být takový, že se análního sexu ze zdravotních důvodů prostě vzdáte. Nemohu Vám poradit nic jiného.

Vy svého přítele velice milujete a chcete mu vyjít ve všem vstříc. Bohužel to vždy možné, a to ani přes největší snahu vyhovět, není možné.

Doporučuji Vám společně s přítelem zajít k sexuologovi, jak jsem již uváděl v první odpovědi. Rozhodně Vám pomůže. Já Vám více pomoci nemohu. Nyní musíte s Vaším partnerem otevřeně promluvit a domluvit se s ním na dalším postupu i na tom, jak Váš sexuální život bude dále probíhat.

Děkuji Vám za Vaši důvěru.
S úctou Administrátor webu www.milovani.cz