Jste zde

Zakončení tantrické masáže lingamu

Zakončení masáže lingamu

Hlavní téma: "Tantrická masáž lingamu"
Volné pokračování článku "Tantrická masáž lingamu - obecný popis techniky".

Význam, cíle a postup tantrické masáže lingamu jsme probrali v článku "Tantrická masáž lingamu". Při popisu masáže jsme se dostali až do závěrečné fáze masáže, kdy je muž velmi příjemně vzrušen a prožil mnoho vln a vlnek intenzivních pocitů sahajících až za hranicí běžného vnímání toho, co vzrušení vlastně je. Pocity blaha se blíží až k hranici, za kterou už dochází k vyvrcholení.

Blížíme se tedy k závěru tantrické masáže lingamu.

Masáž lingamu může být zakončena dvěma způsoby:

  • vyvrcholením a zklidněním
  • zklidněním

Nedá se prohlásit, který z těchto způsobů zakončení je lepší. Záleží na tom, s jakým cílem byla masáž vedena. Někteří muži netouží po vyvrcholení protože si chtějí svou sexuální energii ponechat, proto raději volí závěr masáže tak, aby k vyvrcholení nedošlo a vzrušení přešlo postupně do fáze zklidnění.

Jiní muži, především ti, kteří chtějí zachovat svou sexuální energii, ale ovládají své vzrušení natolik, že dokáží prožít vyvrcholení bez ejakulace, volí tuto cestu. Podotýkám však, že tady nestačí jen "chtít", je nutné i "umět"!!! Mužů, kteří takovouto kontrolu nad ejakulací mají není mnoho. Předpokladem je dlouhé, někdy několikaleté procvičování technik oddalování ejakulace a naprosto dokonalá kázeň nad vlastním vzrušením. Bez dokonalé spolupráce s partnerkou to však nejde...

A ta zbývající část mužů si na závěr dopřeje vyvrcholení. Není to však nic, co by zasluhovalo nějaké odsouzení nebo opovržení... Je to normální, přirozené a je to také nejčastější cíl tantrické masáže.

Ani jeden ze způsobů zakončení tantrické masáže není ani lepší, ale ani horší. prostě je to jeden ze způsobu jejího zakončení.

Nebudu se zabývat variantou muže, který prožívá vyvrcholení bez ejakulace. Věnovat se nyní budu tomu nejčastějšímu způsobu zakončení tantrické masáže a tím je dosažení vyvrcholení a ejakulace.

Fáze vyvrcholení
Partnerka by se měla snažit o to, aby masáž lingamu muži poskytla alespoň hodinový prožitek do okamžiku, než vyvrcholí. Pro zkušenou masérku, která se dokáže orientovat v jeho vzrušení by to neměl být vůbec žádný problém. Běžná délka tantrické masáže lingamu se pohybuje mezi jednoutřemi hodinami masáže. pro někoho to může být nepředstavitelné, ale po celou dobu je zdravý muž schopen udržet pevnou nebo středně pevnou erekci. Stupeň erekce však při tantrické masáži není tím nejdůležitějším ukazatel prožitku.

Vyvrcholení se dá díky sestavení technik, které při masáži lingamu vedou k vyvrcholení poměrně dobře načasovat. O závěr masáže si může říct muž nebo žena pozná, kdy nastal ten pravý čas. Po vyvrcholení následuje fáze zklidnění a odpočinku.

Fáze zklidnění a odpočinku
Fáze zklidnění nastupuje po vyvrcholení by neměla být kratší jak 10 minut. Po této době žena muže otře papírovými ubrousky a nechá ho odpočívat. Vzhledem k tomu, že tantrická masáž lingamu není jen o masáži lingamu, ale i hlazení nohou, stehen, třísel a břicha, bude muž nejspíš potřebovat, po krátkém odpočinku, navštívit WC. Techniky masáže totiž velmi dobře uvolní i lymfatický systém jeho těla.

Žena může své ruce nechat na těle muže, případně na jeho pohlaví. Teplo rukou je velmi příjemné a muže zklidní. Pokud se partneři k sobě přitulí, mohou se spolu objímat, líbat a hladit. Tato fáze už je zcela podle jejich představa potřeby.

Tantrické masáže, nejen masáž lingamu, jsou na závěr zakončeny "Závěrečným rituálem tantrických masáží".

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Štítky: