Jste zde

Tantrická masáž joni má svá pravidla

Tantrická masáž joni má svá pravidla

Hlavní téma: "Tantrická masáž joni".
Pokračování článku "Tantrická masáž joni je jiná než masáž lingamu".

Masáž joni můžete provádět intuitivně, nebo podle předem stanovených pravidel a postupů. Je to velký omyl, když si někdo myslí, že takovouto masáž zvládne bez znalostí a přípravy. Možná ano, ale rozhodně to nebude tantrická masáž, která by obsahovala všechny tři úrovně prožitku, tedy

  • Radost z doteku a vzrušení
  • Léčení joni
  • Duchovní rozměr masáže joni

Tradiční masáž joni je totiž staletími ověřená technika, která umožňuje přijímající ženě prožít fázi navázání důvěry s masírujícím, fázi uvolnění fyzického i psychického napětí, fázi vzrušení a vyvrcholení a fázi zklidnění a uvolnění. Opravdu to není tak snadné, jak si někdo představuje. Většinou nestačí jen snaha a touha poskytnout ženě vyvrcholení. Problém je, že čím více se o její vzrušení bude masér snažit, tím složitější může být pro ženu vzrušení přijímat. Proto je vhodné se před masáží seznámit nejen s přípravou vhodného prostředí pro masáž, ale také s technikami uvolnění napětí i navození vzrušení. V další části si představíme některé techniky, které je možné při masáži používat. jsou spolehlivé a mají ověřený účinek.

Ani sebelepší a sebedokonaleji provedená technika však nemusí stačit na to, aby žena prožila vyvrcholení. Tantrická masáž ale není o "zaručeném dosažení vyvrcholení". Je především o prožívání příjemných pocitů, uvolnění, navození vnitřního klidu a pohody a také o vzrušení a případně vyvrcholení. Právě proto, že cílem není vrchol, ale cesta k němu, je možné při tantrické masáž joni dosáhnout i významných léčebných, meditační i duchovních stavů a prožitků.

Intuitivní masáž může vést k vyvrcholení, nemusí však pro ženu představovat více, než dosažení orgasmu.

Pokud jsou masážní techniky seřazeny do určitého masážního postupu, je možné dosáhnout plynulého nástupu sexuální energie v pohlaví a těle ženy, prohlubovat je a rozvádět po těle a dosahovat různých prožitků a hladin meditačního a relaxačního uvolnění. Dodržování postupů masážních technik, udržení pomalosti, jemnosti a něžnosti doteku za plné pozornosti maséra a naprostého odevzdání se masírované ženy, vede k zcela novým prožitkům, které s klasickým pocitem vzrušení mají jen málo společné. Poskytování doteku ve stavu "láskyplné dobrotivosti" umožní oběma prožívat masáž jako meditaci při které nejde jen o fyzické, ale především psychické vzrušení, které je daleko nad vzrušením klasickým a případným vyvrcholením. Proto mnohdy ani není dosažení orgasmu potřeba. Už samotný průběh masáže je daleko nad jakoukoli erotikou nebo sexuálním prožitkem.

Nyní se zaměřme na jednotlivé základní techniky které vedou k uvolnění, a nárůstu vzrušení. V jiném článku seřadíme techniky masáže tak, aby bylo možné dosáhnou hlavní rozměr tantrické masáže - duchovní, meditační a léčebný. Techniky správně seřazené a dobře provedené mohou navodit stav, kdy žena může prožit celotělový orgasmus. To však není otázka jedné nebo dvou masáží. Je to součást dlouhodobé tantrické přípravy a praktikování tantrických masáží. Ani zkušení tantrici nemusí celotělového orgasmu nikdy v životě dosáhnout, nebo ho prožijí jako výjimečný zážitek, který jim byl dopřán....

Článek dále pokračuje jako "Tantrická masáž joni na masážní podložce" a "Tantrická masáž joni na masážním stole".

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje