Jste zde

Masáž pohlaví pro zklidnění

Masáž pohlaví pro zklidnění

Masáž, meditace, relaxace i forma partnerského mazlení pro muže i ženy...

Hlavní téma: "Mazlení upevňuje partnerské vztahy".

Pro jistotu si však ještě jednou přečtěte název článku. Tento článek je opravdu o "masáži pohlaví pro zklidnění"! Nejedná se tedy o masáž, jejímž cílem by mělo být uvolnění sexuálního napětí nebo dosažení vysokého vzrušení zakončeného vyvrcholením. Pro někoho to možná bude představa zbytečně vynaložené námahy nebo zbytečně stráveného času... Jenže právě to je představa mylná... Stimulace pohlaví je totiž běžnou součástí tantrických masáží nebo tantrických penetračních i nepenetračních technik. V tantře sice jde i o vzrušení, ale nejde jen, nebo hlavně o vyvrcholení...

Právě v tantře se velmi často setkáváme s doporučením masáž pohlaví a stimulaci pohlaví provádět tak, aby vzrušení bylo udržováno po co nejdelší dobu na vysoké hladině, ale tak, aby nedošlo k překročení hranice za kterou už nejde zabránit vyvrcholení. Vyvrcholení je totiž v tantře často považováno za bod, jehož dosažením byla cesta tantry ukončena. Odtud pramení moudro "Není důležitý vrchol, ale cesta k němu...". Dosažení vyvrcholení je pak za některých situací tantrou považováno za ztrátu cenné životní energie...

Ponechám na každém, aby sám zhodnotil, zda je tato tantrická filosofie, spojená se zabráněním ztráty energie, pro vás přijatelná nebo raději vyvrcholení prožijete a pak budete litovat...

Masáž pohlaví pro zklidnění vychází z tantry

Tantra má pravdu v jednom - po vyvrcholení opadá zájem o další stimulaci pohlaví a dostavuje se přirozená únava a celkově opadá sexuální touha a tedy i zájem o další milování. Možná dnes nebudete s takovýmto závěrem souhlasit, ale počkejte pár let a zjistíte, že jeden sex s vyvrcholením za den celkem stačí...

Tantrická masáž je dnes oblíbený pojem. Jenže jakákoli jemná, něžná, pomalá, klidná ... masáž pohlaví může vést a vede ke zklidnění mysli a uvolnění nahromaděného fyzického i psychického napětí. Ani ji nemusíte nazývat tantrickou a přitom vám bude velmi příjemná a to i tehdy když nepovede k uvolnění sexuálního napětí.

Pokud si takovouto masáž s partnerkou nebo partnerem budete chtít vyzkoušet, pak se na jejím průběhu dohodněte dopředu. Dohodněte se na tom, že dnes se budete jen hladit a mazlit se, ale nebudete usilovat o vyvrcholení. Většina lidí si totiž začátek milostné předehry spojuje s tím, že automaticky by mělo dojít na sex nebo alespoň na vyvrcholení 1:0. Proto je důležité se dopředu domluvit, že dnes to bude jiné a že o vyvrcholení nebude ani jeden z partnerů usilovat. To je důležité!!!

Jak masáž pohlaví pro zklidnění provádět?

V první řadě je nutné uvést, že tento druh masáže je možné poskytnout jak ženě, tak i muži. Tato masáž však nemá nic společného s masturbací ani jinými technikami stimulace pohlaví, které by měly navodit vyvrcholení. To není ani plánované, ale ani potřebné.

Jedná se o kombinaci něžného hlazení, jemné masáže, jednoduché meditace a dechových technik. Orgasmus sice není cílem, ale když k němu dospějete, není to žádný problém. Není však cílem této masáže.

Rozdělte si role a v průběhu masáže je neměňte. Řekněte si například: "Dnes budu hladit já Tebe a zítra Ty mne". Důležité je to pak dodržet a nesnažit se doteky nebo mazlení vracet. Tato masáž není o vzájemném vzrušování, ale je o dávání a přijímání. Odděleném dávání a přijímání. Toto oddělení rolí vám dá možnost plně prožívat pocity dávajícího a přijímajícího.

Pokud se později budete chtít v rolích vyměnit, můžete tak udělat, ale zase dodržte to, že budete jen dávat a jen přijímat.

Něžné hlazení se v první fázi nemusí omezovat jen na pohlaví a jeho okolí. Naopak je velmi příjemné, když se hlazení spojí s výskáním vlasů hlavy, jemnou masáží šíje a zad, hlazením hýždí, stehen nebo s masáží nohou. Ani něžné polibky na těle nejsou na závadu, právě naopak. Prostě jakákoli masážní technika, která je příjemná vám i partnerovi či partnerce, je vítaná. Nijak nejste omezeni délkou času, který tomuto úvodnímu aktu věnujete. Doteky, hlazení, jemná masáž, to jsou antistresové techniky, které odplaví starosti, stres, uvolní napětí.

Masáž pohlaví. Až budete mít pocit, že je ten vhodný čas přesunout pozornost k pohlaví, udělejte to. Nikam nespěchejte a nic nepřehánějte. Začněte v okolí pohlaví, na vnitřní straně stehen, okolí pohlaví, v tříslech. U žen rozhodně nevynechejte Venušin pahorek a vnější stranu stydkých pysků. U mužů se věnujte především těm oblastem, které jsou při sexuální milostné předehře spíše opomíjené. Máte čas a tak se můžete věnovat šourku, varlatům i stimulaci předkožky.

Protože nejde o navození vysokého vzrušení, ale o postupné navození vzrušení a hlavně jeho udržování, vyhýbejte se u žen přímé stimulaci klitorisu nebo vstupu do pochvy. Používají se výhradně techniky masáže a hlazení. Vzrušení se dostaví poměrně brzy, ale protože nemá eskalovat až k vyvrcholení, můžeme využít techniky, kterým se v klasické milostné předehře věnuje poměrně málo času.

Jedná se například o nepřímou masáž klitorisu přes klitoridální kapuci. Zatímco při milostné předehře jí milenci věnují jen chvilku, v tomto případě je možné ji provádět dlouho, někdy i desítky minut. To, že tuto techniku můžete provádět tak dlouho má pro váš sexuální život velký význam - naučíte se to. Jeho nepřímou masáž můžete provádět kroužením prstu na klitoridální kapuci nebo třením klitorisu mezi dvěma prsty, masáží tlakem, "brnkáním", kdy vzrušený klitoris necháte při sevření tlakem mezi prsty proklouznout (jedná se o velmi intenzivní pocit který řada žen hodnotí jako "brnknutí"). Nemusíte se starat o to, aby vzrušení postupovalo. Naopak můžete hledat ty nejpříjemnější techniky a kombinace, které nepřímá masáž klitorisu může ženě poskytnout. Nabízí se ideální možnost naučit se hledat prostorová ramena klitorisu a stimulovat je pomocí jemných kroužků tlakem polštářků prstů. Zjistíte, kudy tato vedlejší ramena klitorisu pod tukovou vrstvou Venušina pahorku vedou dovnitř ženina těla.

Velmi intenzivní pocity žena zažívá, když se naučíte nepřímo současně stimulovat vrchol klitorisu společně s jeho bočními rameny. Chce to cvik, dlouhé zkoumání a nakonec i rozeznání reakcí ženy na tyto, jinak velmi málo známé stimulace. Při milování, zvláště pak při orálním milování, tyto zkušenosti z nepřímé stimulace klitorisu a jeho ramen bohatě zúročíte. Při tomto typu masáže pro zklidnění na takovéto experimenty máte dostatek času a proto právě při nich můžete získat zkušenosti, které byste jinak možná nikdy nezískali.

Orální stimulace je příliš intenzivní a s největší pravděpodobností by vedla k jinému cíli, než ke zklidnění. Proto se orální stimulace při masáži pro zklidnění ani u žen, ale ani u mužů nepoužívá.

U mužů omezte stimulaci žaludu. Prostě hlaďte a mazlete se tak, jako by to bylo "takové to domácí mazlení..."

Velmi příjemné a zdravotně užitečné je používání technik lymfatické masáže, které uvolní lymfatické cesty nohou a třísel. Používání techniky pomalých kroužků polštářky prstů v oblasti třísel opravdu povede k uvolnění svalového napětí a vyprázdnění lymfatických uzlinek. Jedná se o velmi účinnou masážní techniku s velmi pozitivním zdravotním dopadem.

Co se vzrušení týká - je velmi pravděpodobné, že bude kolísat. Dostaví se okamžiky intenzivního vzrušení, které vystřídají pocity klidu, pohody, uvolnění. U žen bude vzrušení průběžně vyšší a dlouhodobě příjemné. Nebudou ale řešit, jak moc jsou vzrušené. Nejdůležitější je pro ně především partnerův zájem, příjemné pocit z doteku, stimulace i pozornosti, která je jim věnována. Muži mohou vnímat okamžiky pevné erekce střídané jejím poklesem. Erekce při této technice není prioritní a proto její kolísání není vůbec žádný problém. Proto kvalitě erekce nevěnujte žádnou významnou pozornost a pouze si ji užívejte...

S navozením vnitřního klidu přímo souvisí jednoduchá meditace, kterou zvládne každý. Pokuste se na nic nemyslet, prožívejte kouzlo přítomného okamžiku. Tady a teď. Platí to pro dávajícího i přijímajícího. Myšlenky vám budou utíkat, přeskakovat z jedné na druhou. Možná budou úplně zběsilé a nebude se jich vůbec možné zbavit. Důležité je se žádné myšlenky dlouho nedržet. Soustřeďte se na pocity, na příjemné doteky. Nic neříkejte, vše provádějte v tichu a klidu. Pomalu, uvolněně a s cílem navodit vnitřní klid a pohodu. Pokud budete mít puštěnou hudbu, pak raději relaxační, spíše orchestrální a ne příliš hlasitou.

S touto meditací souvisí i dýchání. Myšlenek se zbavíte (nebo je alespoň potlačíte) tak, že svou pozornost budete věnovat pravidelnému, pomalému dýchání. Dýchejte nosem se zavřenými ústy. Soustřeďte se na pocity v nose. Všímejte si pocitů v nose při pomalém nádechu a pak při pomalém výdechu. Této technice se říká "cesta dechu" a vy jste na tuto cestu právě vstoupili. A když se vám stane, že nějaká myšlenka přijde a zaujme vás, prohlédněte si ji svým vnitřním zrakem, uvědomte si ji a pošlete ji pryč. Ne nechci tě... a znovu se věnujte sledování pocitů v nose při nádechu a výdechu.

Možná pochybujete, ale tato velmi jednoduchá technika dechu spojená s prožíváním pocitů z doteků a vzrušení vás za chvíli zklidní, uvolní a to někdy až tak, že usnete. Kombinace vědomého dýchání, meditace masáže a stimulace pohlaví se využívá nejen při tantrických masážích, ale také při OM masáži ženského pohlaví (orgasmické meditaci).

Přínos masáže pohlaví bez plánovaného vyvrcholení

 • Naučíte se vzrušení poskytovat i přijímat.
 • Naučíte se oddělit role dávajícího a přijímajícího.
 • Naučíte se jednoduché meditaci - uklidnění a soustředění na doteky a vlastní vzrušení.
 • Naučíte prožívat nástup vzrušení, udržet ho po dlouhou dobu a nakonec v klidu prožít i jeho odeznění a zklidnění.
 • Zjistíte, že masáží jste dokázali snížit stres a nadměrné fyzické i psychické napětí a to jak jako přijímající, tak i jako dávající.
 • Zbavíte se vlastního studu...
 • Zbavíte se ostychu z doteku na partnerovi nebo partnerce...
 • Naučíte se přijímat vlastní vzrušení od partnera nebo partnerky.
 • Naučíte se vzrušení dávat a přitom se nesnažit o jeho eskalaci až k vyvrcholení.
 • Pokud tyto techniky budete provádět denně, vzájemně se velmi silně sblížíte.
 • Každodenním intimním dotekem zabráníte vzájemnému odcizení...
 • Zjistíte, že intimní dotek nemusí automaticky končit sexem nebo vyvrcholením.
 • Zjistíte, že takováto masáž pro uklidnění a zklidnění se dá dělat každý den...
 • Zítra vás to bude bavit také...
 • Možná vyvrcholíte...
 • Možná usnete...

Nebojte se tento způsob doteku a masáže vyzkoušet v praxi. Je to velmi jednoduché, snadné a překvapivě příjemné. Nic neriskujete a hodně získáte. Mnoho lidí s takovouto intimní masáží denně usíná a ráno se probouzí. Jedná se o techniku která vás partnersky i lidsky nesmírně sblíží a s probíhajícími léty přirozeně zabrání určitému odcizení, které v dlouhodobých vztazích může snadno nastat. Zabrání rutině a postupnému omezování sexu. O případný sex nebo vyvrcholení není nutné "žádat", touha může přijít sama od sebe a nic vám nebrání pokračovat... Prostě to vyzkoušejte a denně praktikujte. Nebudete litovat. Nikdy...

Technika pro nezávazné" hlazení a masáž okolí pohlaví je popsána v článku "Technika pro uvolnění třísel - "mazlení" před spaním...". Tuto doporučuji pro každodenní intimní "mazlení" partnerů před usnutím.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje