Jste zde

Společná masturbace jako "škola sexu"

Společná masturbace jako "škola sexu"

Hlavní téma: "Autoerotika - masturbace a onanie".
Volné pokračování článků "Společná masturbace ve dvojici" a "Společná masturbace - "první společná"".

Určitě vás někdy napadlo, že by mohlo být nesmírně vzrušující vidět jak partnerka masturbuje nebo partner onanuje. "Společná masturbace ve dvojici" je určitě příjemnou, vzrušující a poučnou součástí intimního život partnerů. Poskytuje nejen vzrušení, ale také může pomoci lidem, kteří se obávají, že ještě nejsou připraveni na úplné intimní soužití nebo mají strach z nechtěného těhotenství partnerky. Dokáže odbourat strach, obavy i vzájemný stud partnerů. Můžete se při ní hodně dovědět nejen o partnerovi nebo partnerce, ale také o sobě.

Nic také nebrání pojmout společnou masturbaci k "výuce" svého partnera v umění milování. Nikdo se nestal mistrem bez toho, že by se nemusel "vyučit". Stejně tak je to v sexu. Před výukou je vhodné nejprve se domluvit na pravidlech a oddělit nácvik od sexu. Výsledek sice bude stejný, ale budete vědět, že dnes jste žák nebo učitel a to vám dá možnost se odlišně chovat. Jako učitel můžete vysvětlovat co se vám líbí a jaké erotické představy vás napadají. Jako žák plníte to, co vám je nabízeno a co je po vás žádáno. Někdy tak můžete naplnit i dominantní nebo podřízené představy a touhy svého partnera. Můžete si úlohy rozdělit a jeden den věnovat jednomu partnerovi a druhý den se pak vyměnit. Dává to prostor pro další zkušenost a tou je oddělení DÁVÁNÍ a BRANÍ. Tyto techniky se běžně praktikují například při tantrických masážích.

Nespěchejte. Můžete začít společným hlazením a něžnostmi bez "povinnosti" souložit a hlavně bez požadavku na dosáhnutí orgasmu. Důležité je vyvolat atmosféru důvěry a pohody, která bude oběma vyhovovat. Odhoďte veškerý stud. Navoďte erotické prostředí při svíčkách a tlumeném světle, provoňte místnost éterickými oleji. ztlumte světlo, udělejte si prostě pohodu. Ukažte svému partnerovi, co se vám líbí, buďte otevření, nestyďte se sdělit své pocity a vzrušení. Jedině tak se posunete dál.

Společnou masturbací může muž získat představu, jakou cestou žena dokáže orgasmu dosáhnout. Díky odpozorovaným zkušenostem může muž při souloži napodobovat způsob jakým žena masturbuje a snadněji pak nalezne svoji techniku, kterou jí pomůže dosáhnout orgasmu.

Vidí-li například že žena má při masturbaci nohy u sebe, je vhodné nalézt i pro soulož polohu, kdy je má u sebe. Pokud masturbuje s nohama rozevřenýma, bude pro sex vhodná jiná poloha... Zvláště zkušenosti odpozorované při dráždění poštěváčku jsou neocenitelné. Pokud žena při masturbaci využívá k vyvrcholení kombinaci dráždění klitorisu a pochvy, je možné, aby po zasunutí penisu partner dráždil rukou ženin klitoris nebo ji požádal, aby si jej dráždila sama. Při masturbaci s erotickými pomůckami žena může naznačit, jakou rychlost a techniku zasouvání penisu potřebuje pro maximální vzrušení při souloži. Zda mají být pohyby penisu velmi pomalé a pomalé nebo rychlé a hluboké nebo jí vyhovují jejich kombinace. To vše může pozorný muž vysledovat při vzájemné masturbaci.

Společná masturbace ve dvojici je zcela jistě velmi silným zážitkem. Můžete ji používat pro ozvláštnění sexu, protože vás vrací zpět ke kořenům vašich sexuálních zkušeností. Někdy není špatné si připomenou to, co vám dělalo radost, když jste ještě nežili párovým sexuálním životem.

Věřím, že každému je jasné, že společná masturbace může se může velmi snadno změnit ve vzájemnou masturbaci nebo může přejít v jakoukoli podobu milování. Určitě si však vyzkoušejte čistou podobu společné masturbace, kdy se k ničenu jinému nenecháte svést...

Je dobré vědět:

  • Ani při masturbaci nemusí vždy dojít k orgasmu.
  • Společný současný orgasmus obou partnerů i při masturbaci je málo pravděpodobný.
  • Společný současný orgasmus obou partnerů při masturbaci je vlastně nevhodný, neboť v okamžiku orgasmu se věnuje každý sám sobě a svým pocitům a přichází tak o možnost prožít orgasmus partnera nebo partnerky. Tím se ztrácí původní cíl společné masturbace.

 

Na zamyšlení

"Sledovat, jak partner onanuje, může ideálním způsobem přispět ke zlepšení kvality milování."
Glenn Wilson, britský psycholog a autora knihy Vynalézavá láska

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)