Jste zde

Proč mají ženy orální sex raději než soulož

Proč mají ženy orální sex raději než soulož

Hlavní téma: "Orální sex".
Volné pokračování článku "Spokojený vztah - ochota naslouchat" a "Orální sex v lesbickém vztahu".

Proč mají ženy orální sex raději než soulož je docela zajímavá otázka!

Odhaduje se, že většina žen pokud může, tak by upřednostnila orální sex před klasickou souloží. Tedy přesněji Cunnilingus, tedy techniku orálního sexu která je poskytovaná ženám. Je to druh orálního sexu, při kterém jsou stimulovány vnější ženské pohlavní orgány v oblasti vulvy a klitorisu jazykem, rty nebo ústy. Lidově je tato technika známá spíš jako "lízání". Při této stimulaci jazyk běžně proniká i do vchodu pochvy (vaginy).

Tak proč by ženy raději než sex, který je obecně spojen s penetrací raději volí dosažení svého orgasmu nepenetrační technikou?

Pokusme se tedy zamyslet nad jejich důvody

Asi tím nejvýznamnějším důvodem je ten nejjednodušší - více jak 80% žen při orální stimulaci může úspěšně dosáhnout vyvrcholení. Pokud tedy orgasmus vidíme jako cíl sexu, pak se chovají naprosto racionálně a volí k jeho dosažení tu nejkratší, nejbezpečnější, nejsnadnější a nejrychlejší cestu.

Orální sex má mnoho variant a oběma partnerům nabízí různé pocity a intenzitu vzrušení. Může být intenzivní, razantní nebo také jemný, něžný a láskyplný. Nejčastěji se jeho techniky používají jako součást milostné předehry před pohlavním stykem, během pohlavního styku nebo i po pohlavním styku.

Orální sex však může velmi úspěšně nahradit sexuální spojení a poskytnout plnohodnotný klitoridální orgasmus. 

Výčet potenciálních důvodů začíná hned na počátku sexuálního života:

 • Orální sex vás o panenství nepřipraví
  Pokud nejsou během orálního sexu nejsou používány jiné sexuální techniky, jako například používání erotických hraček nebo vkládání prstů do vaginy, nemůže dojít k porušení panenské blány partnerky. Z technického hlediska je tedy žena, která orální sex používá, stále panna.
   
 • Při orálním sexu není potřeba dostateční úvodní vzrušení
  Každá penetrační technika předpokládá, že žena je na ni náležitě připravena, tedy je dostatečně vzrušená a přirozenou cestou lubrikovaná. To však nemusí být vždy pravda. Okolností, proč žena obtížně dosahuje vzrušení při milostné předehře je hodně. Asi nejčastější příčinou bude únava, nízká hladina sexuální touhy, nesoulad sexuálních potřeb s partnerem, starosti, problémy a mnoho dalších individuálních potíží. V konečném důsledku je to celkem jedno. Ve výsledku prostě žena na penetrační sex není dostatečně vzrušená a tedy přijatelně přirozeně lubrikovaná. Na vině také může být a velmi často také je, neúčinná a krátká milostná předehra po které muž myslí už jen na jedno - na své uspokojení a dosažení svého orgasmu. Orální sex pro dosažení orgasmu až tak vysoké úvodní vzrušení nepotřebuje. Vzrušení se postupně dostaví při orální stimulaci.
   
 • Lubrikaci orální sex v podstatě nevyžaduje. Úplně stačí zvlhčení slinami. Žena dosáhne orgasmu a právě v této době je vlastně plně připravená na penetrační sex. Je vzrušená, zvlhnutá a naladěná. Pokud nyní muž uskuteční pohlavní spojení, žena už jen prožívá příjemné okamžiky svého vzrušení  a hlavně mužův orgasmus po kterém muž většinou už nic dalšího nechce. Ženě pak většinou úplně stačí, když spolu budou sdílet okamžiky odpočinku.
   
 • Gynekologické problémy po pohlavním styku
  Poměrně velkou skupinu žen trápí po pohlavním styku gynekologické záněty nebo pálení po mikroskopických odřeninách sliznice stydkých pysků a pochvy, zaviněných nedostatečnou lubrikací nebo prostě pohybem penisu v pochvě.
   
 • Alergické reakce na lubrikanty nebo prezervativ
  Další skupinu žen zase trápí neustálé gynekologické problémy, které jsou reakcí na používání lubrikantů a nebo prezervativů. Mnohdy nepomáhá ani experimentování s těmi nejlepšími výrobky na trhu. Vzhledem k tomu, že nákaza se občas přenese i na muže, má žena na nějaký čas od sexu klid. Ale to přece není řešení! Prostě to tak dál nejde a ženu také po nějaké době přestane bavit mít neustálé zdravotní problémy. Kupodivu orální sex je nepřináší a řešení se tak přímo nabízí.
   
 • Riziko otěhotnění
  I když dnes je pestrá nabídka různých antikoncepčních metod, většina z nich pro ženu znamená nějaké omezení a také samozřejmě i riziko selhání. Statistické informace o selhání metody řádově s setinách případů použití metody jsou sice uklidňující informací, ale pokud jste zrovna ta statistická chyba a jste ve třetím měsíci těhotenství, tak přestává být statistika vaší oblíbenou vědní disciplínou. Správně a bezpečně povedený orální sex je naprosto spolehlivou antikoncepční metodou nepenetračního sexu.
   
 • Při orálním sexu žena nejsnadněji dosáhne orgasmu
  A znovu se vracíme k tomu nejčastějšímu důvodu, pro který má většina žen orální sex v takové oblibě - při přímé stimulaci klitorisu dosáhnou nejrychleji a nejsnadněji klitoridální orgasmus. Pokud srovnáme počet žen, které dosáhnou orgasmu při sexu penetračním a orálním, tak je jasné, že orální sex vítězí až 5 : 1. A to už je dostatečný důvod. Předpokládá to samozřejmě ochotného a trpělivého partnera, který ví, že klitoris je tím pravým orgánem sexuální rozkoše každé ženy. Ženy, které reagují na přímější stimulaci klitorisu, může zjistit, že lízání je nejrychlejší a nejjednodušší způsob, jak dosáhnout klitoridální orgasmus, a to zejména ve srovnání s pohlavním stykem. Pro většinu mužů je stimulace klitorisu orálně mnohem snadnější, jak při penetraci penisem. Zároveň tak muž jednoduše vyřeší problém, který většinu mužů trápí - a tím je předčasná ejakulace nebo krátká soulož, které nevedou k uspokojení ženy.
   
 • Pro mnoho žen je orální sex mnohem zábavnější
  Pestrost sexuálních technik spojených s orálním sexem je opravdu velká. Vzájemná kombinace penetračního sexu a nepenetračních orálních technik může být mnohem zábavnější a pro ženu většinou znamená i mnohem větší vzrušení, jak samotná penetrace při sexu. Kombinace různých stimulace během orálního sexu, zvláště pokud je partner vynalézavý a zná ženiny erotogenní zóny dokáže se ženou zázraky. Střídání podnětů a dráždění je tou nejlepší cestou k vysokému vzrušení. Proto se také technikami orálního sexu žena dovést nejen k orgasmu, ale často také k opakovanému orgasmu nebo dokonce "jízdě na vlnách rozkoše", což je považováno za nejvyšší stupeň tantrického orálního mistrovství.
   
 • Mnoho žen vnímá při penetraci bolest
  Bohužel poměrně častý problém penetračního sexu je ten, že žena při penetraci vnímá bolest v oblasti pánevního dna nebo vulvy a pochvy. Těch důvodů může být mnoho od nevhodné polohy pro penetraci, přes gynekologické problémy až k pocitu příliš velké, hluboké nebo dlouhé penetrace. Co žena, to jiné pocity. Problém může způsobovat i velká váha muže, který na ženu v okamžicích vzrušení příliš naléhá a prostě ji drtí svým tělem. přiznejme si, že jisté procento mužů je prostorově výraznějších a je jejich nalehnutí na ženu může být až životu nebezpečné....
   
 • Příliš dlouhý penetrační sex
  Ne všichni muži trpí předčasnou ejakulací. Jsou mezi námi i takoví, kteří řeší opačný problém a to že ať se snaží sebevíc, stále nic.... Trpí prostě problémy s dosažením orgasmu nebo ejakulace - tedy anejakulací. Pro ženu pak dlouhý penetrační styk může být přímo utrpením.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)