Jste zde

"Misionářská poloha" - varianta 2

Poloha "Misionářská poloha" - varianta 2


"Misionářská poloha", kdy má žena rozevřené, pokrčené a nadzvednuté nohy.

Tato poloha je další variantou klasické "Misionářské polohy". Žena při ní leží na zádech, rozevře nohy tak široce, jak je to pro ni možné a pohodlné, pokrčí je a přitáhne k hrudi. Muž na ženu nalehne a spojí se s ní. Rukama se bude opírat o postel na úrovni ženiných prsou po obou stranách ženina těla. Váha jeho těla tedy bude spočívat na jeho pažích a nebude se nijak významně přenášet na ženu. Pro hlubší proniknutí je možné ženě podložit zadeček a ještě více tak usnadnit vstup penisu do pochvy.

Tato varianta, kdy žena má nohy pokrčené a přitažené k hrudi umožňuje muži velmi hluboké pronikání a krouživé pohyby penisem uvnitř pochvy při jeho maximálním zasunutí. Kromě hlubokých průniků má muž pod svou kontrolou nejen rychlost a hloubku penetrace, ale také muže stimulovat ženin klitoris ještě před penetrací žaludem penisu. Právě tato technika stimulace klitorisu je pro ženu nesmírně vzrušující, neboť žena očekává proniknutí a místo něho penis jen klouže mezi stydkými pysky a po klitorisu. Okamžik, kdy penis zaklouzne do pochvy, pak v ženě vyvolá velice hluboký pocit naplnění a její vzrušení se prudce zvyšuje. Pozorný muž může v této poloze uplatnit své představy o spojení a může ženu dovést až na pokraj vyvrcholení jen vhodným střídáním stimulací a podnětů, které navodí kontaktem penisu, stydkých pysků, klitorisu a pochvy. Vzhledem k úhlu penetrace dochází při pronikání k dráždění horní stěny pochvy v oblasti bodu G, což je spojeno při hlubokém zasunutí a nalehnutí muže na ženu s intenzivní stimulací děložního čípku. Proto je tato poloha velmi vhodná pro stimulaci s cílem vyvolat vaginální orgasmus.

V této variantě není vhledem k přenesení váhy muže na paže možná žádné velké laskání prsou. Stimulace ústy je sice možná, není však praktická. Zato je možnost líbání a předávání vzájemného láskyplného pohledu a vzájemné šeptání milých slov.

Žena sice nemá velký prostor pro pohyb, může však muže hladit na rukou, zádech, ramenou a hrudi. Případně si může hladit prsa a stimulovat bradavky, což muže zcela jistě potěší. Ani přes malý prostor pro pohyb žena nemusí být při pronikání zcela pasivní. Může se držet mužových boků a hýždí a přitahovat se k němu když do ní vstupuje.

Střídání hlubokých nalehnutí s jemným, pomalým zasouváním a případně s povrchovým drážděním klitorisu penisem při mělkých průnicích, může u ženy vyvolat klitoridální, vaginální, případně kombinovaný orgasmus.

Tantrický pohled

Tato varianta je ideální pro muže, kteří chtějí jít cestou oddalovaného orgasmu nebo cestou orgasmu bez ejakulace. Mají pod kontrolou penetraci i rychlost zasouvání penisu do vagíny. Plně tak mohou kontrolovat své vzrušení.

Technika devíti zasunutí
Při tantrickém praktikování této a některých dalších variant Misionářské polohy se doporučuje provádět "techniku devíti zasunutí". Ta spočívá v osmi pomalých mělkých zasunutích penisu do vagíny, kdy při vysouvání penis zcela vagínu i stydké pysky opustí a jednoho hlubokého zasunutí až na maximální hloubku, které je penis schopen dosáhnout. Při zasouvání penisu pak dochází ke stimulaci velkých a malých stydkých pysků, poštěváčku a poševního vchodu, následované intenzivní stimulací oblasti bodu G a u hlubokého zasunutí i oblasti děložního hrdla. Tato stimulace může být prováděna velmi dlouhou dobu, neboť pro ženu je poloha pohodlná a pro muže není moc náročná. V této poloze jsou milenci schopni dosahovat velmi intenzivního vzrušení, neboť sexuální energie může být rozprouděna od pohlaví podél páteře až do hlavy. Pokud muž je schopen kontrolovat své vzrušení a ejakulaci, může žena dosáhnout jako první orgasmu, který může být klitoridální, vaginální i kombinovaný, který bývá považován za nejhlubší typ orgasmu. Muž ovládající své vzrušení může pokračovat v další stimulaci, vyvolat u ženy sérii po sobě jdoucích orgasmů a dostat ji tak do stavu "jízdy na vlnách rozkoše" nebo-li stavu rozšířeného orgasmu. Právě zkušenosti z „jízdy na vlnách rozkoše“ pak jsou nejsilnějším tantrickým zážitkem, který žena může přijmout. Vyžaduje to však jisté zkušenosti a souhru partnerů. Rozhodně to není technika pro začátečníky anebo náhodné partnery.

Pro oddalovaný orgasmus muže platí, že pokud muž vnímá, že se vzrušením blíží k okamžiku, kdy už bude ejakulace nevyhnutelná, zastaví jakékoli pohyby penisem, přitlačí jazyk na horní parto, zatají dech v nádechu (nebo naopak bude zhluboka dýchat) a provede velký stisk PC svalů. Oba partneři zaměří svoji pozornost pozornost na srdeční čakru a odvedou nahromaděnou sexuální energii po páteři do horní části těla a do srdce. Tak mohou prožít orgasmus na úrovni srdeční čakry.

Vhodnost polohy pro muže:

  • Tato poloha je velmi vhodná pro muže s menším penisem.
  • Muži s delším penisem musí být opatrní při maximálním zasouvání, aby ženě při maximálním průniku nezpůsobili bolest.

Poznámka:

V knize Kama Sutra je tato poloha zařazena mezi varianty polohy "Tváří v tvář".

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)