Jste zde

"Misionářská poloha" - varianta 1

"Misionářská poloha" - varianta 1 

Jedná se o variantu misionářské polohy ze které nebo do které je možné snadno přejít z jiných podob této základní sexuální polohy. Žena leží na zádech na kraji postele, jednu nohou má svěšenou z postele a opírá se jí o zem, druhou má na posteli mírně pokrčenou. Nohy žena do široka rozevře a vytvoří tak prostor pro přístup muže. Ten se jednou nohou opře o zem a druhou nohu na posteli pokrčí tak, aby se mohl snadno nahnout nad ženu a spojit se s ní. Muž se pro udržení stability může jednou rukou opírat o postel a druhou volnou může ženě stimulovat klitoris.

Jedná se o oblíbenou přechodnou polohu "Tváří v tvář", která je variantou klasické misionářské polohy. Muž má při ní volný přístup mezi široce rozevřené nohy ženy a to mu umožňuje snadný vstup do ženiny pochvy. Poloha poskytuje velké možnosti pro změnu hloubky pronikání i intenzitu pohybu penisu v pochvě. Umožňuje velmi pomalé pohyby s proměnnou hloubkou průniku, ale i velmi hluboké průniky. Muž se může soustředit buď na stimulaci klitorisu nebo na hluboké pronikání či intenzivní pohyby penisu. Kombinace intenzivních pohybů a současná stimulace klitorisu je náročnější. Volnou rukou také může hladit ženiny nohy, stehna a prsa. Žena může být pasivní a prožívat touhu muže po jejím uspokojení. Nejsilnější stimulace může být v oblasti bodu G a v případě doplňkové stimulace klitorisu i v této erotogenní zóně.

Tantrický pohled:
Poloha je silně erotická především pro muže, kteří jsou vnímaví na vizuální podněty a pocity v oblasti genitálií při velmi hlubokých průnicích penisu do pochvy. Pomalé techniky umocněné pocitem tepla a sevření vaginálních svalů jsou silné podněty a způsobují intenzivní narůstání sexuální energie především v oblasti první čakry. Proto často dochází poměrně rychle k nastoupání vzrušení u muže a jeho vyvrcholení. Proto z pohledu oddalování mužova orgasmu tato poloha není příliš vhodná. Není tedy příliš vhodná především pro muže, kteří s technikami oddalování orgasmu teprve začínají, nebo zatím nemají dostatečné zkušenosti. Když muž začne vnímat hromadění sexuální energie v oblasti první čakry a pohlaví, musí hned zastavit své pohyby, případně penis vytáhnout z pochvy a provést techniky oddalování orgasmu a zaměřit svou pozornost na srdeční čakru, přitisknout jazyk na horní patro a provést techniku velkého stisku PC svalů. Až se jeho sexuální energie rozvede po páteři a orgasmus se oddálí, může po chvíli znovu pokračovat ve spojení a stimulaci ženy.

 

Literatura a zdroje

(AK)(Z)