Jste zde

Milování ve čtyřech - sleduj a nech sledovat

Milování ve čtyřech - sleduj a nech sledovat

Hlavní téma:"Skupinový sex".
Volné pokračování článků "Sex ve třech" a "Sex ve čtyřech (výměna manželek)".
Přímé pokračování článku "Milování ve čtyřech "domluvit" není vůbec snadné".

Předcházející článek na téma "skupinový sex dvou párů" jsme zakončili myšlenkou, že

Než hned výměna manželek, tak raději vzájemné pozorování se při milování...

Pro připomenutí:
Tento článek není o propagaci skupinového sexu. Cílem je vysvětlit proč tato tematika některé lidi zajímá a o co vlastně jde...

Představa, že se díváte na jiný pár při milování může být pro někoho velmi vzrušující. Většinou to není otázka okamžitého nápadu a "postižený" partner nebo partnerka o něčem podobném nejspíš sní už delší dobu. Jiného zase může vzrušovat představa, že se na vás někdo další při milování dívá. Málokdy se však přihodí, že by taková představa o sledování milování "naživo" nebo o tom, že se na vás při milování někdo dívá jako na televizi, byla snem obou partnerů.

sexuálních představách, fantaziích a snech toho druhého nejvíc dovíte, když mu dovolíte o nich otevřeně mluvit. V sexu je to správný přístup. Jak jinak se dovíte, že ten druhý by chtěl to nebo ono... Někdy vás však může jeho představa tak trochu zaskočit, případně i vyděsit... To, co se při takovéto "zpovědi" při sdílení sexuálních představ, přání a tužeb mezi partnery dovíte, je projevem velké důvěry, které si musíte vážit i když se vám to co slyšíte nemusí zrovna líbit. Rozhodně se nepohoršujte, neodsuzujte partnera (nebo partnerku) za jeho erotické sny a představy. Když takovouto otevřenost jednou shodíte, může se stát, že už se vám takovouto maximální důvěru nepodaří nikdy znovu obnovit. A nedejte se mýlit, představy o společném milování nebo o pozorování jiného páru či umožnění sledování vašeho milování jinému páru nejsou až tak výjimečné... Než se začnete pohoršovat, přiznejte si, zda se i vám něco podobně perverzního v představách neobjevilo...

V některých společenstvích je sledování milování jiných dvojic přirozenou součástí života. V naší kultuře je něco podobného považováno za nevhodné, ne-li za neslušné až pobuřující. Obřady při kterých se provádí "sexuální zasvěcení" některého z členů společenství nebo kmene, je v některých zemích považováno za příležitost vyjádřit pospolitost nebo zájem, jako je u nás například přítomnost na svatbě nebo třeba promoci. Často se jedná o tradici a o té se prostě nepřemýšlí. Pouze téma je jiné a tím je oslava jeho nebo jejího vstup do věku dospělosti, samostatnosti či do věku plodnosti. Tyto tradice sledování pohlavního styku nebo prvního sexuálního zážitku při deflorace jsou prostě tradicí a nic na nich nemění to, že my takovéto tradice neuznáváme.

Sledování sexuálního aktu je však oblíbené i v našich končinách, naší kultuře. Co jiného je sledování pornografie nebo erotiky? Většinou je sledování reálně souložících lidí považováno za voyeurismus. Sexuální odchylka, které se říká voyeurismus, je však o něčem jiném než vzájemné sledování sexuálního aktu lidí, kteří se na podobné aktivitě dopředu společně domluví.

 • Voyeurismus je klasifikovaný jako potěšení ze sledování jiných lidí většinou při sexu. Voyeurismu se také česky říká "sledování". Tito lidé dosahují vzrušení při sledování souložících párů, svlékajících se žen nebo mužů, kteří o tom, že jsou sledováni nevědí. Pro voyeura je důležitý pocit, že jeho lidé netuší, že je při sexu nebo sexuálních aktivitách někdo pozoruje nebo natáčí. Voyeura vzrušuje možnost odhalení a prozrazení. Většinou si erotickou situaci natáčí nebo fotografují, aby si ji mohli doma doma využít k masturbačním praktikám. Voyeurismus je obecně dán většině lidí, ale hranici přesahuje v případě, že mu dá člověk přednost před prožíváním vlastního sexuálního života. Za hranou zákona je už samotné natáčení a fotografování sledované situace bez vědomí a souhlasu sledovaných.

Společný sex nebo vzájemné sledování sexuálních aktivit párů nebo jednotlivců je dopředu domluvené a není prováděno tak, aby o něm ti druzí nevěděli. Naopak se jedná o přiznanou aktivitu, která nejspíš vzrušuje jak ty, co se dívají, tak i ty, kteří jsou pozorovaní.

Pokud se tedy rozhodnete pro vzájemné sledování při milování, pak je nutné si dopředu domluvit pravidla takovéhoto chování. Tato domluva musí proběhnout ve vlastním páru i páru spřízněné dvojice. Dalším krokem musí, nebo měla by být společná domluva všech zúčastněných. Nepovažujte to za zbytečnou ztrátu času. Jednak si musíte ujasnit o co vlastně půjde a také si musíte ve vlastním páru udělat jasno, zda něco podobného opravdu chcete nebo vám stačí o sledování sexu naživo jen mluvit. Mnohé totiž více vzrušuje představa toho co uvidí, než je nakonec vzruší to, co vidí... Otázek okolo sledování je však vhodné probrat více. Tou základní bude, kdo s erotikou začne a jak se bude pokračovat dál. Také nepodceňujte otázku "Co s načatým večerem...???". Další vývoj večera vás totiž může překvapit a vyvést z míry...

Pokud se rozhodnete a domluvíte...

Pro první experimenty se společným sexem je nejrozumnější, domluvit se na tom, že napoprvé se budete milovat pouze ve svých vlastních párech a ten druhý se na vás bude dívat. Pak se v těchto aktivitách vyměníte a pro změnu budete sledovat jejich milování vy. Nic vám při sledování nebrání věnovat své partnerce nebo partnerovi něhu a doteky, které tomu druhému budou příjemné. Pro mnoho párů může být takové sledování erotiky "naostro" velmi silným erotickým zážitkem. Zvláště pro lidi, které baví "voyerství" to bývá splnění jejich sexuálních tužeb a představ. Pro všechny to může být nové, přitom vzrušující a inspirativní.

Je potřeba vzít do úvahy to, že při sledování milování druhého páru zatím celkem ještě "o nic nejde"... Ověříte si, zda jste vůbec schopni v takovém "kolektivu" dosáhnout vzrušení a zda vás takové sledování milování v přímém přenosu vůbec vzrušuje nebo je pro vás přijatelné. Když se situace obrátí a na řadě budete vy, zjistíte, zda milování před publikem bude stejně zajímavé, jak pozorování... Neříkám, že je to normální, ale co je normální?

Nespěchejte. Když půjdete cestou pomalého, něžného milování před druhým párem a poté sledování jejich způsobu milování, snadno poznáte, zda je to, co jste hledali nebo očekávali. Pokud nepřekročíte hranici toho, že zatím je dovoleno jen toto pozorování a nic jiného, nedostanete se do stavů zklamání z partnera, partnerky a nejspíš sama sebe. Zabráníte problémům, které jinak překvapivě snadno nastanou a mohou vám z vašeho, jinak hezkého manželství nebo partnerství, udělat peklo. A to je něco, co rozhodně nestojí zato riskovat jen pro uskutečnění erotického snu, většinou jednoho z partnerů.

Podstatné je, že v této variantě nedochází k výměně žádných větších intimností mezi páry a přitom se jedná o novou dimenzi erotiky, po které možná prahnete. Pokud se následně dohodnete, že to sice bylo hezké, ale že bude lepší, když zůstanete jen přáteli bez dalšího pokračování, nebudete mít s ukončením milování ve čtyřech žádné větší problémy. Rozhodně se nestalo nic takového, co by mělo být zásadním problémem v obou párech. Dá se to přirovnat k hodně osobnímu pobytu na soukromé nudistické pláži s rozšířenou erotikou...

Sleduj a nech sledovat

Základní výhodou sledování se při vzájemném milování je to, že se začnou realizovat vaše představy o skupinové erotice a "nic moc" neriskujete. Předpokládám, že otázku vhodného páru jste si vyřešili, navzájem jste se dohodli a stanovili jste si pravidla pro setkání. Jedná se tedy o první setkání s cílem prožít společné milování bez výměny partnerů a dalších intimností. Připravujete se na první setkání při kterém se budete ve svém páru milovat před tím druhým a pak se vaše role vymění...

Nemyslete si však, že to bude tak snadné. Připomenu několik věcí, na které je vhodné organizačně myslet. Uvědomte si, muži v tomto časovém období mohou mít "odkrvený mozek" a tehdy se zvyšuje nebezpečí, že na něco zásadního v přípravě zapomenete. Tak jen několik připomínek:

 • Najděte si vhodný, prostor, kde nehrozí možnost, že Vás někdo vyruší. Když vás někdo překvapí při milování, může to být nepříjemné, ale dá se to zvládnout. Když vás ale někdo najde při milování společně s dalším párem, bude z toho nejspíš mnohem větší problém, případně ostuda. Proto zajištění absolutního soukromí věnujte velkou pozornost a toto riziko rozhodně nepodceňujte.
 • Připravení prostoru nespočívá jen v jeho zabezpečení proti náhodnému vstupu jiné osoby. Místnost je potřeba také náležitě připravit pro příjemné prožití možná několika hodin. Myslete na vonné svíčky, aromatické olejíčky i na dostatečně intimní osvětlení. Příjemné teplo, intimní osvětlení a vůně, to jsou předpoklady pro vytvoření intimní atmosféry a uvolnění napětí.
 • Dva páry potřebují dva prostory na milování. Střídat se na jedné posteli nemusí být až tak pohodlné nebo vzrušující. Také se z druhého prostoru pro ležení bude mnohem lépe pozorovat, než ze židlí...
 • Nezapomeňte na to, že i když budete časem všichni svlečení, na úvod potřebujete něco na lehké zakrytí těla. Ona přímá nahota nemusí být pokaždé erotická. Ideální jsou lunghi, která jsou erotická a přitom i podrží teplo. Jste v nich zakrytí - nezakrytí. Trochu tím všichni potlačíte obavu z nahoty a výhodou je, že snadno se odkládají.
 • Za úvahu stojí i předzásobení se něčím na pití a nemusí to zrovna být tvrdý alkohol. Kromě nealkoholických nápojů si s úspěchem můžete nabídnout sklenku šampaňského, která podtrhne sváteční atmosféru vašeho setkání. Ale pozor na jeho množství. Alkohol je pro jakékoli takovéto aktivity přímo rizikovým faktorem.
 • Otázku hygieny všech zúčastněných neřeším. To by mělo být naprosto jasné a samozřejmé. Podobně se zamyslete nad tím, že kouření nemusí být někomu vůbec příjemné a že kouř z cigarety tak rychle z těla a svého dechu neodstraníte... nezapomeňte ani na ručník, případně na papírové ubrousky. Prostě přemýšlejte dopředu...
 • Pokud v páru používáte antikoncepci, nezapomeňte na ni. Ptát se kamaráda, zda nemá jeden prezervativ navíc - to nemusí být zrovna nejlepší zahájení setkání.
 • Staří Římané si v takovýchto erotických chvílích vždy dopřávali i lehké občerstvení. Ovocná mísa s hrozny a dalším lákavým ovocem určitě neurazí ani v dnešní době.
 • Snad jsem na nic podstatného nezapomněl a pokud ano, vy zcela jistě nezapomenete...

Takže vhodný vyhřátý prostor máme, občerstvení také, oblečeni jsme v lehkém lunghi a kolem nás se šíří exotické vůně za mihotavého světla svíček...

Nebudu popisovat, co dělat. To musíte vědět vy. Jen chci připomenout, že jste si dopředu stanovili pravidla vašeho setkání. Myslete na to, že je musíte dodržet i v případě, kdy vás poblouzní atmosféra setkání!!!

Tento článek je o společném milování bez výměny partnerů a dalších intimností. Milovat se můžete současně nebo jeden pár po druhém. Při současném milování si moc neužijete pohledu na vaše přátele. Když už jeden pár začne, ten druhý nemusí být k sobě úplně chladný. Nic mu nebrání, aby hezkých erotických pohledů využili pro své vzrušení. Když milování první pár dokončí, druhý může plynule pokračovat ve vzájemném laskání, které přirozeně přejde v milování.

Na zamyšlení

To, jak se k sobě manželé nebo partneři chovají, se bez přikrašlování promítá do jejich milování. Většinou se chovají tak, jak si myslí, že je nejlepší. Mnoho lidí však má pocit, že se v takovýchto chvílích musí "ukázat". Pokud se vaše milování změní v přehlídku sexuálních poloh a technik, nemusí to být přesně to, co možná očekává ten druhý pár. Nikdy neuškodí v takovýchto chvílích přemýšlet o tom, že podle toho, jak se při milování budete chovat, si ten druhý pár udělá představu o tom, jak se asi budete chovat v případě, že budou souhlasit s většími intimnostmi při případném dalším setkání.

Často o osudu dalších setkání rozhodnou účastníci prvního už tím, jak se při milování k sobě chovají. Ne všichni preferují tvrdý sex a soulož trvající jen několik minut. Přemýšlejte i o tom, co budete dělat po krátkém sexu... Když si to uvědomíte, pak si musíte položit otázku, zda těch několik minut sexu stálo za tak velkou námahu...

Stává se, že se páry předvedou takové, jaké ve skutečnosti jsou, bez příkras a přetvářky. Ani si to neuvědomí. Pomalé, něžné milování je za všech okolností přitažlivější a hezčí. Druhý pár pak vidí, že máte co nabídnout. Mnoho lidí se však něžně nemiluje ani v soukromí. Svůj způsob realizace sexu pak nemění ani za situace, kdy chtějí zaujmout přátele a nabídnout jim to, co jim snad společné milování mohlo dát. Prostě nabídnou jen to, co dělají - sex. To však tomu druhému páru nemusí stačit...

Když už, tak se opravdu milujte. Něžně, dlouho, pomalu, nápaditě a s respektem jednoho k druhému. Když se vzájemně zaujmete, je šance, že vaše setkání budou možná pokračovat. Vše samozřejmě závisí i na tom druhém páru, který se také musí snažit o to, aby zaujal vás. Prostě takovéto vzájemné pozorování milování ve vlastních párech toho o vás a vám o tom druhém páru řekne mnohem víc, než si umíte představit.

Když budete mít pochybnosti, zda uděláte dobře, když budete příště souhlasit s intimnějším setkáním, raději se decentně omluvte a "příště" tak nějak odpískejte...

Pokud se vám bude zdát, že vám vaši přátelé mohou ve vašem erotickém životě být partnery, pak se můžete po vzájemné dohodě pokusit o další setkání, tentokráte možná s většími intimnostmi. Pokud si ale zopakujete několikrát setkání ve stejném rozsahu, vůbec nic se nestane...

Co se může stát?

 • Každý muž se samozřejmě bude obávat toho nejhoršího - ztráty erekce. I to se samozřejmě může stát. Ale ztráta erekce není přece až tak velký problém. Tedy pro muže, kteří si umí poradit jinak. I to však může hodně vypovědět o tom, co se od Vás dá očekávat. Nemyslím tím ztrátu erekce, ale chování se jeden k druhému, když se to stane...
 • Může se však stát také to, že druhý pár se prostě odmítne milovat. Najednou si uvědomí, že nezvládnou, aby se na ně někdo jiný díval, nebo se jim nemusí líbit to, čeho byli svědkem. Ona představa o tom, že se milujete a někdo se na vás dívá je v představách někde hodně jinde, než když se z představy má stát realita.
 • Nepříjemným problémem může být situace, kdy se začnou porušovat pravidla na kterých jste se dopředu domluvili. Většinou se to zastírá "náhlým vzplanutím vášní". Ve skutečnosti to může být jen zastírání toho, že ve skutečnosti jste to s pravidly nemysleli vážně... Následky však mohou být někdy opravdu nepříjemné. Nechci se zabývat všemi alternativami, které mohou nastat, jen připomenu, že na lidi, kteří nedokáží dodržet k čemu se zavázali, není spolehnutí. Nedá se jim věřit a proto je lépe si je moc nepouštět k tělu.
 • Nesmím zapomenou na jeden aspekt takovéhoto setkání dvou párů a tím je, že když se zamyslí nad tím, jak se při milování k sobě chovají, často to změní jejich další způsob milování v běžném partnerském životě. Uvědomí si totiž, že když mají "publikum", musí se více snažit. A začnou přemýšlet nad tím, jak vlastně jejich milování probíhá. Ve snaze být při milování lepším, něžnějším a nápaditějším zjistí, že rozhodně mají prostor pro další zlepšování. A takového poznání u těch, kterým na manželském nebo partnerském milování opravdu záleží, většinou způsobí, že začnou měnit své milování tak, aby bylo přitažlivé především pro vlastního partnera nebo partnerku.
 • Při pozorování druhého páru při milování si také můžete uvědomit, že krásné, dlouhé, něžné a nápadité milování je o něčem úplně jiném než obyčejný sex... A to vám může být úžasně prospěšnou "školou milování" ve které možná pochopíte, co můžete změnit ve vlastním párovém životě.
 • Výčet toho, "co by se mohlo stát" zcela určitě není úplný. Život se nedá naplánovat a proto se nedá mnohdy ani odhadnout, co vše se v tak vypjatých chvílích může přihodit.
 • A to nejhorší, co by se Vám mohlo stát je to, že se vám takováto erotika bude neskutečně líbit!!!
 • ....

Znovu připomínám, že články o skupinovém sexu neslouží k propagaci skupinového sexu a nenabádají k jeho vyzkoušení. Mnoho lidí o takovýchto sexuálních aktivitách sní a někteří je dokonce plánují realizovat. Proto na www.milovani.cz řešíme i tyto otázky. Skupinový sex, včetně milování ve čtyřech, není normální, ale co je normální?

 

Pokračování tématu

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)