Jste zde

Milenci - sousedé

Milenci - sousedé

Hlavní téma: "O lásce a sexu".
Volné pokračování článku "Jak se lidé stanou milenci?".

"Co je v domě, není pro mě..." Tuto starou a v praxi mnohokrát potvrzenou lidovou moudrost by měl znát každý, kdo přemýšlí o tom, že by si něco začal s kolegyní nebo kolegou v práci či sousedkou nebo sousedem... Často to ani nemusí být přímo milostná aférka nebo nějaký ten sexuální úlet. Většinou úplně stačí takový malý flirt, náhodné nadbíhání či nějaké sexistické narážky.

Pokud se svobodní a nezadaní lidé, ať ve městě nebo na vesnici, stanou přáteli nebo intimními přáteli, nezáleží na tom zda jsou sousedé nebo jsou z úplně nejvzdálenější čtvrti města nebo z okraje vesnice. Jejich vztah je naprosto přirozeným vyústěním vzájemné náklonnosti, přátelství nebo lásky. Sousedi - milenci, kteří svým vztahem nikomu neubližují nebo nikoho neohrožují jsou přirozenou součástí života ve městě nebo na vesnici.

Jinak je to ovšem s lidmi, kteří mají rodinu nebo závazky a přitom se pouští do erotického nebo emočního dobrodružství s kýmkoli jiným. V jejich případě je neomlouvá ani vzájemná náklonnost, přátelství nebo láska... mají už závazky ve vztazích, které si sami zvolili.

Život ve městě je více anonymní. Lidé se vzájemně moc neznají a mnohdy se neznají ani sousedi, kteří bydlí ve stejném nájemním nebo i soukromém bytovém domě. Jednak je to dáno tím, že lidé se o sebe vzájemně méně zajímají, ale také tím, že v bytových domech se nájemníci nebo vlastníci bytů relativně často často mění. Toho, že se dva sousedi více sblížili, si nikdo nemusí ani všimnout. Na jednom patře zase tak moc bytů není a naše paneláky nejsou mrakodrapy. Pro sousedské milenecké vztahy svědčí i to, že je dílem okamžiku "vyklouznout" z jednoho a "vklouznout" do druhého bytu. Mnohdy se sousedé sblíží rychleji než by se dalo čekat. V dnešní době není vůbec neobvyklé, když vedle sebe bydlí rodiny kde matka nebo otec jsou rozvedení a nežijí s rodinou. Stačí, aby si soused "vyhlédl" sousedku nebo naopak ona jeho a záminka se už nějaká najde. Třeba v problému s ledničkou, zámkem ve dveřích, vypadlém jističi ... Vynalézavosti se meze nekladou. Pokud jsou sousedé rozvedení, dá se to pochopit a dokonce i přijmout.

Horší bude situace, když se začnou scházet sousedi, kteří to s tou svobodou nemají až tak vyjasněné. Pokud se rozhodnou lidé pro nevěru, je celkem jedno, zda je to sousedka nebo jakákoli jiná žena někde z daleka. Platí to i opačně, tedy když se do nevěry zaplete žena se sousedem. Výsledek nevěry je však stejný jako u jakéhokoli jiného, třeba paralelního vztahu - narušení rodinných vztahů a případné rozbití doposud relativně fungující rodiny.

Sousedé milenci se totiž vůbec neliší od jakýchkoli jiných milenců, jen jejich vzájemná dostupnost je velmi snadná. Nemají to k sobě daleko a relativně bezpečně se mohou scházet. Samozřejmě za předpokladu, že jim jejich milenecký život "nekomplikují" děti nebo partneři. Velmi často se však stává, že obezřetnost časem tak nějak poleví a přirozená ostražitost se mnohdy sníží tak, že po sobě ani "neuklidí". Vzhledem k tomu, že nejdostupnějším místem jejich schůzek jsou právě jejich byty, mohou po sobě zanechat stopy, které podezíravá manželka nebo bystrý manžel mohou odhalit. Nejčastěji je to právě to nejzákladnější - kousky zapomenutých oděvů nebo parfém či holící voda. Na "pachové stopy" se snadno zapomene. Lidský čich si na vůně zvykne poměrně brzy a pokud včas nevyvětráte, pro toho kdo přišel zvenčí je to něco, co se nedá přehlédnout. Navíc nepodceňujte milenky, které mají skrytý úmysl zaujmout místo domácí paní. Nejedna milenka "omylem" něco zapomněla v ložnici nebo jí "omylem" kápla kapka silného parfému do peřin...

Samostatné riziko pak představují sousedé a hlavně sousedky. Mnohé jsou už v důchodu a mají čas. Některé navíc mají vynikající sledovací a dedukční schopnosti a ví, že několikrát opakovaná náhoda není náhoda!!! A když si nejsou jisté, neváhají se zeptat podobně založených kamarádek nebo kamarádů...

Jeden moudrý muž napsal:

Láska je sice slepá, ale sousedky nikdy.
(Václav Richter)

Je dobré si uvědomit, že každý z nás má nějaké ty sousedy.

Udělat fámu nebo zaset semínko pochybností je naším národním zvykem. Nezapomínejte na to, že už Hašek tvrdil, že "Sice mi po tom nic není, ale hlásit by se to mělo.".. A my jsme národ Švejků...

Pokud jsem zpočátku uvedl, že město je z pohledu vztahů mezi lidmi více anonymní, trvám na tom. Na vesnici se toho utají jen opravdu velmi málo. Jakákoli změna je vítaným zpestřením jinak poklidného života. Dříve se většina novinek probrala v hospodě nebo v místním obchodě. Hospody v poslední době na vesnicích krachují a pomalu z nich mizí. Malé prodejny už dávno nejsou místem, kde by se lidé scházeli a vzájemně si popovídali. Pokud takové ještě jsou, supermarkety je stejně za čas zlikvidují. Jít do obchodu už není o setkání se sousedy... Ale nespoléhejte na to, že "dobrá aktualita" se na vesnici rychle nerozšíří. Lidé o sobě hodně ví a na dobré sousedské vztahy bych už také moc nespoléhal. Prostě nevěra na vesnici je vděčným tématem pro každého kdo v ní žije, ať ho to zajímá nebo ne. Prostě patří ke koloritu vesnice vědět o každém vše, co se dá zjistit...

Nevěra však není problémem ani města, ale ani vesnice. Nevěra vždy byla a je problémem lidí, kteří se k ní uchylují.

Pro někoho může být nevěra "řešením" problémů v manželském či partnerském vztahu. Pro jiného (poté co proběhne) nepochopitelné osobní selhání. Pokud se zamyslíte nad tím, jaké na nevěrníka číhají problémy a rizika, která nevěra ve vztahu přináší, možná si řeknete že to za to riziko snad ani nestojí. Prozrazená nevěra (není tak podstatné, kde se odehrála) zásadně naruší vztahy mezi manžely nebo partnery. Ať už to pak skončí rozvodem, rozchodem nebo nějakou formou urovnání problému, nikdy už tato událost nebude zapomenuta.

V lepším případě to toho druhého nějak přebolí nebo se s novou situací časem vyrovná. Důvodem jsou samozřejmě i děti a někdy i finanční a rodinné důvody, pro které se nějaké "narovnání" přijme... Stejně však po ní už ve vztahu zůstane hořkost, která většinou jen tak brzy nevyprchá. Nevěra mezi partnery, kteří se její následky snaží překonat navíc často přináší další, tentokrát i sexuální problémy, se kterými dopředu počítá jen málokdo. Někdy je snadnější odpustit z rozumových důvodů a důvodu zachování rodiny, než odpustit srdcem a citem. A toto ochlazení vztahu pak může být počátkem sexuálních problémů, psychického i fyzického odporu a někdy graduje až k nenávisti. Výsledkem nakonec může být vyhýbání se sexu nebo sexuální problémy které jsou spojené se ztrátou vzrušení nebo schopnosti dosáhnout vyvrcholení.

V horším případě přijdete nejen o manžela či manželku, partnera nebo partnerku, ale zásadně se to dotkne i vašich dětí, pokud je ve vztahu máte.

Co je v domě, není pro mne ... tedy platí bez jakýchkoli omezení i pro místo, kde žijete. Prostě nevěra přináší problémy bez toho, zda jste sousedé nebo ne. Pro toho, kdo nevěří parafrázuji lidovou moudrost "...při nevěře chodíte po velmi tenkém ledě. A pokud se o něco podobného pokoušíte tam, kde bydlíte, pak už jste jednou nohou pod hladinou..."

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)