Jste zde

Je masturbace návyková?

Je masturbace návyková?

Volné pokračování článku "Autoerotika - masturbace a onanie".

Tuto otázku si klade většina mladých lidí, která při masturbací prožila své první orgasmy. Možná není tak přesně definovaná, ale v podvědomí se občas vynoří. Masturbace je přirozená a uvolňující sexuální aktivita, která je navíc velmi vzrušující a příjemná. Ale co když si na ni zvyknu tak, že pak při sexu to prostě nepůjde? Otázku si kladou spíše dívky než chlapci. Ti většinou brzy pochopí, že když to jde masturbací, pak to určitě půjde i jinak. 

Dívky, které jsou zatím bez partnera, naprosto přirozeně řeší své sexuální problémy masturbací. Je to normální a správné řešení jejich sexuálních potřeb. Pokud tento stav přetrvává delší dobu, řekněme třeba 5 roků, začnou mít obavy o to, zda budou schopné dosahovat milováním orgasmus nebo budou do konce života pro dosažení vyvrcholení odkázány jen na masturbaci. Logicky si kladou otázku, zda není masturbace návyková. Jejich dosavadní zkušenosti s autoerotikou je naučily postupovat cíleně k stále vyšším hladinám vzrušení. Naučily se poznávat reakce svého těla a umí najít přesně ta místa na svém těle, která navodí to správné vzrušení, které pak vede až k vyvrcholení. Prostě už se vyznají v technikách a způsobech stimulace svého těla, které je uspokojí. Neznamená to, že k vyvrcholení dokáží dojít jen masturbaci rukou. Většina žen se svým vzrušením experimentuje a hledá nové formy rozkoše. Nově nabyté zkušenosti je posunují dál nejen v prožitcích, ale také ve znalostech svých potřeb. 

Jak je to tedy s tou návykovostí na masturbaci?

Nebojte se, není znám případ, kdy by žena (nebo muž) kvůli masturbaci před vztahem nemohla prožívat vzrušení a orgasmus se svým partnerem. Problém je jinde. Žena se sama na sobě léta učila poznávat své tělo a jeho tajemství. Postupně se naučila metodou pokus-omyl najít cestu, která dovedla až k vyvrcholení. Nebylo to však ze dne na den. Její postupy a techniky z poslední doby jsou úplně někde jinde než na začátku experimentů s masturbací.

Podobně je to s prožíváním vzrušení v partnerském vztahu. Je to stejné, jako když poprvé poznala vzrušení, které jí přinesl dotek na erotogenních zónách nebo na pohlaví. Nyní je v situaci, kdy poznává své tělo přes doteky někoho jiného. Navíc svými doteky vzrušuje jiného člověka. Je to velmi zásadní změna, na kterou je potřeba si zvyknout. Zkušenosti získané masturbací jsou však neocenitelné. Své tělo žena zná a stačí, když je nově pochopí skrze doteky svého partnera. Jenže ten partner je v podobné situaci, také tápe a objevuje své tělo přes doteky ženy, navíc má svými doteky a stimulací dovést ženu až k orgasmu. Ne zítra, za týden, měsíc, ale už dnes.!!! Pro oba je to složitá situace. Přitom zkušenosti z předcházejících vztahů (pokud byly) se sice mohou hodit, nejsou však zásadní výhodou. Každá žena je jedinečná a bylo by velkým omylem postupovat podle stejné šablony. 

Vždy, když se muž chlubí, kolik měl v životě žen a jaký je sexuální guru, mne napadá, jak mohla nějaká žena odejít od tak dokonalého milence a ještě o něm prohlašovat, že je to impotentní debil? Z toho je vidět, že názor na zkušenosti s milováním se může zásadně lišit z úhlu pohledu ženy i muže. 

Masturbace není návyková 

Masturbace není návyková, má-li muž nebo žena možnost sexuálního styku, dá souloži přednost před masturbací.

Při párovém prožívání sexuality je však potřeba naučit se přijímat podněty od partnera a poskytovat je partnerovi. Na to je potřeba čas a získat zkušenosti. Proto jediná cesta, jak překonat toto období hledání, je otevřeně s partnerem mluvit o svých a jeho sexuálních potřebách. Oba se musí naučit dovést své tělo a tělo partnera až ke vzrušení na úrovni orgasmu. Nemusí to být hned. Ale pár dnů přece u lidí, kteří se milují, nehraje roli.

Vše je jen otázkou vzájemného porozumění a tolerance. Například nyní, po přečtení tohoto článku, může mladý muž očekávat, že jeho partnerka nemusí prožít orgasmus hned při prvním milování. Žena se většinou musí dosahování orgasmu při sexu naučit. Prožít orgasmus může, to zjistila už sama. Nyní je nutné naučit se ho dosahovat při milování. Když však muž bude jemný, pozorný a vynalézavý, může jí pomoci jinak.

Muž při sexu nejspíš svého vyvrcholení dosáhne bez problémů. Většina mladých mužů má díky své nezkušenosti spíš než s vyvrcholením, problém s předčasnou ejakulací. Ženě pro dosažení vyvrcholení stimulace při penetračním sexu ale většinou nestačí. Pokud muž předčasně vyvrcholil nebo soulož byla příliš krátká pro uspokojení ženy, není to žádný problém. Hlavně je potřeba nepanikařit a dovést k orgasmu partnerku jinou technikou. Právě nyní je masturbace nebo orální sex ideálním cestou, jak jejího orgasmu dosáhnout.

Když vše selže, je stále ještě jedna cesta a tou je požádat partnerku, aby muži ukázala, jak dokáže prožít orgasmus masturbací před ním.

Není na tom nic divného. I muž se potřebuje stimulaci ženy naučit. Jeho zkušenosti s masturbací jsou jiné a tak zcela jistě uvítá, když mu žena svou techniku ukáže. Vše je otázka komunikace a důvěry. Rozumná žena neodmítne a ukáže partnerovi, jaké krásné okamžiky s ní bude prožívat, až se mu ji podaří uspokojit při orálním sexu nebo milování.

Vše je otázkou domluvy a důvěry. Proto se nebojte spolu mluvit i o milování. Vaše otevřenost se vám vrátí v dalším společném životě.

Přeji mužům. aby nepotřebovali být sexuálními guru s desítkami partnerek, které je ve své paměti a vzpomínkách budou mít zařazeny v kategorii "impotentní debil".

 

(AK)(Z)(L)