Jste zde

Je anální sex "nečistý"?

Je anální sex "nečistý"?

Hlavní téma: "Anální sex".
Volné pokračování článku "Časté otázky k análnímu sexu".

Jedná se o častou otázku, která trápí pravděpodobně většinu lidí, kteří o análním sexu a jeho formách přemýšlejí a nebo jej už i realizovali. Odpověď na ni však nemůže být zcela jednoznačná. Důvod je jednoduchý - anální sex je spojen s oblastí lidského těla prioritně určeného k vyměšování zbytků strávené stravy, stolice, které se dají nazývat fekáliemi. Ty obsahují mikrobiologické zárodky, které mohou být následně lidskému zdraví škodlivé. Pokud je dodržovaná základní hygiena a to včetně pravidelného umývání rukou po vykonané potřebě, pak je vše v pořádku a jsou pod kontrolou. Pokud je tato oblast využívána jinak, než jek je prioritně předurčena, pak mohou nastat situace, které jsou pro většinu lidí nepříjemné.

Jiný pohled na "čistotu" nebo "nečistotu" bude z vnějšího, tedy viditelného pohledu a jiný z mikrobiologického, tedy okem neviditelného pohledu.

Příprava na anální sex musí být vždy nutně spojena se zvýšenou hygienou a případně i použitím klystýru. Z vnějšího pohledu, tedy odstranění zbytků stolice, se při análním sexu dá udržet hygiena na podobně vysoké úrovni jako na jiných částech těla. Použitím klystýru se dá zajistit i odstraněná většiny zbytků stolice z konečníku a střeva. Co se však týká odstranění všech mikrobiologických zárodků, které se v této oblasti mohou nacházet a nacházejí, pak je takováto představa naprosto nereálná. Zajištěním hygieny před análním sexem, při něm a po něm se zabývá článek "Anální sex a hygiena". nemělo by smysl opakovat stejné zásady podruhé.

Spíš je potřeba se zamyslet nad tím, proč vlastně anální sex chcete podstupovat a zda vás od této představy vlastně otázka případných "nečistot" od této myšlenky dokáže odradit. Možná si přiznáte, že pokud budou zásady hygieny dodržovaná na maximálně možné míře, pak už vás stejně nic neodradí.

Ani při dodržení všech zásad dokonalé hygieny včetně použití klystýru však při penetraci nemůžete se 100% jistotou zabránit případnému "špinění" nebo uvolnění maličkých zbytků stolice. Tomu se prostě zabránit nedá. Je potřeba se s tou představou smířit nebo anální sex zavrhnout. Proto je také potřeba dodržovat zásady, že při análním sexu se nekombinují anální techniky s vaginálními nebo orálními! Více o těchto naprosto nutných a bezvýhradně dodržovaných zásadách análního sexu, pojednává článek "Co se při análním sexu nesmí dělat?"

Je potřeba si však připomenout, že otázka případného rizika "kontaminace" stopovými zbytky stolice, je naprosto zanedbatelná oproti problémům s případnou nákazou pohlavní chorobou při nechráněném sexu. Především nahodilé partnerské vztahy, případně krátkodobé vztahy bez znalosti sexuální historie partnerů jsou rizikem, které je právě u análního sexu mnohem vyšší jak při jiných sexuálních praktikách. Proto je i při a především při anální sexu potřeba důsledně dodržovat zásady bezpečného sexu (lépe bezpečnějšího sexu).

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: