Jste zde

DOTAZ: Anketa počet sexuálních partnerů

DOTAZ: "Anketa počet sexuálních partnerů"

Dobrý den,
máte tu anketu: kolik jste vystřídali sexuálních partnerů... I takových anket jsem viděla více. Spíš přemýšlím, jak definovat sexuálního partnera? Jedině toho, se kterým jsem měla pohlavní styk? Nebo ten, se kterým neměla pohlavní styk, ale jen orální nebo jen masturbaci ve dvou? Patří do toho třeba petting, tj. osahávání na intimních místech (zejména genitáliích) navzájem bez následné soulože a vyvrcholení? Prostě ta škála je široká a nedá se u těchto aktivit dle mne říci, že to nic nebylo nebo, že je to nevinné líbání apod.

Poznámka:

Zpráva odeslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://www.milovani.cz/contact.
Jména a kontaktní adresy byly odstraněny nebo upraveny.

 


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Anketa počet sexuálních partnerů"

Dobrý den.
Děkuji za Váš dotaz nebo spíše úvahu.

Máte pravdu. Termín sexuální partner může mít mnoho výkladů. Vlastně v některém z výkladů, v některých zemích nebo kulturách, se sexuálním partnerem může stát i ten, kdo vás políbí... Jde o úhel pohledu jedince i společnosti a o to, co ještě považujete za přátelské chování a jaké chování vnímáte už jako erotické nebo sexuální.

Dokonce ani v encyklopedii Wikipedie tento pojem doposud není vysvětlen.

Tak se o ten výklad pojmu pokusím nyní.

Za sexuálního partnera považuji člověka se kterým prožijete nějakou aktivitu, která spadá pod kategorii "sexuální aktivita". Za sexuální aktivitu se dá považovat především soulož a aktivity se souloží spojené.

Na webu http://www.pravnilinka.cz/ jepojem pohlavní styk, tedy soulož, vysvětlen takto:
"Co se týče samotného pojmu pohlavního styku ve smyslu trestního zákoníku, tak tímto je myšlen jakékoliv ukájení pohlavního pudu s tělem druhé osoby, ať stejného nebo různého pohlaví. Nejedná se tedy pouze o klasický vaginální styk, ale i orální a anální sex, vsunování pohlavního údu muže mezi prsa ženy, sání prsních bradavek, tzv. erotické masáže, apod. (Komentář k trestnímu zákoníku, 2. vydání 2012)".

Koho za sexuálního partnera nepovažuji

Mezi sexuální partnery bych rozhodně nezařadil lidi, se kterými se hladíte, líbáte, nebo se postupně seznamujete s jeho tělem a on vaším. Nezařadil bych tedy mezi sexuální partnery ani lidi, kteří vzájemně v rámci vzájemného poznávání využili některou z technik milostné předehry nebo "partnerské erotiky". Mezi takové patří petting a necking. Pokud se jedná o doteky na erotogenních zónách, osahávání intimních míst na těle včetně genitáliích, ovšem bez bez následné soulože a vyvrcholení. jakmile bychom totiž mezi sexuální partnery zahrnuli například muže, kteří se dotkli ženského prsu nebo pohlaví v období, kdy spolu partneři teprve "chodí" a přitom se vzájemně poznávají, pak by mohlo být zpochybněno i panenství žen, které doposud opravdu nesouložily. 

Jakékoli přísné škatulkování nebo přesné ohraničování aktivit a jejich přiřazování pojmům je v sexuální oblasti problémem. Jako příklad uvedu fyzickou pannu, která ovšem se svým partnerem provozuje anální sex, poskytuje mu felaci a soulož mezi prsy, občas přidá masturbaci a techniky tření těla o tělo.... Je panna?

Proto za sexuální partnery považuji takové partnery, kteří spolu souloží, provozují orální se a vzájemnou masturbaci a další techniky, které končí orgasmem ženy a ejakulací muže. Možná to není dokonalé zařazení aktivit k pojmu "sexuální partner", ale zatím o lepším výkladu nevím.

Moc děkuji za zajímavý a inspirativní dotaz. Bohužel odpovědět na něj je opravdu obtížné. Čím víc o tom přemýšlím, tím víc je mi jasné, že se tato otázka zřejmě nedá zodpovědět zcela jednoznačně tak, aby pojem "sexuální partner" chápali všichni stejně.

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz

 

Literatura a zdroje