Jste zde

Anální masáž - proč je příjemná ženám i mužům?

Anální masáž - proč je příjemná ženám i mužům?

Hlavní téma: "Anální sex".
Volné pokračování článku "Časté otázky k análnímu sexu".

O análním sexu je už na webu www.milovani.cz celá řada článků. Nejsem "posedlý" tématikou análního sexu , ale neustále se k ní musím vzacet proto, že stále docházejí další a další dotazy čtenářů našeho webu. V naprosté většině případů se jedná o dotazy u kterých je vidět, že nad nimi pisatel přemýšlel a že odpovědi na ně již někde hledal a nejspíš nenalezl. Svědčí to nejen o tom, že se zájem o anální stimulace mezi lidmi zvyšuje, ale především o tom, že než lidé začnou experimentovat, chtějí vědět "do čeho jdou..." To je pozitivní a vlastně velmi správný přístup. Proto jsem se rozhodl na zajímavé a obecně využitelné dotazy k análnímu sexu odpovídat formou článků. Tolik na vysvětlení...

Mnoho lidí zjišťuje, že jim je velmi příjemné když je partner nebo partnerka hladí na křížích, zadečku, vnitřní straně stehen nebo na hrázi. Také si nemohli nepovšimnout, že překvapivě příjemné jsou "nechtěné doteky" na hyždích a hrázi při kterých prsty ruky je "zavadí" o konečník nebo lehounce stimulijí jeho okolí. Je tomu tak proto, že se jedná o erotogenní zóny na kterých je dotek příjemný a dokonce i vzrušující... Pokud by tyto doteky se stejným efektem byly vedeny například na zádech, nebyl by problém. Problém je, že je příjemý dotek na místech, kterým se "slušný člověk" vyhýbá...

Konečník, jeho okolí i hráz jsou místa, která jsou považována za "nečistá". Jsou spojena s ředou předstudků, sexuálních bloků nebo získaného odstupu, který si lidé "pěstují" už od dětství... Problém tedy není v tom, že je to příjemné, ale v tom, že lidé nechápou jak je možné, že je to příjemné, když by to příjemné být nemělo!!! Je to vlastně odvěký boj mezi dobrem a zlem, mezi tím, co je správné a co správné není. Přitom si ty krajní meze stanovujeme my sami... 

Když se podíváme na to, co je vlastně základem análních technik a kde se provádí, pak zjistíme, že se jedná především o stimulaci erotogenních zón v "zakázané oblasti". Z toho pak pramení všechny sexuální bloky, averze nebo naprosto nesmiřitelný odmítavý postoj některých lidí. Hlavním důvodem není ani tak vlastní stimulace, ale její lokalizace. Hýždě a konečník jsou totiž pro mnoho (hodně moc) lidí místem, kterému se od dětství spíše vyhýbají. Přitom hýždě tvoří celkový dojem postavy a pro mnoho, především mužů. ale i žen je to erotický symbol. Není tedy až tak úplně pravda, že by se lidé hýžděmi nezabývali. Místem, které je považované za nečisté a nedůstojné doteku. Jen je tak nějak nezdůrazňují a tématu o nich se spíše vyhýbají.

Společné důvody "proč je to nevhodné"

Vše, co je tabuizované, odsuzované a zakazované láká. Určitě se o tématice hlazení hýždí a anální oblasti nebude chtít bavit každý. Očekávat to by bylo naivní. Pro mnoho lidí to vždy bude sexuální praktika se kterou "nechtějí mít nic společného". Většinou je však jedná o lidi, kteří mají problémy i se sexem a s doteky i na jiných částech těla. To, že doteky na hyždích, hrázi nebo konečníku považují za nevhodné, zakázané, ponižující nebo až perverzní, může být výsledkem výchovy nebo negativních zkušeností. Tito lidé však za stejně nepřijatnou sexuální praktiku mohou považovat orální sex nebo masturbaci... Na problémy s doteky na těle je potřeba se dívat v širších souvislostech, ne izolovaně jen na některém místě těla.

Pokud matka poučí dceru o sexu tak, že jí sdělí "Víš ono je TO nepříjemné", víš budeš TO občas muset vydrřet jinak bys nemohal mít dítě... Prostě TO budeš muset vydržet...". Pak se nelze divit tomu, že dívenka až vyroste bude na sex možná pohlížet dopředu jako na TO, co se musí vydržet... A že takových je...

Pro mnoho lidí však představa doteků v anální oblasti, stimulace těchto erotogenních zón není tak nepřijatelná. Mnozí o tom sní, někteří jdou dál a přímo anální sex zařazují do svých sexuálních praktik.

Společné důvody "proč je to příjemné"

Jsou cílené doteky na těchto intimních místech v oblasti hýždí i konečníku při sexu opravdu tak nepřijatelné a pobuřující? Proč se tedy jedni zásadně brání a pro jiné je to dotek příjemný, vzrušující nebo přijatelný?

Když se tedy beze studu a předsudků podíváme na hýždě a anální oblast včetně konečníku a zamyslíme se nad tím, co někteří na análním sexu vlastně vidí, pak bude možná sami překvapeni co taková stimulace nabízí...

Oblast spodní části zad, křížová oblast a hýždě patří mezi citlivé erotogenní oblasti těla. masáž hýždí, pokud ji příjmete bez předsudků a napětí, je nesmírně uvolňující a bývá běznou součástí celotělových masáží. Určitě se s masáží této části těla setkáte při celotělových relaxačních, olejových, ájurvédských a dalšíh masážích. Hýždě totiž, z pohledu masáží rozhodně nepaří mezi místa na kterých by se masáž neměla provádět.

Anální oblast pak navazuje na oblast genitální. U muže i ženy je oddělena hrází. Celá tato oblast je vpodstatě propojena velkým množstvím jemných a citlivých nervových zakončení. Proto je celkově velmi citlivá na jakékoli doteky a stimulace. Samozřejmě tomu musí orpovídat celková situace, za které se takovéto doteky, dráždění nebo laskání bude odehrávat. Běžně vás doteky v těcho místech nijak nezaujmou, pokud se však bude jednat o situaci, při které budete sexuálně vzrušeni, může dotek v těchto místech navozovat velmi příjemné pocity. Ve chvích sexuálního vzrušení je však může provázet velké překvapení z vlastních pocitů.

Velký dopad na emoce a psychiku

Nakonec jsem ponechal ještě jeden velmi významný aspekt, který anální stimulace mužům i ženám poskytuje. Je to něco, co se projevuje pouze u cílených masáží a to například u masáží lingamu a joni. To jsou, podobně jako anální masáže, techniky, při kterých se oddělují role dávajícího a přijímajícího. To, co přitom oba prožívají jsou pocity a emoce, které se při jiných společných sexuálních aktivitách nikdy tak silně neprojeví. Jedná se o pocity odevzdanosti, bezbrannosti a naprosté důvěry. To jsou pocity mnohdy tak silné, že jejich dopad na celkové vnímání aktivity se stává dominantní. Zážitek z těchto masáží je pak mnohdy tak silný, že předčí i jiné sexuální aktivity včetně soulože.

Už představa, že člověk zaujímá zcela jednoznačnou polohu pro anální stimulace, je těžko popsatelná. Je to směs pocitů očekávání, obav, touhy, vzrušení i odevzdání, důvěry nebo odevzdání se. Pozice přijímajícího muže nebo ženy je velmi zranitelná a přijímající ji mnohdy vnímá jako naprosté odevzdání se partnerovi. Mnoho lidí v této, do té doby nepoznané, neobvyklé submisivní roli, prožije pocity, které dříve při jakékoli jiné sexuální aktivitě nikdy neprožili. Nejedná se přitom jen o pocity spojené se vzrušením, ale o pocity naprostého devzdání se a důvěry spojené s úplným propojením se s partnerem. Není to něco, co musí automaticky prožít každý, ale je možnost, že se Vás to bude týkat.

 

Téma pokračuje články

Poznámka:
Pokud budete mít pocit, že máte své vlastní důvody proč anální masáž doporučit nebo ji naopak nedoporučit, pak je můžete uvést v diskusi v "Poradně sexuologa". Vaše názory se pak mohou stát přímou součástí článku a pomoci tak jiným lidem hledat svou cestu ve vztahu k dotekům nebo masáži hýždí a anální oblasti.

Literatura a zdroje