Jste zde

Tantrická masérka a masér - profesionálové

Tantrická masérka a masér - profesionálové

Hlavní téma: "Tantra" a "Umění tantrické masáže".
Volné pokračování článku "Je profesionální tantrická masáž lepší než partnerská?".

Určitě  jste se už mnohokrát setkali s pojmem "tantra" nebo "tantrická masáž". Je to proto, že dnes je IN duchovno a erotika a to oboje tantra naplňuje... Pod pojmem "tantra" si ale v dnešní době většina lidí představuje především výjimečnou, dokonalou, jemnou, něžnou rituální a hlavně intimní masáž těla a pohlaví. Tantra však není prioritně zaměřena na erotiku, ale většina lidí si myslí, že když si zajdou na tantrickou masáž, zažili tantru. Tantra je přitom celoživotní přístup k sobě samotnému, ostatním lidem a k filosofii lásky a porozumění. Erotika je její součástí, ale ne nejvýznamnější. Učí, že nejcennější je naučit se dávat, ne brát.

V průběhu let, co pracuji na webech www.milovani.cz a www.kamasutra.cz, jsem obdržel mnoho dotazů nejen od lidí, kteří chtěli přijmout tantrickou masáž, ale také od lidí, kteří chtěli tyto masáže poskytovat ostatním. Ti první chtěli vědět o čem to je a jak se mají chovat a co mohou očekávat... Ty druhé zajímá, zda je takovéto práce může nějak ohrozit nebo změnit. Je obtížné někomu radit v tak intimních otázkách a ani se podobná odpověď nedá napsat obecně, aby vyhovovala každému.

Tantrická masáž je v tantře chápána především jako intimní a láskyplná partnerská masáž. Právě ten láskyplný vztah mezi dvěma lidmi jí dává to, co nemůže nahradit ani sebelepší, dokonale technicky provedená masáž od profesionála. A to ani tehdy když se bude sebevíce snažit o to, aby do ní vložil to nejlepší čeho je schopen.

Proto si nejdříve dovolím nastínit, jak se muž nebo žena mohou stát tantrickými maséry. Všimněte si, že schválně nepíši o tom, jak se mohou stát lektory tantry. Je to proto, že lektoři tantry nepotřebují školit další lektory tantry protože tím by narůstala konkurence a o klienty by museli se svými žáky soupeřit... Už jsem někde uvedl, že většina novodobých učitelů tantry pochopila, že našli "díru na trhu" a že ji musí využít až do dna... Proto si lektoři (učitelé, guru, mistři...) budují svá tantrická centra ve kterých nejen pořádají kurzy tantry a masáží, ale také masáže nabízejí jako službu. Samozřejmě placenou službu... A k tomu je potřeba masérů a masérek. Některá centra nabízení práci tantrického maséra s tím, že zájemce tyto masáže průběžně naučí masírovat. Nejčastěji se však maséři a masérky rekrutují z lidí, kteří absolvovali kurzy tanrických masáží nebo školy tantry či tantrických masáží. Na závěr někdy i víceleté výuky tantry a masáží obdrží certifikát o absolvování školy nebo kurzu a s ním i nabídku, zda se této práci nechtějí věnovat profesionálně.

Nejde jednoznačně zobecňovat protože každý lektor i každý absolvent kurzu má jinou míru odpovědnosti a jiný přístup k lidem. Společné pro všechny čerstvé absolventy je to, že jsou unesení tím, co na kurzu v uzavřené společnosti prožili a mají až nekritický pohled na erotiku a vztahy. Komunita lidí, která pod vedením tantrického učitele pracuje s podvědomím, esoterikou, intimitou a erotikou postupně získává pocit, že nic není nemožné a že vše se může. Učitelé zapáleně mluví o vyšším poslání, léčení láskou, probouzení energií, terapeutickém potenciálu tantrických masáží a to tak zapáleně, že tomu musí každý uvěřit. V uzavřené skupině která se zná a důvěřuje si, to bývá pravda. V reálném životě to je však někde jinde a mnoho absolventů kurzu věří, že našli cestu jak zachránit celý svět. Stát se masérem nebo masérkou tantrických masáží je pak pro některé absolventy pokračováním jejich tantrické cesty. Přiznejme si, že kurzy tantry jsou velmi nákladné a nabídka práce maséra je lákavá i finančně. Tak si někteří řeknou, že se jim vrátí to, co do školného museli dát a že pak se uvidí...

Všichni maséři, kteří chtějí pracovat s klienty však musí projít tréninkem. Tantrická škola je zaměřena na práci v uzavřené skupině, pracovat s klienty však bývá o něčem jiném... Takovéto praktické zaškolení si však musí uchazeč zaplatit buďto přímo nebo nepřímo tím, že za několik úvodních masáží pro platící klienty nebude požadovat odměnu. V tom se jednotlivé salony od sebe odlišují... První masáže se však skoro vždy odehrávají pod dohledem zkušené masérky nebo maséra. Majitel nebo majitelka tantrického salonu k tomu často určují zkušenější zaměstnance kterým se ovšem musí zaplatit. Dokud se nestanete plnohodnotným zaměstnancem, musíte si svůj dozor odpracovat. Bavíme se o "ztrátách" v řádech desetitisíců korun. Klientovi je naopak příjemné, když jeho masáži asistují dvě ženy, tedy o jednu víc, než si zaplatil. Neplatí to samozřejmě všude, ale je to běžná praxe jak novému zaměstnanci poskytnout cenné rady místo finanční odměny. Ze začátku je naprostá většina nových masérek horlivá a opravdu se snaží dát klientovi to nejlepší. Až zaškolení proběhne a zaměstnanec může pracovat samostatně, bude se s ním zaměstnavatel dělit o odměnu, kterou za masáž klient nebo klientka zaplatili. To je pak ta radostnější část života tantrických masérů a masérek.

Vlastně vůbec nezáleží na tom, zda jste profesionální masér s akreditací a několikaletou praxí, nadstavbovými kurzy masážních technik nebo máte rekvalifikační kurz maséra pro sportovní masáž s dokladem o jeho absolvování na základě kterého získáte živnostenský list. Bez živnostenského listu byste neměli pracovat a pro zaměstnavatele je to nezbytný doklad bez kterého vás oficiálně nemůže zaměstnat. To jsou další tisíce, které musíte zainvestovat. Na začátku kariéry vás tedy čekají nemalé výdaje. Ty se vám ovšem později začnou vracet. Plat, který je pro mnohé cílem této práce, bývá opravdu velmi slušný až nadstandardní oproti jiným profesím. Protože se jedná o byznys, musíte počítat i s provozními náklady protože jen v některých salonech je spotřební materiál dodávaný zaměstnavatelem. Proto se někde můžete připravit na to, že masážní oleje, aromaterapie, lunghi, peříčka, šátky, vonné tyčinky a jiné dekorace si budete muset koupit.

Tantrické masážní salony

V dnešní době na internetu i v časopisech a reklamách najdete mnoho tantrických salonů a maséren. Jejich kvalita je různá, ale většinou se s časem výrazně vylepšuje. Nejdůležitější je celkové zázemí které i u těch nejmenších musí splňovat náročné hygienické normy, které obecně platí pro masérskou praxi. Bez toho to nejde a žádný majitel nebude riskovat vysoké pokuty od Živnostenského úřadu nebo hygieny za jejich nedodržení. Ty významnější bývají ve větších prostorách a často jsou spojeny s Wellness studiem. Také vybavení maséren je žánrově přizpůsobeno exotice a především té z východu. Čím více masáží je možné provádět současně, tím větší význam má zařízení mezi konkurenčními salony. Čistota a vybavenost masérny je tou nejlepší vizitkou pro každého majitele a každý klient takové prostředí ocení. Některé tantrické salony jsou opravdu luxusní a to je jejich velkou předností.

Obecně však jde především o výsledek a tím jsou peníze. Podle toho jak jsou tantrické masáže prezentovány a propagovány můžete usoudit, zda se jedná o zařízení kde je tantrická masáž chápána jako

 • erotika a sexuální služby spojené s tantrickou masáží
 • duchovno s tantrickou nebo erotickou masáží

V obou případech jde o odměny od klientů... už proto, že majitelem je podnikatel OSVČ nebo je to s.r.o.(společnost a ručením omezeným). Podle živnostenského zákona je jejich cílem zisk... Těžko se to slučuje s ideály tantry, ale je to tak. Jedná se o duchovno jehož cílem je finanční zisk majitele nebo majitelů.

Tantrická masérka

Tantrických masérek je mnohem více než masérů. Je to dáno už tím, že o tyto služby mají zvětší zájem klienti muži než ženy. Ne, že by ženy nechtěly poznat "jaké to je", ale k tomu, aby naplno prožily to, co umění doteku představuje, potřebují víc, než jen doteky a techniky vzrušování. Potřebují nejen něhu, ale také větší důvěru a cit. Muži k tantrickým masážím přistupují více jako k erotice, ženy hledají spíše než jen sexuální uvolnění duchovní složku tantry, porozumění a cit. Proto je více masérek než masérů...

Když se žena rozhodne pro práci tantrické masérky maséra v jakémkoli tantrickém salonu, musí počítat s tím, že nebudete poskytovat masáže v uzavřené tantrické skupině ve které je nejspíš zažívala v tantrické škole. Tehdy se daly bez obav prožívat krásné chvíle naplněné láskou, pochopením a společnou energií skupiny. Při práci tantrické masérky budete po zaškolení poskytovat tantrické masáže podle menu, ze kterého si klient vybere nejen masérku, ale také druh masáže nebo služby. To je už opravdu o něčem jiném...

Každá žena je jiná a každá sama na sobě brzy pozná jaký je rozdíl poskytovat tantrické masáže ve skupině kde se všichni už znají a v zaměstnání, kde většina klientů přichází poprvé. Některé ženy jsou od přírody nymfomanky, jiné sexuálně náruživé, další mohou být samaritánské naivky nebo chtějí spasit svět. Většina z nich to však bude dělat pro peníze nebo zábavu.

Každá masérka nebo masér má své problémy a bude v jiné životní situaci. Podobně na tom budou i jejich klienti nebo případně i klientky.

Zákazníci budou krásní, méně krásní i neatraktivní. Hlásit se budou takoví, kteří touží po něčem mimořádném a duchovním, ale i takoví, kteří se potřebují jen sexuálně uvolnit, případně i takoví, kteří doufají v to, že nádavkem bude sex... Tantrická masáž se pak stává službou kterou si klient objednal a vy jste v roli toho, kdo tuto službu naplní. Těch klientů, kteří po tantrické masáži touží proto, že je zajímá tantra a duchovní rozměr doteku, však bude menšina. Myslím si, že většina klientů tantrickou masáž vnímá jako lepší erotickou masáž s jistotou, že se jim masérka bude více věnovat proto, aby masáž byla odlišná od jiných, tedy aby byla tantrická... Už toto zjištění může být pro některé masérky, naplněné esoterikou, mystikou a duchovnem, přímo šokující...

Na co musí tantrické masérky a maséři dávat pozor

 • na odstup od klienta
 • na nebezpečí rozpadu vlastního vztahu
 • na nebezpečí citové vazby mezi ní a klientem a naopak...
 • na nebezpečí vyhoření - to vás může fyzicky i psychicky zničit
 • na riziko nákazy pohlavní nebo infekční chorobou
 • na znásilnění
 • na odolání nabídek klienta na sex za "příplatek"
 • na nezvyklé požadavky klienta
 • na neočekávatelné chování klienta
 • na jeho reakce klienta na dotek, masáž nebo sexuální uvolnění
 • na zcela jiné vztahy mezi kolegyněmi a vámi
 • na to, že když se něco přihodí, pravdu má klient
 • ...

Tantričtí maséři

Vše, co bylo řečeno o tantrických masérkách, platí i pro tantrické maséry. Navíc bych však přidal, že maséři mají podstatně složitější práci protože ženy potřebují více něhy, porozumění a citu a jejich masáž nemusí vést k tomu, co si objednaly - vzrušení a sexuální uvolnění. Masáž joni žen je mnohem náročnější než masáž lingamu u mužů. Sexuální vzrušení má u ženy jiný průběh než u muže a obavy nebo komplexy i malé vyrušení ze soustředění, mohou zabránit tomu, že žena prožije vyvrcholení. V takových případech nepomůže ani sebevětší snaha maséra aby ženě poskytl vše, čeho je schopen.

Navíc je zde riziko, že muž může svoji snahu "přehnat" a žena se pak bude cítit zneužitá nebo si později takto bude připadat i přesto, že se jí masáž zprvu líbila a prožila ji naplno. Mohou se dostavit výčitky, stres, pochybnosti a žena může sklouznout k úvaze, že na vině je právě masér, který "může za vše, co se stalo"... Bohužel takové případy jsou a v budoucnu znovu a znovu nastanou. Muži, tantričtí maséři, by si toho měli být vědomi a měli by počítat i s tím, že jejich snaha dát "to nejlepší", například přidat sex, může být více než riziková. O tom, že tomu tak může být se přesvědčili i někteří známí "tantričtí mistři"...

Pokračování tematu "Tantrická masáž od profesionálů a klienti"

 

Články s podobnou tematikou