Jste zde

Mazlení v dlouhodobém vztahu a manželství

Mazlení v dlouhodobém vztahu a manželství

Hlavní téma: "Mazlení upevňuje partnerské vztahy".
Volné pokračování článku "Proč se ženy tak rády objímají?".

O významu mazlení v partnerských vztazích nemá smysl pochybovat. Mazlení partnerské vztahy upevňuje a mezi partnery navozuje dlouhodobý pocit vzájemné pohody, která nevyžaduje neustále si něco dokazovat. Klidná vysoká hladina partnerské spokojenosti je základním předpokladem dlouhodobého vztahu.

V manželství nebo dlouhodobém partnerství je právě ten pocit klidu tou největší výhrou, kterou lidé ve vztahu mohou zažít.

Aby tomu tak bylo, je nutné pro to něco udělat. Všude se píše o partnerském sexu jako o něčem, co má ohromit, co má toho druhého přesvědčit o tom, že nikde jinde lepší sex nezažije, co má neustále s někým imaginárním soutěžit o to být nejlepší. V žádném časopise, na webu nebo jiných médiích se nikdo nezabývá otázkou, za je to opravdu SEX, co v manželství a dlouhodobém partnerství vytvoří takovou atmosféru, že se lidé domů, k rodině vrací rádi.

Stále se hovoří o potřebě SEXU, jako základním parametru úspěchu. Dělat sex, dělat ho nejlépe, udělat partnera, udělat partnerku. Anglicky mluvící země mají nádherný termín pro milování "MAKE LOVE". Vždy, když to čtu nebo slyším, bolí mne ruce...

Jsem přesvědčen o tom, že daleko větší význam než samotný sex má pro dlouhodobé vztahy a manželství mazlení. Každodenní mazlení. Není to nic tak světoborného, není to nic, co by nezvládl každý. Odměnou je, že kontinuálně dlouhodobě  a naprosto nenásilnou formou udržíte zájem jednoho o druhého!!!

Pokud lidé spoléhají na to, že se budou intimně dotýkat je při sexu, časem zjistí, že původně to zamýšleli tak každý druhý den, pak se to tak nějak samo prodloužilo na dvakrát za týden ... a v poslední době už jen občas... Nevěříte, že tomu tak je? Určitě ne pár let po svatbě, ale s přibývajícím věkem, dětmi, při úžasné pracovní kariéře ... Stačí se poptat kamarádů a kamarádek a budete žasnout!!! Najednou je představa sexu spíše spojena s myšlenkou ... raději někde jinde...

Když se zamyslíte nad tím, proč se tolik partnerských svazků rozpadá, proč lidí neudrží manželství, proč se rodiny rozpadají aby vznikly jiné, s podobným výsledkem ve vzájemných vztazích...???

Jedním z těch důvodů je postupné odcizení. Když se partneři denně nedotýkají, denně se nepohladí, denně si neprojeví vzájemnou fyzickou i psychickou náklonnost, musí se chtě-nechtě časem odcizit. Interval mezi intimními kontakty se zpočátku jen nenápadně prodlužuje a není nejmenší pochybnost, že je za tím "jen" únava, přepracovanost, starosti, potřeba spánku a další pochopitelné důvody... Za nějaký čas už i ta potřeba vzájemného doteku slábne a argument, že dnes ne, zítra... je stále silnější a touha stále slabší. Když se u mužů časem přidají problémy s erekcí a u žen slábnoucí potřeba sexu, nenápadnému ale neúprosnému ochlazování vztahů nic nezabrání...

Přitom řešení je celkem snadné - každodenní mazlení. Není to nic tak vášnivého, jako bylo kdysi, když byli partneři mladí, neukojení, když využili každé příležitosti k pohlazení nebo erotickému doteku. V dlouhodobém vztahu se takovéto mazlení může posunout do úsměvu, pochvaly, lichotky, nepředstíraného zájmu jednoho o druhého. Fyzické projevy mazlení si každý pár může přizpůsobit svým možnostem, elánu i touhám.

Důležité je nikdy s tím nepřestat

Nejčastější příležitost pro intimní mazlení nastává večer, když jdou lidé spát. Když pominu všechny jiné možnosti, které nabízí například společně provedená hygiena (společné sprchování nebo koupel), bude pravděpodobně největší prostot na "lehkou erotiku" ve chvílích, kdy se partner nebo partnerka převlékají a uléhají. 

Takovou jednoduchou, ale nesmírně příjemnou "pětiminutovku před usnutím", popisuje článek "Každodenní mazlení před usnutím"...

A pokud se stane, že mazlení přeroste v touhu, pak to většinou bude naprosto přirozený, spontánní projev oboustranné potřeby milování.

Pokud se lidé, partneři mazlí každý den, nemají problém se sexem. Přejít od mazlení k sexu je jen otázka potřeby, okamžitého naladění nebo probuzení touhy. Není to nic nepřirozeného, nic monotonně plánovaného nebo dohodou vynuceného. Díky každodennímu lehlému erotickému mazlení nechybí ani dotek, ale ani erotika.

Nezřídka se lidé více mazlí, jak milují. Sex je pro ně spíše projev potřeby sexuálního uvolnění, než potřeby fyzického kontaktu nebo plánovaného partnerského sexu.

Ten rozdíl v přístupu je zásadní. Zatímco lidé, kteří se každý den před spaním mazlí nemyslí na sex jako na úkol, lidé, kteří se nemazlí mají sex jako úkol, který ještě musí splnit. Sex bývá často neplánovaným pokračováním mazlení, zatímco ve vztazích kde se lidé nemazlí, je sex od počátku jen sex...

 

Článek má tyto části

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: