Jste zde

Tantrické hlazení - hlazení rukou

Tantrické hlazení - hlazení rukou

Hlavní téma: "Tantrické meditace a cvičení".
Volné pokračování článku "Tantrická meditace hlazením - pro trojici".
Meditace je určena pro trojici.

Pokud budete mít pocit, že něco tak jednoduchého řeším tak rozsáhle a dlouho, je to proto, že se může jednat o první z řady technik, které si navzájem ve trojici budete věnovat. Proto je tato technika tak významná.

Každá tantrická skupina je jiná a jinak se k sobě vzájemně bude chovat. Pokud si představujete, že setkání ve třech, tedy MFM nebo FMF bude od začátku především o sexu, pak brzy zjistíte, že za pár minut, nejdéle desítek minut, se již nejedná o setkání skupiny před níž je celý večer, ale o skupinu, která svůj program beznadějně "vyčerpala". V takovém případě se však nejspíš nebude jednat o tantrickou skupinu, ale o účastníky skupinového sexu...

Tantrická skupina si program setkání většinou dopředu promýšlí a plánuje. Jen občas nechají čas a události plynout bez toho, že by něco kontrolovali.

Pokud se chcete příjemně uvolnit a naladit, pak musíte postupovat pomalu, jemně a hlavně nikam nespěchat... V tantře má vždy přednost žena, v případě trojice (FMF) jsou to pak ženy. Muži byli vždy až na druhém místě a to je právě to, co řada dnešních mužů nerada slyší. Tak to znovu připomínám, že na prvním místě při tantrickém setkání trojice je vždy žena.

Nejedná se o klasickou "masáž rukou", jaká je známá z masáží klasických nebo ájurvédských. Jedná se o jemné hlazení ruky, prstů ruky, dlaní a na závěr paže až po ramena.

Hlazení rukou je tou nejpříjemnější technikou kterou mohou muži ženě na počátku setkání poskytnout. Už proto, že ruce bývají při masážích i jiných aktivitách upozadněny a rozhodně nepatří mezi části těla, které by mužům připadaly nejatraktivnější. Masáž nebo prosté hlazení rukou dovede navodit dokonale uvolněnou atmosféru, potlačí obavy, zažene stres a přispěje k celkové pohodě a uvolnění. Další hlazení na jiných částech ženina těla je pak přijímáno mnohem příznivěji a také podstatně více uvolněně.

Jak se hlazení rukou provádí?

Pokud je k dispozici masážní stůl, žena se na něj položí na záda a ruce položí vedle těla. Muži se pohodlně posadí po stranách stolu tak, aby seděli na úrovni rukou. Nejsilnější prožitek dosáhnete tehdy, když hlazení bude synchronní. Oba muži současně přiloží dlaň svá ruky na hřbet ruky ženy. Jeden pravou a druhý levou ruku tak, aby to bylo přirozené a pohodlné. Pomalu ruku začněte hladit plným dotekem dlaně tam a zpět od prstů až po zápěstí. Ideální je, když pomalý pohyb hlazení dokážete provádět stejně rychle a s podobným přítlakem. Jeden z mužů "vede" toho druhého a rozhoduje o tom, jak dlouho se která technika bude provádět. Žena se zavřenýma očima odpočívá a vnímá hlazení které ji muži dopřávají. Pak délku hlazení prodloužíte až k lokti a techniku synchronně opakujete. Další prodloužení dráhy hlazení je až k rameni a zpět k prstům. Hlazení je možné provádět nasucho nebo s použitím přírodního oleje. Nespěchejte, buďte jemní, něžní, láskyplní.

Technika pokračuje hlazením rukou polštářky prstů ve směru od zápěstí až po konečky prstů. Je to jednoduché, ale je to potřeba provádět lehce, hladivě a synchronně. Jednou rukou uchopte ruku ženy a zvednete ji nahoru tak, aby předloktí bylo kolmo k desce stolu a druhou rukou ji hlaďte. Nejdříve svými prsty hladivým pohybem "vytírejte" rýhy od mezer mezi prsty až k zápěstí. Pak pozornost věnujte dlaním a jemným hlazením vytírejte dlaň směrem k zápěstí. Každý prst si zaslouží svou péči a proto hlaďte každý prst samostatně. Nakonec celou svou dlaní a konečky prstů hlaďte celou dlaň a prsty ženy směrem k zápěstí. Ruku ženy položte zpět na desku masážního stolu a střídavým pohybem (jedna střídá druhou) ji hlaďte od prstů až po rameno. Na závěr jemným dlouhým a plynulým pohybem hlaďte ruku ženy od prstů až po rameno a zpět. Druhá ruka přidržuje prsty aby se uvolněná a úplně nezpevněná ruka ženy při hlazení nehýbala.

Techniku hlazení rukou ženy oba ukončete položením své dlaně na hřbet ruky ženy tak, aby vaše prsty byly ve stejném směru. Dlaně a prsty ruky jsou přiloženy lehce a zůstávají v naprostém klidu bez jakéhokoli pohybu. Zhruba po 15 až 20 sekundách ruce opatrně stáhněte.

Téma pokračuje článkem "Tantrické hlazení - hrudník, prsa a břicho". Meditace je určena pro trojici.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje