Jste zde

Poloha "Ve stoje" - varianta 1 "Lezení na strom"

Poloha "Ve stoje" - varianta 1 "Lezení na strom"

Volné pokračování článků "Sexuální polohy" a "Polohy pro penetrační vaginální sex".

Tato poloha je častým výjevem v knize Kámasútra, kde je považována za jednu z nejkrásnějších poloh vůbec. Bývá často vyobrazována na kamenných reliéfech. V tantrickém pojetí byla považována za polohu pro zkušené milence. Mužův lingam vložený do ženy byl symbolicky chápán jako opora, o kterou se žena může opřít, když chce za pomoci muže dosáhnout k vyšším prožitkům. Poloha opravdu může připomínat situaci, kdy žena chce vylézt po muži vzhůru a oporou je jí mužův penis. Někdy se tato poloha nazývá "Lezení na strom".

Tuto polohu by při milování měl vyzkoušet každý milenecký pár v úvodní fázi milování. Nemusí při jí ještě dojít k přímému spojení, naprosto bude stačit intenzita prožitků na emoční úrovni. Nebude to být poloha ve které vydržíte dlouho a žena v ní nejspíš vyvrcholení neprožije. Má ale své kouzlo...

V základní poloze oba partneři stojí proti sobě "tváří v tvář", objímají se a provádí vaginální sex. Aby si partneři výškově odpovídali, nižší z nich může například stát na schodu nebo si obout boty s vysokými podpatky. Pro pevnější postoj při penetraci může být lepší, pokud se žena opírá zády o stěnu. Takové opoře Kámasútra říká "visutý styk". Tato poloha se často používá u stěny v ložnici nebo ve sprše.

Následně žena za pomoci muže nadzvedne svou nohu podobně jako by se snažila po něm lézt vzhůru. Partneři jsou stále spojeni, žena se přitiskne se k muži a nadzvednutou nohou jako by ho chtěla obejmout v pase. 

Co polohy ve stoje nabízí?

 • Poloha ve stoje partnerům umožňuje hlazení, objímání, líbání a všechny další projevy něhy a lásky za pohlavního spojení jejich těl.
 • Silným emočním prvkem je možnost vzájemně se dívat do očí a vzájemně se laskat po celém těle.
 • Kopulační pohyby mohou být prováděny za pomoci vzájemného přitahování k sobě rukama přes hýždě.
 • Vzhledem ke vzpřímené poloze těl lze mnohem snadnější rozvádět sexuální energii z pánve po páteři do hlavy. Pocity pak jsou transformovány do ještě větší touhy po vzájemnému přimknutí.
 • Nejsilnějšími podněty je vzájemné hlazení hýždí, křížů, zad a přitahování pohlaví k sobě do hlubšího spojení.
 • Sexuální energie z pánve je převáděna do křížové oblasti, odkud je podvědomým vzájemným hlazením zad rozváděna po páteři do hlavy.
 • Líbání úst a intenzivní objímání pak dokáže transformovanou energii prožívat na úrovni celého těla, něhy a hluboké lásky.

Spojení a pohyby pánví

 • Spojení je většinou spíše mělké a pro muže s kratším penisem problémové pro udržení spojení.
 • Je to však nádherná poloha pro zahájení milování, kdy více jak o spojení jde partnerům o blízký kontakt a vzájemný dotek.
 • Pokud je spojení navázáno, pak může být stejně aktivní muž i žena.
 • Pohyby pánví však mohou být spíše pomalejší s cílem udržet spojení. Pomalejší pohyby dovolují, aby partneři mohli vzrušení prožívat více na emoční, jak sexuální úrovni.
 • Dráždění penisem je podle hloubky penetrace možné více v oblasti klitorisu.
 • Oblast bodu G je stimulována jen málo.
 • U mužů s delším přirozením je v této poloze možné používat "techniku devíti zasunutí", která umožní postupné zvyšování sexuální energie obou partnerů. Deváte, hluboké zasunutí v sérii dráždí oblast děložního čípku.
 • Kontrola nad vzrušením je u obou vyrovnaná a velmi dobrá.

Pokud v poloze "Ve stoje" žena dosáhne orgasmu, pak bude pravděpodobně spíše klitoridálního typu, neboť klitoris je při spojení nejvíce stimulovaný.

Nevýhodou této polohy je to, že oba partneři stojí. Okamžik hlubokého intenzivního orgasmu bývá spojován s krátkou ztrátou kontroly nad tělem. Může se tedy stát, že při jeho prožitku muž nebo žena poklesnou v kolenech a budou mít v hlavě pocit, krátkodobé "ztráty vědomí". Jedná se sice jen o okamžik, ale pokles těla v kolenou tento pocit často umocňuje. V jiných polohách, jak ve stoje, tento sekundární pocit provázející orgasmus není tak zřetelný. Už z tohoto důvodu je vhodné, aby žana byla opřena o stěnu.

Obtížnost polohy
Je považována za polohu pro zkušené milence.

Jak se líbí mužům?
Muži při ní oceňují volnost pohybu. Při silném orgasmu se však některým mužům v okamžiku vyvrcholení podlamují kolena.

Jak se líbí ženám?
Pro ženu z hlediska vyniknutí postavy je tato poloha vhodná když:

 • chce dát najevo svoji ženskost a krásnou postavu
 • chce ukázat upravené ruce, paže, upravené vlasy, hezky tvarovaný zadek a boky
 • chce skrýt prsa, břicho, stehna

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje