Jste zde

Poloha "Na koníčka " na taburetku, "Zády k muži"

Poloha "Na koníčka " na taburetku, "Zády k muži"

Žena nahoře, klečí zády k muži, ten má nohy spuštěné z postele a opřené o zem - varianta obrácené jezdecké polohy

Tak tato poloha je v podstatě jednodušší a možná i pohodlnější variantou obrácené jezdecké polohy "Na koníčka", kdy žena je nahoře, klečí zády k muži. Muž při této variantě leží na zádech na posteli, na taburetku nebo na lavici pro odpočinek a nohy má svěšené dolů na podlahu. V případě jednoho taburetku se musí zezadu podepírat pažemi, aby si zajistil podporu a stabilitu trupu. V případě že si lehne na dva taburetky nebo na lavici pro odpočinek, nemusí se podepírat a ruce mu zůstanou volné. Žena se pomalu posadí na jeho penis zády k mužově tváři. Základní rozdíl mezi klasickou odvrácenou polohou "Na koníčka" a touto polohou je tedy v tom že muž má nohy spuštěné na zem a žena nemusí sedět kolmo na posteli, ale může se pohodlněji usadit na muži se spuštěnýma nohama vedle taburetku nebo je může pokrčit vedle mužova těla. V každém případě je role žen dominantní a tak může regulovat hloubku nasednutí. Plně má pod kontrolou i kopulační pohyby, které ovšem musí sama vykonávat. Odměnou jí je, že vše dělá podle svých představ. 

Nevýhodou je, že ve variantě, kdy má žena pokrčené nohy na stejné podložce na které leží muž, v případě, že se předkloní a opře o mužova kolena, může mít pocit nejistoty, že kdyby jí ruce z kolen sklouzly, upadne z postele na zem. Je to však jen otázka zvyku a získání jistoty. V takovémto případě je lepší, když je postel nebo podložka nižší a muž pak má při opření nohou o zem stehna a kolena mírně vzhůru a poskytuje tak ženě lepší oporu pro její ruce. Toto je i varianta používaná v orientálních zemích, kde jsou taburetky a lavice pro odpočinek nižší, jak v Evropě.

Nejčastější pohyby pánví jsou nahoru a dolů, krouživé pohyby a pohyby dopředu a dozadu. Vzhledem k velké hloubce průniku penisu do vagíny při vhodném nasednutí ženy mohou pocity hlubokého spojení prožívat i muži s menším přirozením. Mužův penis je pevně obemknut a proto jakýkoli pohyb vnímá velmi příjemně. Žena může používat i techniku devíti zasunutí, jen však bude spíše preferovat, když penis nebude pochvu vůbec opouštět. I tak si však může najít úhel a hloubku penetrace, které jí poskytne maximální rozkoš. Z popisu techniky je jasné že v ní je žena dominantní a muž spíše pasivní. tato poloha má opravdu sloužit především pro uspokojení ženiných představ o spojení. Pro muže je spíše odpočinková a jediné, co se po něm chce je pevná erekce. 

Muž může ženu hladit na bocích, zadečku a zádech. Velmi stimulující je jemné škrábání nehty nebo konečky prstů na křížové oblasti, které rozvádí ženinu sexuální energii v okolí páteře směrem vzhůru do hlavy.

Tantrický pohled
Poloha je ideální pro prožívání tantrického spojení muže a ženy za situace, kdy žena je aktivní a muž pasivní. Neznamená to však, že by žena nemohla muži připravit nevšední zážitek.Pokud totiž žena zůstane v klidném hlubokém spojení, může uplatnit techniku masáže penisu pomocí vaginálních svalů. Zkušenější ženy mohou vyzkoušet i techniku vypuzování a nasávání penisu do vagíny což v kombinaci s vaginální masáží představuje velmi silný a nevšední tantrický zážitek. Vyžaduje to samozřejmě znalost těchto technik a pravidelné posilování poševního svalstva. 

Ideální pak je, když muž ovládá techniku oddalování orgasmu nebo orgasmu bez ejakulace. Takto připravený pár může v této poloze prožívat spojení desítky minut a prožít i několik orgasmů, případně orgasmus při "Jízdě na vlnách rozkoše".Platí přitom všechny techniky prodlužovaného orgasmu, oddalovaného orgasmu, orgasmu bez ejakulace i techniky "jízdy na vlnách rozkoše".

Jak se líbí mužům
Muž je v pasivní roli. Oční kontakt sice chybí, ale zato muži poskytuje nevšední pohled na zadeček, boky a záda. Může se dívat, ale také může vřít oči a spojení prožívat na meditační úrovni. Muž může ženu držet za boky a pomáhat jí při pohybech pánví.  Žena ovlivňuje hloubku pronikání tím, jak moc na penis nasedne nebo polohou svého těla na pokrčených nohách. Muž může v podstatě jen ležet a relaxovat. 

Jak se líbí ženám
Je vhodná pro ženy, které mají zbytečně nižší sebevědomí za svá ňadra, ale ví, že profil jejich zadečku a zad je pro muže přitažlivý a vzrušující. Žena má poměrně velké možnosti, jak řídit hloubku a směr spojení. Je to ona, kdo rozhoduje o rychlosti kopulačních pohybů. Zásadní změnu pocitů v této variantě přináší ženě odlišný úhel pronikání penisu, který dovoluje intenzivnější stimulaci bodu G uvnitř pochvy. Některé ženy mají tuto pozici rády především pro jiné, nezvyklé způsoby hlazení zadečku a uchopené boků.

Tato varianta muži umožňuje hladit nejen zadeček, ale i konečník, což je pro některé muže i ženy velice silný stimul. Žena si může snadno a intenzivně dráždit klitoris při pocitu plného nasednutí na mužův úd. Když se muž z polohy vleže mírně posadí a podepře si záda, bude mít volné ruce a dosáhne na ženina ňadra. Také při této variantě jsou možné různé úhly náklonu ženina těla, od vzpřímeného sezení, až po vyšpulení zadečku a hluboký předklon směrem k nohám.

Z hlediska doteků a dráždění

  • Fyzicky – více náročná pro ženu, relaxační pro muže. Poloha není vhodná pro tělnaté ženy. Její velká váha může příliš zatížit pánev muže a to nemusí prospívat jeho erekci...... 
  • Proniknutí - hluboké. Žena kontroluje  a snadno mění hloubku, rychlost i úhel průniku, muž jen částečně hloubku pronikání. V této variantě je penetrační hloubka přece jen menší a při pohybech ženiny pánve může docházet k vyklouznutí penisu z vagíny. Vrátit zpět jej může jen žena.
  • Klitoris – dvě možností dráždění - žena rukou, muž penisem (jen minimálně).
  • G bod – intenzivní dráždění oblasti bodu G a oblasti děložního čípku. Pokud žena ovládá masáž penisu stahy vaginálních svalů, pak je dráždění velmi intenzivní v celé hloubce pochvy včetně oblasti děložního čípku.
  • Emoční prvek – velmi silné prožitky pro ženu, muž je více v pasivní roli, má však možnost hladit ženě boky, zadeček a konečník, při mírném sedu i ňadra. Některé muže vzrušuje i pohyb žena zadečku.

 

Literatura a zdroje