Jste zde

Nábytek a pomůcky pro sex

Nábytek a pomůcky pro sex

Volné pokračování článku "Sexuální polohy".

Pro milování můžeme využívat i nábytek a různé sexuální pomůcky. Milování totiž není jen o technikách a sexuálních polohách, ale i o fantazii. Může vás mile překvapit, že stejná sexuální poloha v jiném prostředí může mít mnohem větší inspirací jak stejná doma v ložnici před spaním. Milování se samozřejmě obejde bez pomůcek, nábytku, případně "erotického nábytku". Ale změna může přinést do vztahu novou energii. obnovit touhu a někdy až restartovat rutinní milostný život.

Není to nic nového. O těchto využívání erotického nábytku nebo erotických pomůcek se píše už v Kámasútře. Mezi klasický nábytek vhodný pro milování by snad každý zařadil postel, stůl, křesla, židle, taburetky nebo lavice ... Nic však nebrání milování vyzkoušet i na méně obvyklých místech, jako například ve sprše, koupelně, bazénu, vířivce, autě... a na mnoha dalších místech...

Úhel pronikání lingamu do joni je u každé polohy jiný

Při vaginálním sexu je to jeden z předpokladů který ovlivňuje, jak bude probíhat dráždění lingamem uvnitř ženské pochvy. Ženské pohlavní orgány jsou sice individuální, obecně však jsou inervovány podobně a tedy mají i na sexuální dráždění podobně citlivá místa. Rozdíly však mohou být anatomické a to v uložení pohlavních orgánů v těle a velikostí pochvy. Anatomické poměry se mění a projevují s věkem v průběhu celého života a zaznamená je každá žena. Řada anatomických změn totiž souvisí například s počtem porodů.

Variant zasouvání lingamu může být celá řada. Když se na ně podíváme z hlediska dráždění vnitřní části joni, pak můžeme rozlišit tyto hlavní směry:

Většina žen potřebuje pro dosažení vyvrcholení stimulaci klitorisu. Proto mnohem snadněji dosahují orgasmu v polohách, kdy penis (spíše jeho kořen) tlačí na klitoris a jeho vnitřní struktury nebo se o něj přímo tře. Intenzivnější stimulace klitorisu při penetraci se dosahuje v polohách, jako je "Misionářská poloha" nebo další, kdy je "žena nahoře" a může ovlivnit hloubku a směr penetrace.

Pokud je lingam je zasouván v ose pochvy, rovnoměrně se tře o vnitřní povrch celé délky pochvy. Pro muže takováto stimulace nejspíš bude nejpříjemnější a nejvyváženější. To by však byl skoro ideální stav, který však nejspíš nikdy nenastává. Pohyb a stimulace penisu v pochvě není nikdy dokonale rovnoměrná. Je to dáno už tvarem pochvy, která nemusí být vždy dokonale přímá. Při takovéto rovnoměrné penetraci jsou pocity partnerů poměrně vyrovnané. Intenzivní jsou však především pro muže, jehož lingam je třen o stěnu pochvy rovnoměrně po celém jeho obvodu. Takovéto zasunutí je možné v polohách, kde je větší volnost pohybu u obou partnerů a kde se takovéto nastavení orgánů dá najít pocitově. Oblast klitorisu je drážděna spíše mírně, v některých okamžicích více, jindy méně. To pro řadu žen může být příjemné, ale ve finále to nemusí stačit na dosažení vyvrcholení.

Lingam při zasouvání třením dráždí přední horní stěnu pochvy, kde se nachází velmi silně inervovaná oblast bodu G. Při těchto polohách však většinou nedochází k velké stimulaci klitorisu a proto je pro něj potřeba zvolit doplňkovou stimulaci například rukou muže nebo ženy. Polohy, které tuto stimulaci poskytují jsou většinou "Tváří v tvář", kdy úhel vstupujícího lingamu přirozeně směřuje do uvedené oblasti joni

Lingam při zasouvání třením dráždí zadní stěnu pochvy. Tato stimulace provází hluboká zasunutí lingamu do joni při kterých lingam "dosáhne" až na zadní stěnu pochvy a stimuluje nejen zadní stěnu, ale děložní čípek. Důležité je, aby tato stimulace nebyla příliš razantní a aby při ní nedocházelo ke přetížení pochvy tlakem nebo rázy. Proto muži s delším přirozením musí být k ženě ohleduplní. Příliš hluboká nebo razantní penetrace může být až nepříjemná, případně i bolestivá. To by ke vzrušení ženě moc nepomáhalo. Poloh pro tuto stimulaci je opět celá řada a nejčastěji jsou to polohy, kdy je žena zády k muži, například "Na koníčka".

Intenzitu tření lingamu v joni ovlivňuje i poloha ženiných nohou

Většina sexuálních poloh má varianty při kterých žena své nohy dává hodně od sebe (otevírá se) nebo je naopak dává k sobě (zavírá se). Jsou dokonce varianty sexuálních poloh, kdy se její nohy překříží. Má to jeden hlavní význam - zvýšit nebo snížit intenzitu stimulace lingamu uvnitř joni a naopak zvýšit nebo snížit dráždění joni.

  • Čím více dá žena nohy od sebe, tím snadnější má muž zajištěn přístup do joni a tím snadnější je i přístup ke stimulaci klitorisu. Intenzita dráždění se sníží, ale muž může lépe ovládat své vzrušení a lépe nasměrovat lingam ke dráždění vnitřních částí joni. Většina těchto poloh je proto vhodná pro techniky kontroly oddalování orgasmu na straně muže.
  • Pokud má žena nohy hodně přinožené, pak je více sevřen i poševní vchod a lingam je drážděn intenzivněji. To ovšem představuje i obtížnější zvládání kontroly nad vzrušením, především u muže. Přístup k poštěváčku je většinou velmi omezený, ale k jeho dráždění pak přispívá tření o kořen lingamu, tedy pokud to poloha umožňuje.

 

Pro zamyšlení

Geometricky vzato je láska pohyb vertikálním směrem v horizontální poloze.
Bolognessi

Pro zasmání:

Manžel navrhuje: "Co kdybychom dnes večer zkusili výměnu pozic?"
"To je výborný nápad," na to žena, "ty budeš žehlit a já sedět na gauči!"

Sejdou se milenci v ženině bytě a muž se hrne do činu, jako obvykle.
Žena však jeho počínání musí zarazit a říká: „Hele Tondo, muž mi koupil tuhle papouška a ten co vidí, to hned poví.
“Tonda neváhá ani vteřinu, hodí přes klec deku a plánuje:
„Miluš, jako vždycky jo? Támhle od skříně se rozeběhnu, přeskočím tuhle ten stolek, odrazím se od dveří, udělám kotrmelec a jsem v tobě.“
Vtom se z klece ozve: „Třeba mě zabte, ale tohle chci vidět!“

 

Literatura a zdroje:

(AK)(Z)