Jste zde

Masturbace a onanie v období dospívání

Masturbace a onanie v období dospívání

Masturbace je jedna ze základních sexuálních technik.

Volné pokračování článku "Autoerotika - masturbace a onanie".

Hovořit o ní je však i v dnešní době problém a pro mnoho lidí zůstává stále tabu. Jedná se o sexuální praxi, která je důležitou formou sebepoznání a jednoduchý způsob, jak se bezpečně připravit na sex. Pro dospívající je masturbace naprosto přirozená a většinou je první sexuální aktivitou. Ti, kteří masturbují během dospívání, mohou v pozdějším věku sexuální okamžiky více prožívat. Prostřednictvím masturbace se dospívající může naučit různé způsoby stimulace vlastního těla. Tyto zkušenosti pak oceníte v partnerském sexuální životě.

Chlapci se mohou naučit, jak řídit proces ejakulace a jak používat kondomy. Má to hned dvě výhody. První z nich je, že při použití kondomu při masturbaci si nemusí dělat starosti s potřísněním pokoje, protože při ejakulaci zůstane sperma v kondomu. Druhou výhodou je, že se dokonale seznámí s kondomem a jeho použitím. Je to dost významná a praktická zkušenost, neboť si ho bude umět bezpečně nasadit a nebude tak nervózní před pohlavním stykem.

Dívkám, může masturbace poskytnout zkušenost, že stimulace klitorisu bude potřebná i v jejích budoucích sexuálních vztazích. Jen málo žen prožívá orgasmus při vaginální penetraci, ale dosáhnou jej při klitoridální stimulaci. Drážděním klitorisu různou rychlostí a způsoby bude dívka schopná ukázat partnerovi, jak ji nejpříjemněji dovést k orgasmu. Později pak společně mohou vyzkoušet sexuální polohy, které jim umožní stimulaci klitorisu během pohlavního styku.

Praktikování masturbace u obou pohlaví, je zdravé a je prokázáno, že přináší pouze výhody.

Ve společnosti mnohde přežívají dřívější představy o tom, jak škodlivá masturbace může být. Běžnou reakcí, když někoho přistihnou při masturbaci, je "viníka" potrestat a zesměšnit. Takovéto události prožité v dětství mohou zakořenit pocity viny a mohou i ovlivnit budoucí sexuální život. Strach z masturbace může být tak silný, že ji chlapec přestane provozovat. Ze strachu z přistižení ji může provozovat tak rychle, že se mu posune rychlost nástupu orgasmu, což může později v pohlavním životě vyústit v předčasnou ejakulaci. Masturbace v dospívání je důležitá sexuální praxe, kterou je potřeba projít, aby každý mohl dále sexuálně růst.

Masturbace v partnerském vztahu dává prostor ukázat partnerovi správný způsob stimulace pohlavních orgánů k dosažení orgasmu a ukázat, které části těla jim při dotyku přináší největší radost.

 

Pro zasmání:

„Jednou maminka nahlédne do pokoje a přistihne synka, jak onanuje.
Později si ho vezme stranou a vysvětlí mu, že tyhle věci si hodní chlapci šetří, až budou ženatí.
O pár týdnů později se maminka ptá synka:
"Tak co, Honzíku, jak je to s tím problémem, o kterém jsme tuhle mluvili?"
"Bezvadný, už mám našetřeno skoro půl litru!""

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)