Jste zde

DOTAZ: "Při milování se mi nedaří prožít orgasmus"

DOTAZ: "Při milování se mi nedaří prožít orgasmus"

Dobrý den
Ráda bych vás poprosila o radu. Je mi už 23 let a prozatím jsem ještě nezažila orgasmus. Trápí mne to, protože svého partnera velmi miluji a sex se mi s ním líbí. Ale orgasmu jsem dosáhnout nedokázala. Zkoušeli jsme i vibrační kroužek, ale ani ten nepomohl. Nechápu jak je to možné, proto bych vás chtěla poprosit o radu co s tím. Chtěla jsem navštívit i sexuologa ale problém je, že tu není žádný, kterého bych mohla navštívit.

Poznámka:
13.09.2016. Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://www.milovani.cz/contact. Zpráva byla upravena tak, aby nebylo možné zjistit, kdo ji poslal.
Poradna sexuologa 2016.


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Při milování se mi nedaří prožít orgasmus"

Dobrý den.

Děkuji za Váš dotaz a za Vaši důvěru.

Pokusím se vám Váš problém trochu zjednodušit a odstranit napětí, které z Vašeho dotazu přímo vyzařuje. Rozumím tomu, že jste z absence vyvrcholení nešťastná. Nejspíš však (jako vždy) nepůjde o vlastní vrchol, ale o cestu k němu...

Z Vašeho dotazu jení zcela jasné, zda jste podle toho co píšete "Je mi už 23 let a prozatím jsem ještě nezažila orgasmus" vyvrcholení nezažila nikdy nebo jen s partnerem. V tom je totiž zásadní rozdíl. Pokud by se Vám vyvrcholení nedařilo dosáhnout při masturbaci, tedy sama se sebou, pak by to mohl být problém. Řešitelný problém... Předpokládám však, že tím "ještě nezažila orgasmus" myslíte, že jste ho ještě neprožila s partnerem.

Za Váš dotaz jsem rád. K "vyvrcholení při sexu" chodí dotazy pravidelně počátkem týdne, dotazy "Nejsem těhotná?" chodí v neděli. Tento týden jste byla první... Nezlehčuji to, jen se Vám snažím naznačit, že problém, který Vás naprosto oprávněně trápí, se netýká jen Vás, ale i mnoha a mnoha dalších žen a dívek.

Ten problém je zcela jistě v tom, že si myslíte, že orgasmu žena dosahuje nejčastěji při souloži. To je zásadní omyl. Tuto schopnost má tak 1/4 žen a to jen občas!!! Podotýkám, že většinou jsou to ženy zkušené se zkušenými partnery. Samozřejmě jsou ženy, které s vyvrcholením při souloži problém nemají nikdy, ale těch zase není tak mnoho. Patříte tedy nyní do skupiny 3/4 žen, které s vyvrcholením při souloži problém mají. Proto ale nemáte důvod bát se, že to tak bude navždy.

Když si v poradně sexuologa přečtete dřívější dotazy týkající se problémů s vyvrcholením, zjistíte, že dosáhnout při milování orgasmu je technický problém. Muž na dobu soulože potřebné k vyvrcholení ženy většinou nemá dostatek času... Prostě často vyvrcholí dříve, než se to ženě vetšinou teprve začne líbit. Frustrace žen z absence vyvrcholení pramení pak z toho, že právě když se jí začne soulož líbit, muž končí. To by naštvalo každého...

K Vašemu problému. To, že Vás Váš partner nedokáže při souloži uspokojit jste vylepšili, jak píšete "Zkoušeli jsme i vibrační kroužek, ale ani ten nepomohl". Jestli něco muže opravdu dokonale urychlí, pak je to právě vibrační kroužek nasazený na penisu při souloži. Ano, má za cíl vytvořit další vzrušivé podněty pro muže a pro ženu, ale Váš přítel žádné další podněty nepotřebuje a Vám tato forma doplňkové stimulace nestačí... Vibrační kroužek je pro "zábavu" a docela účinná pomoc pro muže trpící "retardovanou ejakulací". To případ Vašeho přítele jednoznačně nebude.

Doporučuji Vám:

  • Zklidněte se, Váš problém je problémem partnerů, kteří se sexem začínají.
  • Nepoužívejte žádnou doplňkovou stimulaci pro vašeho partnera.
  • Přečtěte si na webu články o sexuálním vzrušení, orgasmu a o problémech s jeho dosahováním.
  • Ten problém není ve Vás, ale v přístupu k milování, který jste zvolili.
  • Nepředpokládejte, že vše půjde podle Vašich představ (a podle představ vysledovaných z videa...).
  • Nespěchejte -  čím více budete myslet na to, kdy už TO přijde, tím menší bude šance aby TO přišlo...

Pro začátek začněte s tím, že se s partnerem domluvíte na tom, že on ukáže jak masturbuje Vám a Vy ukážete jak masturbujete jemu. Nehledejte v tom žádnou perverznost z mojí strany. Oba uvidíte co potřebujete k tomu, aby se vyvrcholení dostavilo. Přítel ten problém sice nemá, ale tím, že on to ukáže Vám, odbouráte ostych a Vám nebude připadat nepatřičné masturbovat před ním. Zahajte dlouhou milostnou předehrou a pak si vzájemně předveďte jak masturbujete. Když před ním prožužijete vyvrcholení, uděláte mu velkou radost. Mimochodem - je to erotické přání většiny mužů...

Další pokusy na cestě za Vaším vyvrcholením začněte realizovat po přečtení článku "Proč mají ženy orální sex raději než soulož". Bude Vám jasné, že souloží většina žen vyvrcholení prostě nedosáhne. To ale neznamená, že vyvrcholení nemůže při milování dosáhnout jinak, například orálním sexem. Uvědomte si, že milování (nebo obecně sex) není jen o souloži!!!

Až prožijete orgasmus při orálním milování, nebudete už moci prohlásit, že "prozatím jsem ještě nezažila orgasmus".

Nemá smysl pokračovat ve výčtu toho, co máte nebo nemáte dělat. Vyzkoušejte to, co Vám navrhuji a uvidíte, že to pomůže. Sexuologa zatím nehledejte, poradil by Vám nejspíš pro začátek to samé... Vyzkoušejte jiné, nepenetrační techniky a především orální milování a zcela jistě zjistíte, že i milování se MUSÍ člověk UČIT.

Potřebujete jen trpělivost a pozorného partnera. Bez POZORNÉHO partnera to nepůjde... To by Vám potvrdily ženy (hodně žen), které se "dojíždějí" v koupelně v době, když jejich milenec už po sexu sní krásný sen o tom, jaký je borec...

Jsou ženy, které při souloži nedosáhnou vyvrcholení nikdy a přesto by partnera za své orgasmy hodnotily 10 body z 10 za umělecký a technický dojem...

Neřešte to, že Vaše představy narazily na realitu!!!

Přeji Vám krásné prožívání léčby.

Děkuji Vám za Vaši důvěru.
S úctou Administrátor webu www.milovani.cz


Pokračování korespondence:

Pokračování korespondence

Děkuji za odpověď. S přítelem nás napadlo zda by to nemohlo být ovlivněné antikoncepci. Orgasmus jsem zatím neměla ani při masturbaci jak říkám zatím ještě vůbec. Orální sex jsme zkoušeli také.

ODPOVĚĎ:

Dovolím si reagovat na dotaz, zda by to nemohlo být způsobeno antikoncepcí.

Ano, může to být ve Vašem případě vedlejší účinek antikoncepce, ovšem jen tehdy, pokud se jedná o nějakou formu hormonální antikoncepce. Některé ženy po jejím užívání vnímají snížení sexuální touhy, případně obtížněji dosahují vyvrcholení. Podívejte se do příbalového letáku, který ke své antikoncepci máte přiložen. Tam zjistíte, zda ta konkretní antikoncepce může mít tento dopad na sexuální vzrušení, jako nežádoucí, vedlejší účinek. Pokud tam tato informace bude, pak změňte antikoncepci a uvidíte, zda se dostaví nějaká pozitivní změna.

Zaráží mne spíše informace o tom, že jste orgasmus doposud neprožila ani při masturbaci. Pokud to tak skutečně je, pak Vám doporučuji navštívit Vašeho gynekologa a svěřit se mu se svým problémem. On Vás vyšetří a s výsledky vyšetření Vás nejspíš pošle k sexuologovi. Takovýto problém se nedá řešit korespondenčně. Stejně tak je důležité vyšetření gynekologem, který Vás zná a zaměří se právě na možné gynekologické problémy, které by mohly být příčinou absence vyvrcholení při milování. Doporučuji Vám tento postup a jsem přesvědčen, že informace, že je vše v pořádku, Vám dodá další chuť do výuky stimulace vedoucí k vyvrcholení..., jak jsem naznačil v první odpovědi.

Zajděte k lékaři, nic tím neriskujete.

Děkuji za Vaši důvěru.

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz


Pokračování korespondence:

U gynekologa jsem se už informovala - sice to nepíšou v příbalovém letáku, ale pak doktor mi řekl že to muže byt i antikoncepci, že libido může snižovat a antikoncepci mi změnil. Budu ji zkoušet příští týden poprvé, ale jinak gynekolog řekl ze mi jinak nepomůže a ze s tím nic neudělá, že není sexuolog. Sexuolog tu žádný není, nejbližší je bohužel až v Praze a až tam se mi dojíždět nechce.

ODPOVĚĎ:

Dobrý den.
Děkuji za Vaši reakci.

Antikoncepce může být příčinou snížení libida. Až ji vysadíte (změníte), zjistíte, zda to pomůže. Jen Vás musím upozornit, že pokud budete úpěnlivě čekat na to, že změna se dostaví hned, budete zklamaná.

Stále se musím vracet ke svému návrhu, kdy jsem Vám doporučil učit se s partnerem dávat a přijímat vzrušení. Opravdu je to cesta správným směrem. Mluvte spolu o tom, co se Vám líbí, učte se vzájemně dotýkat a stimulovat. Gynekolog Vám potvrdil, že jste zdravá, sexuolog by se Vás snažil pravděpodobně přesvědčit o tom, že se vzrušení potřebujete naučit přijímat. Nevyhýbejte se žádným technikám, které jsou Vám příjemné a ukažte partnerovi, co se Vám líbí.

Bude to zřejmě trvat déle, ale je to rozumná cesta na jejímž konci bude to, co očekáváte.

K sexuologovi Vám ale stejně doporučuji zajít, ale až vyzkoušíte to, co se Vám snažím navrhnout.

Sexuolog se totiž bude ptát na to, co všechno jste vyzkoušeli a co všechno jste vyzkoušela Vy. Možná je ten problém spojený s nějakým zážitkem, který jste časem vytěsnila z mysli. Pokud tomu tak je, pak je potřeba s ním o tom otevřeně promluvit.

I přes větší vzdálenost se návštěvě sexuologa nebraňte. Může Vám pomoci nalézt příčinu Vašich potíží. Pokud si neporadíte s partnerem, obraťte se na sexuologa. Sezení u něj zase nejsou tak častá, ale může Vám pomoci. Znovu však opakuji, že musíte chtít Vy i partner.

Přeji Vám, aby se Vám podařilo obtíže brzy překonat.

Děkuji Vám za Vaši důvěru.

S úctou Administrátor webu www.milovani.cz