Jste zde

Bolest způsobená gynekologickými problémy

Bolest způsobená gynekologickými problémy

Pokračování článku "Bolest při sexu a po něm".

Pokud není chyba na straně nedostatečného vzrušení při milostné předehře a sexu, může to znamenat i zdravotní problém. Často je to zánět, úraz nebo odření pohlaví, může to však být i pohlavní choroba, případně jiný vážný zdravotní problém. Tady není na co čekat a je nutné v co nejkratším čase navštívit lékaře.

Na straně žen bývá jednou z velmi častých příčin bolestivého sexu vaginální infekce, tedy infekce uvnitř vagíny.

V období, kdy žena trpí gynekologickými problémy, by měl být pohlavní styk jednoznačně tabu.

Vaginální infekce jednoznačně mezi gynekologické problémy patří! Vaginální infekce můžeme zařadit mezi sexuálně přenosné nemoci - pohlavní choroby nebo mezi zdravotní problémy týkající se ženské vagíny. Infekcí se od ženy může velmi snadno nakazit i její partner. Léčba ženy se pak právě kvůli tomuto "předávání infekce" protahuje a komplikuje. Navíc je zde riziko, že promiskuitní nakažený muž může nákazu dále šířit mezi své další partnerky a milenky...

Někdy stačí zajít za svým praktickým lékařem a ten Vám určitě poradí nebo vás pošle za specialistou. Jen připomínám, že pro muže je to urolog a pro ženy gynekolog. Rozhodně takovéto problémy nepodceňujte a neodkládejte jejich řešení. Čekání "až to přejde", může ohrozit Váš život a zdraví a případně ohrozit i partnera. Některé problémy pak mohou mít i doživotní komplikace a případně i ohrozit u žen probíhající nebo budoucí mateřství. Některé dlouhodobé záněty a pohlavní choroby bývají příčinou neplodnosti mužů i žen.

Důvodů proč sex bolí však může být více - nejčastěji poševní infekce, nedostatečná lubrikace (zvlhčení), alergické reakce, fyzické poranění, nezahojené jizvy po chirurgických zákrocích, onemocnění močového měchýře. Problémy nemusí být jen fyzického rázu, naprosto srovnatelné jsou i psychické problémy, bloky nebo zábrany v sexu. Úplně na závěr ponechávám sexuálně přenosné nemoci - pohlavní choroby, které jsou na vzestupu a to především mezi mladými lidmi. Těmito a dalšími důvody se zabývá článek "Bolest při sexu a po něm".

Další běžné příčiny bolesti při styku zahrnují gynekologická onemocnění, jako jsou

  • Zánět vestibulárních žláz u poševního vchodu
  • Vaginismus - mimovolné kontrakce vaginálních svalů, které mohou způsobit, že pohlavní styk je bolestivý - nebo dokonce zcela nemožný
  • Vulvodynie - nevysvětlitelné, nespecifické bolesti vulvy, které jsou často vnímány jako intenzivní pocity svědění nebo pálení.
  • Dyspareunie - nepříjemné až bolestivé pocity ženy během soulože.

 

Články s podobnou tematikou

(AK)(Z)