Jste zde

DOTAZ: Manžel ztratil zájem o sex

DOTAZ: Manžel ztratil zájem o sex

Dobrý den, jsem s manželem již od 16 let, máme dvě dospělé děti v sexu nebyl nikdy žádný problém. Manželé jsme již 25 let, během posledních třech let začal zájem o sex z manželovi strany opadat takže postupem času jsem byla já ta, která sex vyžadovala. Situace je nyní taková, že se milujeme třeba jen jednou za tři měsíce manžel tvrdí že na sex nemá chuť, když jsem s ním o tom mluvila říkal že mě miluje že se mi bude po intimní stránce více věnovat a uspokojí mě orálně, ale já nechci milování když se ho nemohu ani dotknout, chci sex se vším všudy.

Řekl, že mě miluje, že mi není nevěrný a ani nemasturbuje a ať si tedy najdu milence, ale tak, aby o tom nevěděl. Milence samozřejmě nechci, sex s manželem mě vždy uspokojil, nyní masturbuji. Manželovi je 47let. Nemůže být vše jinak? Za posledních pár let jsem dost přibrala a kila se mi nedaří shodit. Nemůže to být ten pravý problém, že ho nepřitahuji i když toto popírá?

Děkuji za radu.

Poznámka:
Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://www.kamasutra.cz/contact.
Poradna sexuologa 2017.


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Manžel ztratil zájem o sex"

Dobrý den.
Děkuji za Vaši důvěru a za Váš dotaz.

Problém, který Vás trápí je v dnešní době problémem mnoha manželství. Nejspíš podobný problém trápil i ženy a muže dřívějších generací, jen se to tehdy nejspíš tak moc neřešilo. Také nebylo se kde zeptat a sexuální problémy byly tak trochu tabu... Tím nechci naznačit, že se jedná o stav který je přirozený a není třeba ho proto řešit... To rozhodně ne!!!

Sexuální potřeba partnerů v průběhu života kolísá, mění se, snižuje, zvyšuje nebo až vytrácí. To přirozené je. Není však žádný důvod tento stav nějak neřešit. Je potřeba si o problémech společně otevřeně promluvit. Opravdu otevřeně. Jste spolu 25 let a tak není nejmenší důvod se stydět o sexu a jeho potřebě vzájemně otevřeně mluvit. Mnoho lidí se však stydí, nebo se nikdy o sexu společně nebavili. To nejspíš nebude váš případ a to je dobře.

Přestože jste spolu už o problému dříve mluvili, udělejte to znovu. Znovu si vysvětlete jak na tom oba jste. Znovu si řekněte, co by se vám líbilo a co potřebujete a co od sebe vzájemně očekáváte a potřebujete.

Pokud muž ženě navrhne milence, pak to samozřejmě většina mužů myslí jako gesto a řešení krajní nouze. Milenec totiž není jen o sexu, ale může být a bývá hrozbou pro citovou stránku vztahu.

Pokud manžel říká, že "na sex nemá chuť", nejspíš tomu tak bude. Je však otázkou, zda tím pravým důvodem není spíš problém s erekcí a tedy obava ze selhání. To musíte vědět oba dva, zda je tato úvaha správná. Řešením by v tomto případě bylo zajít k lékaři a nechat si předepsat léky na podporu erekce...

Píšete: "Řekl, že mě miluje, že mi není nevěrný a ani nemasturbuje.." a já bych mu to věřil... Řada mužů se v jeho věku s podobnými pocity setkává. Jejich sexuální potřeba se snížila a mnohdy se blíží nule... Je však potřeba toto období zdárně překonat a ne se na tomto stavu zahnízdit...

Pokud Váš manžel říká, že Vás miluje a že se Vám bude po intimní stránce více věnovat a uspokojí Vás orálně, dá se předpokládat, že to myslí vážně. V tom případě by to bylo řešení, které by mohlo vyhovovat oběma. Problémem je, že Vy nechcete milování při kterém se ho nemžete ani dotknout a vzrušovat ho. Rozumím tomu, že chcete sex se vším všudy, problémem však může být, že Váš manžel toho prostě nemusí být schopen. Nepovažoval bych to za zas tak velký problém. Prostě se budete milovat 1:0. Pokud by chtěl i on, řekne si o to... nepochybuji o tom. Toto je řešení, které může překonat období, kdy jeden z partnerů nemá o sex tak vysoký zájem jak ten druhý. Přece to neznamená, že byste ho nemohla hladit nebo se ho dotýkat. Jen nejspíš nestojí o to, aby se Vaše snažení vůči němu dotáhlo do konce.

Promluvte si o této variantě a najděte takové řešení, které se bude líbit vám oběma. Co by za takovou nabídku dala velká skupina žen, které takové návrhy od manžela už nedostávají a ten se jakémukoli doteku nebo sexuální aktivitě vyhýbá "jako čert kříži..."

Píšete: "Nemůže být vše jinak? Za posledních pár let jsem dost přibrala a kila se mi nedaří shodit. Nemůže to být ten pravý problém, že ho nepřitahuji i když toto popírá?"

To, že jste nějaké to kilo přibrala je samozřejmě změna, která je vidět a logicky se nabízí jako vysvětlení. Nemyslím si však, že by to byl důvod pro který ho sex neláká. Víc to možná trápí Vás než jeho. Nejspíš máte pocit, že ho už tak nepřitahujete. I když se Vám nedaří nadváhu shodit, stále máte šanci to změnit. Nejdříve si ale řekněte, že to budete dělat kvůli sobě a ne kvůli tomu abyste ho více přitahovala. Pak Vám i hubnutí půjde snadněji.

Navrhuji Vám změnit manželský sex z toho klasického na "sex pro pokročilé"... Prostě jeden den nechte manžela by Vás miloval tak, jak sám uzná za vhodné a dovolte si sex takový, jaký bude chtít on. Tedy klidně 1:0, třeba orálně. Příště si role vyměňte a Vy mu udělejte například tantrickou masáž lingamu. Možná budete překvapená, že ho to vzruší a zaujme. Tato rada už "zabrala" u mnoha manželských párů, které začaly mít problémy se vzájemnou sexuální potřebou. Nebojte se toho. Je lépe se milovat postupně než vůbec nebo z "donucení". Věřte tomu, že najdete svůj rytmus, který Vám bude oběma vyhovovat.

Když mezi "nové" milování 1:0 zařadíte občas i to "klasické", na které jste byli zvyklí dříve, může váš společný sexuální život vydržet i do sta let... a déle... Neznamená to, že se musíte v 1:0 střídat rovnoměrně. Klidně si můžete dvolit 2xVy a jednou on. Nebojte se toho, sexuální potřeby se mění a vyvíjí. Za nějakou dobu to může být klidně naopak...

 

Děkuji Vám za Vaši důvěru.(
S úctou Administrátor webu www.milovani.cz.