Jste zde

Dlaně, ruce, paže, loketní jamky - erotogenní zóny

Dlaně, ruce, paže, loketní jamky - erotogenní zóny

Hlavní téma: "Sexuální vzrušení".
Volné pokračování článku "Erotogenní zóny mužů a žen - společné pro obě pohlaví".

Dlaně, ruce, paže, loketní jamky především patří mezi erotogenní zóny ženy. Jsou však i muži, kteří doteky a laskání těchto částech těla vnímají jako velmi příjemné až vzrušující. Především je ale hlazení a laskání dlaní, rukou, paží, nebo loketní jamky velmi příjemné a vzrušující pro ženy. Už proto by to měl vědět každý muž!!!

Mnoho žen má rádo jemné dotyky směřující od dlaní, podél ramen až k podpaží. Dotyk na vnitřní straně ruky působí, podráždění nervových drah, což přináší pocity při kterých prožíváte jemné vlny příjemného vzrušení (až jde mráz po zádech...).

Mnoho doteků a technik v těchto erotogenních zónách je využíváno při masážích. Cílem v tomto případě není ženu vzrušit, ale navodit jí příjemné pocity a hlubokou relaxaci. Pokud jsou podobné doteky použity při masážích erotických nebo tantrických, je pravděpodobné, že se dostaví i pocity spojené se vzrušením.

Zvláště jemný pohyb konci prstů, kdy jemně podráždíme nervová zakončení na kůži vnitřní strany paže konečky nehtů patří mezi velmi silné erotické podněty. Dlaně mají, podobně jako oční víčka, velké množství nervových zakončení. Dlaň je jednou z velice silných, ale opomíjených erotogenních zón na ženském těle. Některé ženy erotický polibek na ruku, mazlení a hlazení dokáže ženu nenápadně vzrušit a připravit ji na další podněty. Vynalézavé jemné krouživé dotyky na dlani a na zápěstí a nad ním směrem od dlaní k podpaží dokáží navodit velice silnou erotickou atmosféru. Přitom je to nenápadná až cudná důvěrnost, která, je-li prováděna decentně nikoho nepohorší ani na veřejnosti.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)