Jste zde

Ájurvédské masáže pro zdraví a krásu DP 01

Ájurvédská masáž základní, poloviny těla a celého těla.

Ájurvédské masáže pro zdraví a krásu

Ve třech relaxačních dnech si postupně dopřejete:

Základní ájurvédskou masáž (1 hodina)
Ájurvédskou masáž poloviny těla (1,5 hodiny)
Ájurvédskou masáž celého těla (více jak 2 hodiny)
Pokaždé masáži budete mít připraveno malé občerstvení a pitný režim.

Základní ájurvédská masáž je technika při které dochází k celkové harmonizaci těla, duše i mysli. Masáž dodává vitalitu a blahodárně regeneruje tělo, díky prováděné masážní technice a olejům zpomaluje proces stárnutí.

Ve zkratce o základní ájurvédské masáži:
Základní ájurvédská masáž se provádí na volné tělo a má tři části:
- zklidnění a ztišení
- uvolnění zad, křížové oblasti a kyčlí
- uvolnění krční páteře, ramen a šíje

1. První část masáže je zaměřena na zklidnění a ztišení. Vydáte se při ní "cestou dechu" za vnitřním klidem. Masírovaný se položí na záda a masér ho přikryje na celém těle. Masáž začíná zklidněním dýchání a aromaterapií za použití esenciálního oleje, který se nanese na horní části hrudníku v oblasti klíčních kostí, ramen a krku. Vnímáte účinky aromaterapie a soustředíte se na dýchání. Pak následuje jemná masáž hlavy s uvolnění lymfatického systému hlavy, krku a horní poloviny těla. Masážní techniky jsou jemné, používá se při nich směs přírodních esenciálních olejů. Cílem je uvolnit napětí a stres a ztišit mysl. Masáž pokračuje tlakovou masáží nohou s cílem uvolnit svalové napětí a pomocí stimulace reflexních bodů ovlivnit funkci vnitřních orgánů a energetických drah. Používají se horké esenciální oleje připravené podle potřeb Vašeho těla. Masírovaný může v této části masáže usínat. Neměl by se tomuto pocitu bránit, měl by jej v klidu přijímat. Masáž hlavy a nohou trvá přibližně 1/2 hodiny. Masér při této části masáže sedí nejdříve za hlavou, pak u nohou.

2. Druhá část masáže je zaměřena na uvolnění zad, křžové oblasti a kyčlí. Používají se při ní horké přírodní esenciální oleje připravené podle receptů a postupů v aromaterapií. Masírovaný se otočí na bříško, masér ho přikryje od pasu dolů. Následuje odblokování zad, masáž energetických bodů na zádech, tlaková masáž oblasti okolo páteře. Po uvolnění křížové oblasti zad následuje jemná celková masáž zad. Jedná se o jemnou zklidňující techniku, která uvolní mysl i svalové napětí. Veškeré techniky jsou opakovány 9x. Na závěr, pro vyrovnání energií, položí masér levou ruku na srdeční oblast a pravou ruku na křížovou oblast zad masírovaného.

3. Třetí část masáže je zaměřena na uvolnění krční páteře, ramen a šíje. Používají se při ní horké přírodní esenciální oleje a lokální aromaterapie. Masér provede masáž ramen, šíje a krku se zaměřením na uvolnění lymfatických cest a uzlin. Pomalými a důraznými technikami je dosaženo uvolnění a ztišení. Masáž je zakončena položením rukou maséra na ramena masírovaného. Po masáži je masírovaný otřen od zbytků nevstřebaného oleje a může se obléknout a jít odpočívat do čajovny, nebo si může chvíli lehnout. Tím končí základní ájurvédská masáž..

Masáž ovlivňuje lymfatický systém, celulitídu, zklidňuje mysl a odstraňuje blokaci svalů. Jedná se o masáž, která je určena široké veřejnosti a řeší většinu běžných zdravotních problémů, kvůli kterým lidé na masáže chodí. Při této masáži nejsou používány techniky pro navední stavu hluboké relaxace a práce s vnitřní energií je pouze na základní úrovni. Proto je tuto masáž možné chápat jako hluboce uvolňující a relaxační.

V každém případě je vhodná pro seznámení se s ájurvédskými masážními technikami a postupy, neboť další ájurvédské masáže vycházejí z většiny postupů a technik použitých v základní masáži a dále je rozšiřují.

V ájurvédské masáži poloviny těla je navíc oproti Základní ájurvédské masáži provedena masáž rukou, energetické kruhy (ruka, rameno záda, hýždě, ruka), masáž nohou a spojení horní a dolní poloviny těla pomocí dlouhých tahů zakončené závěrečným vyhlazením energií zadní části těla.

Ájurvédská masáž celého těla ve své třetí části využívá většinu technik a tahů které byly použity na zadní části těla. navíc je provedena reflexní masáž břicha a lymfatická masáž hrudníku. Dá se říci, že jednotlivé ájurvédské masáže na sebe navazují a postupně gradují až do ájurvédské masáže celého těla, která je jak svojí komplexností, tak i svým rozsahem jedna z nejpříjemnějších a nejúčinnějších masáží, které se předávají z generace na generaci. Kterákoli z ájurvédských masáží je však natolik propracovaná, aby přesně splnila cíle, které si klade.

REKAPITULACE

  • služby jsou poskytnuty pro jednu osobu 
  •  Ve třech relaxačních dnech si postupně dopřejete:
    • Základní ájurvédskou masáž (1 hodina)
    • Ájurvédskou masáž poloviny těla (1,5 hodiny)
    • Ájurvédskou masáž celého těla (více jak 2 hodiny)
  • Pokaždé masáži budete mít připraveno malé občerstvení ve formě nápojů, čajů a ovocného poháru.