Jste zde

Je orální sex antikoncepční metoda?

Je orální sex antikoncepční metoda?

Volné pokračování článku "Orální sex".

Orální sex je běžnou sexuální praktikou. Mnoho mužů již pochopilo, že je to cesta k nejbezpečnějšímu dosažení orgasmu u většiny žen. S jeho zařazením do běžného sexuálního života partnerů se však také logicky objevují i otázky, jak je orální sex bezpečný z pohledu rizika nežádoucího otěhotnění i ochrany před nákazou pohlavními chorobami.

Tak se na orální sex podíváme z pohledu rizika nežádoucího otěhotnění.

Hned na úvod si ujasněme, že při samotném orální sexu nemůže dojít k nechtěnému otěhotnění a proto je možné tuto praktiku u heterosexuálních párů možné považovat za bezpečný působ sexuální aktivity. Nedá se přímo mluvit o antikoncepci, ale z pohledu nežádoucího otěhotnění je to bezpečná sexuální praktika. Samozřejmě, pokud dodržujete určité zásady!!!

Aby mohlo dojít k početí, musí se spermie z penisu dostat do dělohy nebo až do vejcovodu kde může dojít k oplodnění vajíčka. U lidí, neexistuje žádná souvislost mezi trávicího ústrojí a reprodukční systém a pokud se spermie při orálním sexu dostane ústy ženy do jejího trávícího traktu, jsou znehodnoceny a zaniká jejich schopnost oplodnění působením kyselin a žaludečních šťáv v žaludku a v tenkém střevě. Jsou zde rozloženy, stráveny a následně jsou pak absorbovány jako zanedbatelné množství živin.

Při orálním sexu existuje nebezpečí oplodnění - zanesení ejakulátu do oblasti vulvy na prstech, rukou nebo jinými částmi těla, které se dostanou do kontaktu s ejakulátem. Proto rozhodně není vhodné se líbat hned po té, co muži žena provedla orální sex a muž ejakuloval do jejích úst nebo na její tvář. Líbat se můžete, ale nesmíte pak již pokračovat v dalším orálním sexu. Pokud by totiž muž následně prováděl orální sex ženě, mohlo by dojít k přenosu spermatu z jeho úst do ženiny pochvy a nebezpečí otěhotnění by pak bylo možné.

Dalším rizikem je nebezpečí zatečení ejakulátu z těla ženy do oblasti vulvy. Není to zase až tak nereálné! Po ejakulaci má sperma teplotu lidského těla a je relativně husté a "lepí". Žena ho ale na těle prakticky necítí. Po nějaké době, která bývá okolo 5-ti minut, husté sperma začíná "řídnout" a má tendenci gravitací po těle stékat směrem dolů. Velmi snadno pak může po těle stékat až do oblasti třísel nebo kamkoli jinam. Právě tehdy nastává nebezpečí jeho zatečení do vulvy. Může se také stát, že aniž by si to partneři uvědomili, může dojít ke kontaminaci rukou, úst nebo jiných částí objímajících se těl milenců a při pokračování milování pak k zanesení spermatu do pochvy.

Nejsnadněji k tomu může dojít při stimulaci ženského pohlaví spermatem potřísněnou rukou nebo při orálním sexu. Sperma se však může přenést i otěrem potřísněné části těla o stehna, třísla nebo bříško ženy, odkud se pak další sexuální aktivitou snadno může dostat až do pochvy. Tam už se sperma vyzná a ví, co má dělat ....

 

(AK)(Z)