Jste zde

Anilingus - orálně anální stimulace

Anilingus - orálně anální stimulace

Pokračování článků "Anální sex" a "Orální sex".

Sexuální praktika analingus, někdy také nazývaná jako anilingus, "temný polibek" nebo rimming, je v podstatě sexuální praktika orální stimulace anální oblasti konečníku partnera nebo partnerky jazykem a ústy. Je to technika využívaná při stimulaci mužů i žen. Může být prováděna heterosexuálními, homosexuálními i lesbickými páry. V další části článku a v jiných článcích s touto tematikou budu pro orálně anální stimulace používat pojmenování anilingus.

Patří mezi sexuální praktiky, které lidstvo zná od nepaměti, není to tedy žádná "novinka". Tato technika bývá prováděna i jako jedna z forem sexuální předehry a přistupují k ní homosexuální i heterosexuální páry. Zahrnuje rozličné druhy technik, včetně líbání, lízání anální oblasti i zasunování jazyka do konečníku. Rozkoš vzniká díky dráždění nervových zakončení v oblasti análního svěrače.

Je vyhledávána jak muži, tak i ženami a obě pohlaví ji mohou považovat za velmi vzrušující ať již jsou v roli dávajícího nebo přijímajícího partnera. Pro některé muže a ženy je tato oblast silnou erotogenní zónou a tato technika jim přináší velmi silné vzrušení. Někdy je tato orální stimulace využívána jako úvodní fáze navozující uvolnění a sexuálního vzrušení před další sexuální praktikou a to před masáží prostaty nebo před análním sexem. Pokud je tato orální stimulace prováděna za dodržení maximální možné čistoty, pak je obecně přijatelná pro lidi, kterým přináší rozkoš nebo uvolnění.

Techniky orální anální stimulace konečníku jsou známé a využívané i v tantře. Tyto techniky bývají součástí tantrické sexuální meditace určené pro páry které se říká "Třináctá komnata". V tantrické praxi jsou součástí párových technik, které jsou prováděny výhradně mezi intimními partnery.
 Nejsou součástí techniky, které se říká "Masáž "Třinácté komnaty" a "Léčení rozety"".

Anilingus je jedna z okrajových sexuálních praktik. Ani v dnešní době není příliš popularizovanou technikou, to ale neznamená, že se o ní neví nebo že po ní muži i ženy netouží. Hlavním problémem je vzájemný stud nebo jeho odmítnutí jedním z partnerů. Když se oprostíme od pro mnoho lidí nepředstavitelné situace, kdy by měli orálně stimulovat partnerovi nebo partnerce konečník a jeho okolí, může anilingus poskytnout přijímajícímu až nezvykle velké množství nádherných pocitů. Konečník přímo souvisí s hrází a ta a její okolí, včetně konečníku je silně inervovaná. Velké množství nervových zakončení je citlivé na doteky a dráždění a je vlastně takovou "utajenou" erotogenní zónou. Pokud jsou tato místa stimulována hlazením nebo jemným dotekem jazyka, mohou vzniknout docela příjemné pocity. Mnohdy i v dlouhodobých partnerských vztazích si někteří partneři nedovedou představit, že by si tuto techniku mohli dovolit přijmout. Na vině bývá nejčastěji stud a představa, že by mohli být pokládáni za zvrhlíka. Podobně se pak dívají na partnera nebo partnerku, kteří se o něčem takovém jen zmíní a nedejbože pokusí. Podmínkou pro vyzkoušení této techniky je dostat se přes všechny zábrany a přijmout anilingus jako intimní vzrušující a praktiku mezi partnery - milenci. Nemusí vás zrovna nadchnout, ale někdy ji můžete přijmout už jen proto, že po ní touží ten druhý v páru. Na oplátku přece můžete chtít zase něco nového i vy. Teď nemyslím zrovna nové boty ....

Lidská sexualita však má mnoho podob a tváří. Dopředu něco odsuzovat bez vlastní zkušenosti není správné. Přitom zrovna tato technika nepatří mezi ty, které by musely být bez váhání zamítnuty. Pokud jste zvědaví a schopní přijmou od partnera něco nového, pak možná zjistíte, že je nejvyšší čas změnit názor. samozřejmě je potřeba si dopředu vysvětlit, jaká budou vzájemná pravidla a co všechno by mělo takovéto stimulaci předcházet. Také je potřeba o těchto technikách něco vědět!

Sexuální úchylky spojené s touto praktikou

Někteří muži, ale i ženy vyhledávají anilingus i ve formě lízání konečníku a jeho okolí za účelem "čištění zadnice".  Pokud je orální stimulace análu prováděna z jiných důvodů, je možné ji považovat za úchylku zaměřenou na výkaly. Omezená skupina lidí nachází sexuální uspokojení v orální stimulaci análu i za okolností, kdy hygiena této oblasti není dodržována nebo je cíleně neudržovaná. V takovémto případě se pravděpodobně jedná o jev, který psychopatologie označuje jako:

Všechny výše uvedené sexuální úchylky se objevují opravdu výjimečně. Proto není třeba se obávat toho, že váš partner nebo vy trpíte sexuální úchylkou, když vás láká představa orálně anální stimulace.

Základem je hygiena

Hlavním důvodem studu nebo i odporu k orální stimulaci konečníku a jeho okolí je představa že se budete laskat nebo se dotýkat něčeho nečistého. Přitom čistota by při milování měla být vždy zásadní přípravou na jakékoli sexuální praktiky. Pro orální stimulaci konečníku a jeho okolí to platí samozřejmě ještě víc, jak pro klasický orální sex prováděný muži nebo ženě. Hygiena těchto oblastí by měla být prováděna důsledně a to s použitím antibakteriálního mýdla. Je vhodné hýždě, konečník i třísla a pohlaví omýt několikrát teplou vodou s použitím antibakteriálního mýdla nebo sprchového gelu. Vhodné je i jemně zasunout do konečníku prst s naneseným mýdlem a pokusit se tak očistit i úvodní část konečníku stahovanou svěrače, Musíte svěrač trochu uvolnit a pak to půjde. Zároveň si uvědomíte, jaké napětí svěrač v této oblasti vytváří a jak silné je jeho sevření. Když se oblasti konečníku budete chvíli věnovat a důsledně ji omyjete, pak bude stejně čistá a bez jakéhokoli zápach jako kterákoli jiná část vašeho těla. Bližší informace naleznete v článku "Jak se na analingus připravit".

Jak se anilingus provádí

Při sexu se nedá spěchat. Nedovedu si představit zahájení sexu jakoukoli formou análního vzrušování. Tato praktika přichází do úvahy až tehdy, když už jsou oba partneři dostatečně vzrušeni a jsou tedy i vstřícní něčemu novému. Jak již jsem navrhoval, je možné tyto hrátky naznačit při společné koupeli, ale ani při následné milostné předehře před milováním by nebylo vhodné se hned vrhnout na orální laskání konečníku. Je prostě potřeba se vhodně naladit, uvolnit, vzrušit a pak teprve nenásilně a pomaličku přejít i ke vzrušování a laskání těchto "zakázaných partií". Proto je vhodné začít s klasickou milostnou předehrou, hlazením, laskáním prsou, polibky, laskáním erotogenních zóna pomaličku přejít na laskání a orální vzrušování lingamu nebo joni. Někdy orální sex s lehounkými doteky na hrázi a konečníku dokáže připravit a vzrušit natolik, že prodloužení laskání z pohlaví na hráz a dále bude naprosto přirozené... Pokračování článku o orální anální stimulaci "Jak provádět orální anální stimulaci - anilingus" naleznete ZDE.

 

Poznámka:

Analingus, anilingus ("temný polibek") nebo rimming = orální stimulace anální oblasti a konečníku partnera nebo partnerky.
Analingus je složenina slov anus, tj. konečník (řiť) a lingua, tj. jazyk. Její další názvy jsou též analinctus (z latiny) či rimming (převzato z angličtiny).

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z) (L)

Štítky: