Jste zde

Nefritové vajíčko, "yoni vajíčko", "energetické vajíčko"

Nefritové vajíčko, "yoni vajíčko", "energetické vajíčko"

Pokračování článku "Erotické pomůcky".

Nefritové vajíčko je sexuální pomůcka využívaná ženami možná už tisíce let. Nefritové vajíčko má většinou vejčitý či oválný a symetrický tvar. Jeho běžná délka bývá okolo 3-4,5 cm a běžný průměr 2-3 cm. Pro svůj tvar, velikost a vzhled může připomínat vejce. Někdy se této sexuální pomůcce říká "energetické vajíčko" a v tantře se můžete můžete (v souvislosti s nefritovým vajíčkem) setkat s pojmem "yoni vajíčko" (yoni = vagina). Tyto názvy vycházejí z toho, že se využívá pro posilování svalstva pánevního dna a pomáhá zvyšovat sexuální energii v první čakře.

Z historie je známá tantrická technika posilování svalů pochvy (joni) pomocí vloženého nefritového vajíčka. Při ní se žena učila posouvat vajíčkem dovnitř a ven pochvy a tím posilovala poševní svaly a svaly pánevního dna. Vejčitý tvar nefritového vajíčka ženě umožňuje naučit se rozlišování stahování svalů a cílenému posouvání vajíčka uvnitř pochvy. Díky tomu pak byla schopna uspokojit muže nevšedními tantrickými technikami.

Nefrit Ca2(Mg,Fe)5(Si4O11))2 je drahokam. V mnoha zemích je nefrit považovaný za "posvátný kámen". Tvrdost nefritu je mezi 6,0 a 6,5 Mohsovy tvrdosti, je tedy poněkud měkčí jako křemen. Patří do skupiny amfibolů, má hustotu 2.9-3.03, index lomu 1,654-1,667, většinou má tmavozelenou barvu, vzácně se nachází bílý. Často se plete s jadeitem a i Číňané mají pro oba kameny stejné pojmenování. Nachází se na Sibiři, v Číně, v Polsku, v Švýcarsku, v Austrálii, na Novém Zélandu. Nejvíce se těží v Britské Kolumbii v Kanadě.

O nefritu se také říká, že má léčivé účinky. Už staří Číňané si z nefritu vyráběli číše, ze kterých pili, protože věřili v jeho očistnou sílu. Oblíbené byly i nejrůznější druhy šperků a amuletů, kterým se přikládaly léčivé účinky, např. detoxikace organizmu, léčení zánětů ledvin i močových cest. V duševní oblasti se věří, že nositel nefritu nabude duševního klidu a vyrovnanosti, získá klidný a nerušený spánek, uleví se mu od bolesti hlavy, tlumí agresivitu a pomáhá utišit žal. Používání nefritových vajíček pro posilování ženské joni propagoval i taoistický mistr Mantak Chia. Proto je touto pomůcka rozšířená a oblíbená nejen v Číně, ale i v Thajsku.

Tato pomůcka pro ženy se původně se vyráběla výhradně z posvátného nefritu. V některých zemích a pro různé obřadní a tantrické účely se však používaly a používají joni vajíčka vyrobená také z jiných polodrahokamů.

V dnešní době se dají zakoupit vajíčka nejen z nefritu, ale i z dalších polodrahokamů. Není rozumné pořizovat vajíčka extrémně rozměrná. Ta se často používají ke stimulaci dlaní rukou a pro masáže drahými kameny. Pro posilování svalstva pánevního dna jsou vhodná "vajíčka" o velikost délky okolo 3-4,5 cm a průměru 2-3 cm. Pro "začátečníky" se doporučuje volit kameny raději menší.

Pokud přemýšlíte, jaký polodrahokam je nejlepší, pak zvolit nefrit bude tou nejtradičnější volbou. Na posilování svalů pánevního dna skrze svaly pochvy však nemá volba polodrahokamu až tak zásadní význam. Polodrahokamy se totiž , z pohledu energií, spojují s jejich léčebnými účinky a fyzikálními vlastnostmi. Tou nejzásadnější bude hmotnost, které je u každého polodrahokamu trochu jiná. Stejně velké vajíčko může mít totiž díky jinému použitému polodrahokamu jinou hmotnost.

Každý polodrahokam je také spojovaný s jinými léčebnými vlastnostmi, které mu za staletí byly přisouzeny. Mnoho žen si proto pořizuje joni vajíčka z různých polodrahokamů a používají je podle toho, co zrovna "potřebují řešit". Setkat se tak můžete s vajíčky vyrobenými nejen z nefritu, ale také z růženínu, červeného jaspisu, obsidiánu, karneolu nebo křišťálu. Pro mnoho žen však může být rozhodující cena takového joni vajíčka a proto se v dnešní době můžete běžně setkat i s vajíčky vyrobenými z lékařského nerezu nebo dokonce nerozbitného tvrzeného skla. Svůj základní účel - posilování svalstva joni splní všechny, pro "čisté svědomí" a "cenný pocit jistoty" však neuděláte chybu s žádným skutečným polodrahokamem. Jen jeho cena může být až "závratná"...

Poznámka:

Energetické a léčebné vlastnosti polodrahokamů vychází z tradice a "posvátnosti" polodrahokamů. Vlastnosti jsou identické s vlastnostmi polodrahokamů které se využívají pro výrobu šperků, amuletů a posvátných předmětů. Pro představu se s těmito vlastnostmi můžete seznámit v článku "Polodrahokamy používané pro výrobu erotických pomůcek".

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)