Jste zde

Maca (Lepidium meyenii)

Maca (Lepidium meyenii)

Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

icon-macaMACA

Maca (Lepidium meyenii) obsahuje výživný komplex látek dodávajících tělu energii, má omlazují účinky a stimuluje správnou tvorbu hormonů. Poskytuje tělu dostatek zinku, který je jednou ze základních surovin pro tvorbu pohlavních hormonů.

http://guaranaplus.cz/
https://eshop.guaranaplus.cz.
https://exoticherbs.cz.

CO JE MACA?

Maca horská (Lepidium meyenii) je brukvovitá rostlina rostoucí v nejtvrdších podmínkách peruánských And. Domorodí Peruánci používají její kořen nejen jako jídlo, ale také jako přírodní lék na podporu plodnosti, vytrvalosti, vitality, síly a sexuální energie.

Ve velké nadmořské výšce v půdě bohaté na sopečné minerály odolává mrazivým teplotám, prudkým poryvům větru a intenzivnímu slunečnímu záření. Rostlina tvoří 15-30 cm dlouhou řepovitou bulvu nápadně připomínající tuřín. Její zbarvení je proměnlivé od bílé přes nažloutlou, načervenalou až fialovou. Listy jsou růžicovitě uspořádané, až 35 cm dlouhé.

Příběhy o schopnosti macy podporovat potenci se do Evropy dostaly po roce 1500 po dobytí Jižní Ameriky. Španělé ve zdejších tvrdých podmínkách zdravotně strádali a neplodnost postihovala je i jejich dobytek. Šlo o důsledek vysoké nadmořské výšky v Andách. Domorodci jim poradili přidat do jídelníčku macu a krmit jí i dobytek. Výsledky byly tak dramatické, že mnoho z prvních písemných záznamů dochovaných v andském regionu obsahuje pasáže o mace. Zajímavé jsou historické poznámky uvádějící, že dobyvatelé začali požadovat macu namísto zlata.

POZORUHODNÉ ZDRAVOTNÍ ÚČINKY

Tradiční medicína macu používá pro léčbu neplodnosti, anémie a zlepšení fyzické odolnosti. Moderní studie zaměřené na zkoumání adaptogenních schopností macy odhalily, že její potenciál je ještě vyšší, než věhlas získaný za mnohá staletí jejího užívání.

Maca je adaptogenní bylina známá také jako „peruánský ženšen“. Obsahuje 31 různých minerálů a komplex 60 fytonutrientů, mezi nimi 19 aminokyselin, 4 alkaloidy, 20 mastných kyselin a směs vitamínů C, E, B1 a B2. Je vynikajícím suplementem pro endokrinní systém, pomáhá činnosti hypofýzy, nadledvinek a štítné žlázy. Maca má schopnost regulovat hladinu klíčových hormonů a studie prokázaly silný pozitivní vliv na celkovou vitalitu.

 • CHRÁNÍ BUŇKY PŘED OXIDAČNÍM STRESEM
 • STIMULUJE ROZVOJ  IMUNITNÍHO SYSTÉMU
 • UDRŽUJE NORMÁLNÍ ÚROVEŇ CUKRU V KRVI
 • REGULUJE KREVNÍ TLAK DO NORMÁLNÍCH HODNOT
 • POSILUJE ZDRAVÍ SRDCE A CÉVNÍHO SYSTÉMU
 • ZVYŠUJE PEVNOST KOSTÍ A ODOLNOST ZUBŮ
 • VYŽIVUJE POKOŽKU, VLASY A NEHTY
 • UPRAVUJE TRÁVENÍ A LÉČÍ NECHUTENSTVÍ
 • PODPORUJE NERVY A VÝKON MOZKU
 • NAVOZUJE POHODU A LEPŠÍ SPÁNEK
 • ROZDMÝCHÁVÁ ZDRAVOU SEXUÁLNÍ TOUHU
 • BALANCUJE HLADINU HORMONŮ U ŽEN
 • TLUMÍ PREMENSTRUAČNÍ OBTÍŽE
 • POZITIVNĚ OVLIVŇUJE KVALITU SPERMATU
 • NABÍJÍ TĚLO ENERGIÍ A ZAHÁNÍ ÚNAVU
 • CO ZNAMENÁ, ŽE JE MACA ADAPTOGEN?

Termín adaptogen byl poprvé definován v roce 1947 ruským farmakologem Nikolajem Lazarevem. Uvádí adaptogeny jako činidla, která pomáhají organismu vyrovnat se škodlivými účinky fyzikálních, chemických a biologických stresorů generováním nespecifické odolnosti. Nemohou vykazovat jakýkoliv nepříznivý vliv na naše biologické funkce a zároveň musí mít celkově normalizující účinek. Adaptogenní rostliny jsou jedinečné svou schopností navozovat rovnováhu hormonálního a imunitního systému. MACA EXOTIC HERBS všechny tyto předpoklady splňuje, proto se právem řadí mezi nejmocnější adaptogeny.

Přírodní přípravky Ženšen Exotic Herbs jsou jedinečné nejen výjimečnou kvalitou použité rostlinné suroviny, ale také speciálními variantami směsí ženšenu s vybranými bylinkami pro využití synergického efektu léčivých složek.

Řada bylinných doplňků Exotic Herbs zahrnuje nejen samotnou organickou macu, ale i speciální směsi Guarana-Maca a Kotvičník-Maca. Objevte jejich sílu a vliv na reprodukční zdraví. 

Maca plody

eSHOP:
Bylinky ve formě kapslí a čistého prášku jsou dostupné na https://eshop.guaranaplus.cz.
Bylinky ve formě veganských kapslí, balených v kompostovatelném sáčku který je vložený do hezkého papírového tubusu, jsou dostupné na https://exoticherbs.cz.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

ZDROJ: http://guaranaplus.cz/

(AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)