Jste zde

Ženská prsa "prozradí" vzrušení ženy

Ženská prsa "prozradí" vzrušení ženy

Volné pokračování článků "Ženská prsa", "Ženská prsa a sexuální vzrušení".

První známkou o tom, že je žena vzrušená, bývá "erekce bradavek". Je to podobný efekt, jako když je žena nebo muž v chladu a bradavky ztvrdnou. Při vzrušení ženy je však tato reakce výrazně intenzivnější. U každé ženy je stupeň erekce bradavek při vzrušení jiný. U některých je skoro neznatelný, u jiných bradavky ztvrdnou a zvětší se tak, že to rozhodně nejde přehlédnout.

I v průběhu dalšího pokračujícího vzrušení se erekce, velikost a pevnost bradavek mění. Obecně se při vzrušení ženě prsa zvětší, jejich dvorce se zvětší, zduří a změní barvu.

Projevy vzrušení jsou u každé ženy jiné. U některých žen se vzrušení projeví změnou barvy dvorců tak, že ztmavnou, u jiných zrůžoví a u dalších se na nich objeví pigmentové skvrny. Při vysokém vzrušení dvorce prsou a bradavky naběhnou, často zduří tak, že někdy až několikanásobně vystoupí nahoru z tkáně prsou. Tento jev naznačuje, že je žena vzrušená. Většinou však nevypovídá o tom, jak moc je vzrušená. Často tato změna velikosti bradavek nevydrží až do vyvrcholení a v průběhu milování se mění podle toho jak moc se prsům a jejich stimulaci muž věnuje.

První známkou sexuálního vzrušení bývá erekce bradavek, zvětšení a zduření dvorců a změna jejich pigmentace. Projevy sexuálního vzrušení prsou pak vydrží až do orgasmu. Po odeznění projevů vyvrcholení ňadra ochabnou, jejich dvorce a bradavky se zmenší do normálního stavu.

Stimulace ženských prsou a speciálně stimulace jejich dvorců a bradavek podporuje tvorbu a uvolňování hormonu Oxytocin a hormonu Prolaktin.

V průběhu stimulace bradavek se uvolní velké množství oxytocinu, což by v případě, že by žena měla spuštěnou laktaci, připravilo ženská prsa na kojení. U matek, které porodily své dítě oxytocin pozitivně působí na psychiku, snižuje pocity úzkosti a navozuje pocity důvěry a sounáležitosti k partnerovi a dítěti.

Při sexuálním vzrušení uvolnění oxytocinu podporuje sexuální vzrušení ženy. To se jako rekce těla na vzrušení včetně známého zbytnění prsních dvorců a erekce bradavek. Erekce bradavek může provázet sexuální vzrušení u žen a mužů. Stejná erekce bradavek se však může u žen objevit při kojení. V obou případech je to způsobeno uvolněním oxytocinu. Zvětšení bradavky je pak provázeno zvýšením jejich citlivosti na dotek nebo sexuální stimulaci. Pro úplnost však uvádím, že naprosto stejná erekce bradavek může být způsobena nejen stimulaci, ale také reakce na chladné ruce...

Některé ženy mohou dosáhnout orgasmu jako důsledek stimulace bradavek.

Prolaktin naopak potlačuje účinek dopaminu, který je zodpovědný za sexuální vzrušení. . V průběhu této období, bradavky se může stát velmi citlivý na dotek, a dále stimulace může být bolestivá. Množství prolaktinu může být ukazatelem intenzity sexuálního uspokojení a uvolnění sexuálního napětí. Neobvykle vysoké částky jsou podezřelé, že je zodpovědný za impotence a ztráta libida (viz hyperprolaktinemií příznaky).

Po vyvrcholení se ženské (stejně jako mužské) tělo postupně vrací zpět do "normálu". U žen ňadra pomalu ochabnou do původní velikosti, dvorce se zmenší, erekce bradavek zmizí. Dá se říct, že ňadra se vrátí do podoby ve které byla před milováním... To, že by se nic po vyvrcholení nezměnilo však není tak úplně pravda. Vzrušení a změny, které vzrušení vyvolalo mají velmi kladný vliv na zdraví ženských prsou. Hormonální změny, prokrvení, doteky, stimulace, hlazení a masáž prsou, které milování provázely, pomohou z prsou odplavit látky a zplodiny metabolizmu, které v prsou stagnovaly. K jejich odplavení dochází pomocí lymfy, kterou právě stimulace prsou rozproudila. Milování, vzrušení a nakonec i pocity vyvrcholení pomáhají ženě zlepšit zdravotní stav jejich prsou a to přesto, že si to vůbec neuvědomuje.

Článek pokračuje: "Ženská prsa a sexuální vzrušení".

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)