Jste zde

Techniky tření a tlaku - patří do partnerského života?

Techniky tření a tlaku - patří do partnerského života?

Volné pokračování článku "Nepenetrační sex - "frottage" - sexuální tření".

Nejedna žena řeší otázku "Jak zapojit techniky tření a tlaku do partnerského života?"... Několik "nápadů", jak v takovýchto případech postupovat, naleznete právě v tomto v článku.

Hned na úvod si troufám prohlásit, že techniky tření a tlaku do partnerského života jednoznačně PATŘÍ!

V heterosexuálním vztahu

Ženy, které pro dosažení vyvrcholení potřebují specifické podmínky tlaku a tření v oblasti vulvy a především klitorisu, mívají v počátcích partnerského života problémy s dosažením orgasmu. Většinou se však jedná jen o přechodný problém, který se se získáním nových sexuálních zkušeností s partnerem časem sám vyřeší.

Až se žena seznámí s dalšími formami sexuálních stimulací, poměrně rychle se adaptuje na nové možnosti. A do doby, než se naučí prožívat orgasmus při sexu, může prožívat vzrušení a orgasmus tímto svým, pro někoho možná netradičním způsobem. Partner by o této potřebě samozřejmě měl vědět a pak se může ženě stát svou přítomností silnou oporou. Pokud ženě jako jediná možnost prožití orgasmu zůstane stimulace vulvy tlakem a třením o předměty nebo nyní nově i stimulace vulvy tlakem a třením o tělo partnera, pak je potřeba si o tom s partnerem promluvit a zůstat při technice uspokojování, na kterou je žena zvyklá.

V partnerském životě totiž žena může může získat pocit, že to, že není schopna dosáhnout vyvrcholení jinou technikou nebo souloží, vytváří vztahový problém. Někteří muži prostě nemohou pochopit, že není v jejich silách dovést ženu k vyvrcholení technikami, které jim připadají jako "ty správné"... Z toho, že nedokážou ženu uspokojit mají nakonec nepříjemný pocit, často přecházející až v deprese a stavy zoufalství. Mnozí muži si přestávají věřit, což se ještě více projeví na jejich schopnosti udržet dostatečnou erekci... Přitom stačí si otevřeně promluvit o tom, co žena pro dosažení vyvrcholení doopravdy potřebuje... a je po problému...

Jsou techniky, které se dají používat tak, že muž ani netuší, že žena si tím, že je preferuje, vlastně řeší svůj problém s potřebou tření a tlaku v oblasti vulvy a klitorisu. Mezi takové klasické techniky patří "Sumata", kdy žena tře o stydké pysky a klitoris penis muže. Jedná se o typ stimulace ženského genitálu o mužský. Žena v dominantní roli tře svá stehna, velké stydké pysky a klitoris o mužův penis. Tato technika však může být velmi úspěšně prováděna i opačně, kdy muž tře penis o stehna, stydké pysky a klitoris ženy. Tato varianta stimulace se nazývá "Femorální pohlavní styk".

Jiné způsoby dosahovýní orgasmu

Ženy které mají problém s dosahováním orgasmu "klasickými" masturbačními technikami si časem najdou svou vlastní techniku, kterou vyvrcholení dosáhnou. Většinou zjistí, že když zapojí svaly nohou, vytvoří v nich svalové napětí, které přenesou i do pánevního dna a přidají přímý nebo nepřímý tlak na klitoris - výsledek se dostaví a většinou překvapí. Svalové napětí pánevního dna v kombinaci s pulzujícím tlakem na klitoris posune jejich vzrušení tak vysoko, že mohou prožít vyvrcholení. Některé ženy pak prožívají mnohem silnější pocity orgasmu než jiné ženy, které masturbují klasickými technikami. Možná je to proto, že pulzující tlak na klitoris podporuje klitoridální orgasmus a sevření svalů nohou a svalů pánevního dna dráždí pochvu a podporuje vaginální orgasmus. Výsledek se pak může klonit k klitoridálnímu orgasmu nebo orgasmu vaginálnímu. Může se však stát, že žena prožije kombinovaný orgasmus, který většinou předčí její představy o tom, co to orgasmus je...

Lesbický vztah

V lesbickém vztahu tření pohlaví o tělo partnerky nebývá vůbec žádný problém. Lesbické páry používají při milování techniku které se říká "tribadismus" - tření vulvy o tělo nebo vulvu partnerky. Jedná se typickou sexuální praktiku lesbických žen. Sexuální praktiky lesbických žen jsou jiné a většinou jemnější než praktiky heterosexuálních párů. Podobně v lesbických vztazích často používané jsou techniky při kterých žena tře pohlaví po partnerčinu nohu, stehno nebo ruku. Neznamená ale, že tribadismus - tedy tření vulvy o tělo nebo vulvu partnerky je jejich výhradní sexuální praktikou. Jen ji častěji využívají ke vzájemnému vzrušování, například v období milostné předehry. Ženy navzájem více chápou své potřeby a proto si možná umí vzájemně lépe vyhovět.

Termín tribadismus (anglicky tribbing) se často používá v souvislosti s lesbickým sexem, ale netýká se výlučně jen lesbických žen. V souvislosti s lesbickým sexem se předpokládá některá z technik tření vulvy o tělo nebo vulvu partnerky.
Nejčastěji se při tření vulvy o vulvu jedná o techniky:

V případech, kdy žena preferuje tření vulvy o jinou část partnerčina těla, jsou to techniky tribbingu - tření vulvy o stehno partnera (partnerky):

Ani muži nemusí přijít zkrátka

Sex má být nápaditý. Muži sice techniky tlaku a tření zas až tak nevyhledávají, ale rozhodně některé techniky považují za velmi příjemnou změnu v milování.

Pro mnoho mužů je vzrušující, když jim žena nabídne místo "klasické soulože" tření penisu mezi půlkami zadečku. Na rozdíl od análního sexu při této technice nedochází k penetraci konečníku, ale penis se tře mezi hýžděmi a po nich. Muže zadeček ženy rozhodně vzrušuje a tak stimulace penisu třením mezi hýžděmi v krátké době skončí vyvrcholením. Podobně je to s "Coitus ante portas" neboli "souloží před branami", kdy muž penis mezi lýtka nebo stehna partnerky a "souloží"...

Mimořádně je mezi muži oblíbený "Španělský sex" neboli "soulož mezi prsy". Muž tře penis mezi prsy partnerky, případně partnerka tře prsa o penis muže. Je to pro oba velmi intimní a přitom vzrušující...

K vyzkoušení také doporučuji techniku popsanou v článku "Soulož a techniky překřížení a stisku stehen nohou". Může být řešením pro ženy, které mají problémy s dosahováním orgasmu jinak, než při jiných způsobech masturbace. Tyto techniky masturbace, při kterých je základem tření, tlak na vulvu a napětí svalů nohou, mohou spojit se souloží pro muže. Dá se to naučit tak, že oba partneři mohou prožít vyvrcholení při souloži, ovšem každř svou cestou... 

Určitě by se těch technik a situací dalo vymyslet více. Protože sex by měl být nápaditý, další varianty ponechám na Vás.

Jen na závěr připomenu, že, techniky tření a tlaku do partnerského života jednoznačně PATŘÍ!

 

Články s podobnou tematikou

(AK)(Z)