Jste zde

Technika "Duha"

Technika "Duha"

Volné pokračování článku "Tantrická masáž lingamu".
Technika vychází ze stimulace popsané v článku "Technika "Brána vědomí".
Technika patří mezi "Základní techniky tantrické masáže lingamu".

Tato technika se tak poeticky jmenuje proto, že je při ní masírována oblast, která byla sexuologem Josephem Kramerem nazvána "Bránou vědomí". Z pohledu reflexologie se jedná oblast jejíž stimulací dochází k aktivaci vizuálního centra "třetího oka". Třetí oko se nachází na čele a představit si ho můžete v místech, kde hinduisté i budhisté na čelo malují výrazný červený bod. Energeticky toto místo odpovídá 6.čakře a obsahuje mnoho nervových zakončení Při stimulaci "třetího oka" (například souvislým pramínkem teplého oleje při technice "Shirodara", se aktivuje vizuální centrum lidského mozku a lidé mají vize barev nebo jsou pohlcení vizuálními scénami a prožitky. Podobné vnímání barev a vizí je možné navodit i stimulací oblasti uzdičky na lingamu. Proto poetický název duch. který má představovat barvy a vize, které mohou při masáži muži vnímat.

Technika je založena na intenzivním tření žaludu lingamu měkkou částí dlaně a prsty  pravé ruky. Proto je nutné zajistit dostatečnou lubrikaci. Ideální je nanést horký olej na celý lingam a zvláště pak na jeho žalud. Teplý olej způsobí velmi příjemné pocity a ty pomáhají zpevnit erekci. Pozor na to, aby teplota oleje nebyla příliš vysoká. Proto nikdy nenalévejte olej přímo z misky, ale vždy jej nechávejte kapat z prstů. Teplotu tak pokaždé ověříte vlastní rukou.

Technika se provádí při stažení předkožky Tento hmat jsme si vysvětlili v článku "Technika stažení předkožky". Předkožku stáhněte co nejvíce ke kořeni až bude napnutá a žalud zvýrazněný. Levou rukou ji po celou dobu masáže přidržujte stažnou a napnutou.

Pravou rukou uchopte žalud lingamu do dlaně tak, aby prsty ruky žalud překrývaly a dlaň ho plně kryla. Prsty sahají až za žalud zpět na předkožku pod lemem žaludu. Hřbet dlaně (u zápěstí) tlačí pod uzdičkou na oblast části pásu velmi citlivé stažené předkožky přímo pod lemem žaludu. Této oblasti se říká "Phrenulární zóna" a jedná se o oblast mimořádně citlivou na tření a další stimulaci. Sevřením dlaně a třením od pohybu ruky je drážděna i oblast uzdičky, která spojuje žalud a předkožku.

Stiskněte žalud v dlani a rukou jej "protáhněte". Vytahujte ho v dlani směrem od kořene lingamu v ose, kterou udržuje lingam v erekci. Nesnažte se táhnout "vzhůru", ale využijte směru, ve kterém je lingam přirozeně ztopořený. Dlaň pravé ruky po žaludu sklouzne a tlakem a třením intenzivně stimuluje jak část "Phrenulární zóny", tak uzdičku a žalud. Pocitově je žalud odtahovaný, lingam napínaný a po vyklouznutí žaludu z dlaně se vše vrací do normálu. Napětí vyvolané v celém lingamu v erekci přetrvává díky trvalému stažení předkožky levou rukou. Pravá ruka žalud opět uchopí, jak bylo popsáno a celá technika se opakuje. Pocity stimulace narůstají od nuly do maxima a pak se skokově vrací k nule.

Technika "Duha" je vhodná i pro navýšení sexuálního vzrušení muže. Můžete ji použít v situaci, kdy už vidíte, že muž je silně vzrušený a touží po vyvrcholení. Když vyvrcholení nastoupí, nepřestávejte v pohybu pravé ruky, ale zpomalte ho a snižte úroveň přítlaku dlaně a prstů. Po vyvrcholení je žalud penisu mimořádně citlivý na dotek a tak postupně tlak a rychlost pohybu prstů snižte až na úroveň jemného hlazení. Na závěr žalud jemně sevřete v dlani a zůstaňte v klidu.

Pokud však máte na výběr, raději pro dosažení vyvrcholení muže využijte jednu ze sestavy technik masáže lingamu, které bezpečně vedou k vyvrcholení.

Doporučený počet opakování techniky:

 • 3x při nácviku "výdrže" s mužem. který má problémy s předčasnou ejakulací. Technika se provádí pomalu a velmi jemně!
 • 6x v případě kratších masáží
 • 9x v případě tantrické masáže hodinové

Pocity přijímajícího muže a poskytující ženy

Technika je používána jako jedna z technik celkové tantrické masáže lingamu. Je příjemná pro oba partnery. Může při ní docházet k nárůstu vzrušení, které přejde až do vyvrcholení. Není to však technika kterou by si muži pro vyvrcholení vybrali...

Pocity přijímajícího muže

 • příjemné a vzrušující teplo od masážního oleje
 • pocit sevření těla lingamu při stahování předkožky
 • pocity "prodloužení" a plnosti lingamu při stažení ukazováčku a palce levé ruky do tukové tkáně u jeho kořenu
 • pocit intenzivního tření na spodní části žaludu a v oblasti Phrenulární zóny
 • pocity se s protažením lingamu a vyklouznutím žaludu z dlaně
 • pocity stimulace narůstají od nuly do maxima a pak se skokově vrací k nule.
 • pocity vzrušení se sčítají a narůstají
 • možnost vnímání vizí nebo barevných představ
 • možnost vstoupit do barevného prostoru bez omezení (nejčastěji modrá vbarva kam se "podíváte"

Rizika: největším rizikem je možnost "odření" lemu žaludu, stažené předkožky nebo uzdičky při nedokonalé lubrikaci lingamu. Pozor dávejte i na použití příliš horkého oleje. Vnímavost pocitu tepla nebo horka je u prstů jiná než je vnímavost povrchu žaludu. Proto je potřeba teplotu oleje sledovat.

Pocity dávající ženy

Už po prvních opakováních techniky žena vnímá, že u muže se zpevňuje erekce. Technika je přitom technicky jednoduchá a má "výsledky". Žena kladně vnímá vzrušení muže a nepřehlédnutelně vidí výsledek masáže. Technika "Duha" se dá provádět i na nedokonale vzrušeném lingamu, ale při dokonalé nebo pevné erekci je pocitově pro oba příjemnější.

 

POZNÁMKA

O intenzitě prožitku rozhoduje rychlost rotace prstů a přítlak prstů. Čím vyšší přítlak a vyšší rychlost pohybu, tím intenzivnější pocity muž zažívá. Nesmí se to však přehnat. Snadno by se mohlo stát, že původně příjemné pocity by mohly přerůst v bolestivé.

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)(O)