Jste zde

Technika "Shiatsu"

Technika "Shiatsu"

Hlavní téma: "Umění tantrické masáže".
Volné pokračování článku "Tantrická masáž lingamu".
Technika patří mezi "Základní techniky tantrické masáže lingamu".
Intenzivnější technika masáže Shiatsu je popsána v článku Technika "Houpačka".

Technika "Shiatsu" vychází z technik masáže Shiatsu, tedy z technik protahování. Tentokrát se ale nejedná o protažení svalů těla, ale lingamu.

Technika se provádí po stranách lingamu v erekci nebo částečné erekci. Má velmi dobré účinky na prokrvení lingamu, uvolnění jeho tkáně a výrazně přispívá k posílení erekce.

Levou ruku přiložte ke kořeni lingamu tak, aby došlo k napnutí jeho kůže a ke stažení předkožky z žaludu. Obecně při masáž platí, že při napnutí, stažení předkožky lingamu k jeho kořeni, se lingam stává velmi citlivým na podněty po celé své délce. Nejcitlivější je samozřejmě žalud a prsten (frenulární zóna), která je těsně pod ním.

Stiskněte lingam u jeho kořene mezi palec a ukazováček pravé ruky a lehkým tahem prsty posunujte směrem nahoru. Palec a ukazováček lingam protahují (vytahují) po jeho bocích. Dráha pohybu prstů svírajících lingam vede oboustranně po těle lingamu tak, aby nedocházelo k intenzivnímu dráždění frenulární zóny pod žaludem v oblasti uzdičky a na protější straně. Nejedná se proto o techniku, která má za cíl dráždit nejcitlivější místa na lingamu, ale jejím cílem je lingam posílit stejně, jak je tomu při technikách shiatsu. Tkáň lingamu se protáhne a prokrví. Stisk by měl být jemný, pohyb nahoru pomalý a plynulý. Při zpátečním pohybu prstů po lingamu od žaludu k jeho kořeni prsty lingam jemně hladí. Nezapomínejte na dostatečné množství teplého oleje.

 Techniku opakujte 6x nebo 9x.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)